PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp Motor Sesi İçerde

punto1414
03/04/2017, 17:32
arkadaşlar araç 2010 gp 1.3 mjet..Sürmüş olduğum fıat ın lınea,doblo araçlarında 2500-3000 devirde hiç bir rahatsız edici ses yok,ancak benim araçta 2000 devirden sonra motor sesi olduğu gibi içerde,aracın hızlanmasında gidişinde bi sıkıntım yok ancak çok dikkat ettim sürdüm araç 2000 devirden sonra bağırıyor..Sizlerin aracı nasıl?Sizlerden gelen yorumlara göre bi çözüm arayacağım normal ise de böyle bineceğim:)

turboferhat
04/04/2017, 02:42
Valla bu gp lerde hata var bu konuda.. dediginiz gibi 2000 devirden itibaren aracin icinde durulmuyo heleki gece uzun yolda! Arac 110 km hiza 2400 devirde ulastigi icin cok yorucu.. pedallarin altina baktigimda yalitim gayet iyi. Sorun ön göğüs arkasi ve camurluklarin ici gibi geliyo bana.. cok ilginc ki ayni model klasik lineada bu ses yok. Evolarda ve yeni puntolarda da yok.. gecenlerde symbol kullandim 90 lik.. 140 km ile ruzgar sesiyle gidiyosunuz. Hani kasanin yalitimi iyi yapilmis olsa nerdeyse mercedes konforuyla gidecek araba yolda. 3. Vites 4000 devirde 140 yapiyo arac.. aracin 3. Vites ile 140 km hizla giderken ki motor sesi benim puntonun 5. Viteste 3000 devirde 130 km hizla giderken cikan sesten daha az. Renault a saygi duydum sahsen.. 90 hp 5 ileri bir aracin motor sanziman uyumu ancak bu kadar olabilir.. kalkislar cok rahat gazi kacirsaniz patinaja dusuyo arac.. silkeleme sifir.. vites oranlari 90 hp ile nasil bu kadar uzun tutulabilmis bu hp ve oranla bu arac nasil bu kadar seri olup az yakabiliyo bilmiyorum ama.. onlarca arac kullandim premium modeller haric orta , orta ust segmentte hatta bazi premium segment araclarda bile yok bu rahatlik... mercedes bosuna koymamis arabasina dci energy dizeli.. benim punto da olsa omru billah satmam.. gel gor ki punto tasarim donanim ve konfor olarak daha basarili.. ancak o motor yok mu.. beni aracimdan soguttu desem yeridir! Dci dan cok yakacaksin! Daha kotu hizlanacaksin! Kalkislar eziyet olacak! Kazan gibi guruldeyecek!! Fiat bu multijet dayanikli motor amenna! Ama bu motor olmadi! tamamen muhendislik hatasi.. 120 hp side ayni , 75 hp side 90 i da! Degistir artik multijetin motor sanziman oranlarini , uyumunu , karakteristigini!

punto1414
04/04/2017, 08:55
kıyasladığım araçlarda fiat yine.etrafımda başka bir punto olmadığı için bir şeyde yapamıyorum,ustaya gitsem ne diyeceğim :D vereceği cevap sat mercedes al

AykutCelebi
04/04/2017, 09:29
Bende aynı konuda müzdaribim :(
Acaba profesyonel bir firma var mı bu konuda ? Ön konsolu söküp düzgünce yalıtım yapacak..

volkan1065
04/04/2017, 09:50
Sorunun çözümü için ilk olarak ön çamurluk davlumbazlarına ses yalıtımı ardından da torpito altı ses yalıtımı gerekiyor. Torpidonun altındaki yalıtım yetersiz diğer bir konuda araca gaz verildiğinde multijet motor gerçketen sesli çalışıyor ve bağırıyor. Motordan gelen ses kadar bir okadarda asflat sesi alıyor. Aracın tabanını tamamen yaltım yaparak gayet başarılı sonuç alanlar var.

SinanTR
04/04/2017, 21:28
ciddi rakamlar ödeyerek birazda motor sesi yüzünden ses sistemi edindim açıyorum gümbür gümbür geziyorum sıfır ses :)

edll
05/04/2017, 02:16
ciddi rakamlar ödeyerek birazda motor sesi yüzünden ses sistemi edindim açıyorum gümbür gümbür geziyorum sıfır ses :)

çareyi bulmuşsun :) demekki teybin sesini biraz fazla açmak bu sorunu çözüyor:)

SinanTR
05/04/2017, 18:49
çareyi bulmuşsun :) demekki teybin sesini biraz fazla açmak bu sorunu çözüyor:)

bugün uzun bi zamandan sonra 1,2 motor benzinli hyundai i20 kullandım ışıkta dururken yahu çalışıyomu bunun motor stopmu ettirdim diye devir saatine baktım bikaç kez harbi bizim dizeller ben burdayım diye kükrüyo ama olsun ya bozulmasında valla ben halimden memnunum :)

Ezeldenberi
05/04/2017, 18:52
bugün uzun bi zamandan sonra 1,2 motor benzinli hyundai i20 kullandım ışıkta dururken yahu çalışıyomu bunun motor stopmu ettirdim diye devir saatine baktım bikaç kez harbi bizim dizeller ben burdayım diye kükrüyo ama olsun ya bozulmasında valla ben halimden memnunum :)

Sinan, multijet'in tadını alabildim mi?

SinanTR
05/04/2017, 19:00
Sinan, multijet'in tadını alabildim mi?

50 km yol yaptım

hani i20 nin 1,4 benzinli yada 1,4 dizelini bilmem ama 1,2 motor(84 hp) benzinlisine kesinlikle binilmez yahu bizim multijete eşek arabası diyen o arabaya ne der acaba orta style paketti bide ama beğenmedim vallahi bi tek kliması çok randımanlı çalışıyor gerisi traş yazık ona verilen paraya eve dönerken kendi arabamı kullandım 75 hp ama turboda koltuğa yapıştırıyor enazından

i20 orta paket style donanım ama çok aşırı cezbeden bi özelliği yoktu aynı model puntoların orta paketleri çok çok daha dolu

Ezeldenberi
05/04/2017, 19:56
Tespitlerinin her kelimesine katılıyorum. Sırf benim izlenimlerimle seninkileri karşılaştırmak için sormuştum. Bende arkadaşımın Auris 2017. 1.3 kullandım. Yüksek Devri görmezse hiç tat vermiyor ve multijet'in torkunuda zaten bulmak imkansız.

halilimo
05/04/2017, 22:14
Bu motor sesinden rahatsiz olmayan bi ben varim heralde ilk dizel aracim bide beni rahatsiz etmiyor hic zaten 120 nin ustunude cikmiyorum sonucta 1243cc bagirmayipda napcak

punto1414
06/04/2017, 09:00
Bu motor sesinden rahatsiz olmayan bi ben varim heralde ilk dizel aracim bide beni rahatsiz etmiyor hic zaten 120 nin ustunude cikmiyorum sonucta 1243cc bagirmayipda napcak

120 de akıp gidiyor zaten usta :) mevzu 130 dan sonra başlıyor

halilimo
06/04/2017, 14:04
120 de akıp gidiyor zaten usta :) mevzu 130 dan sonra başlıyor

Cozum basit 130 nun ustune cikmican:D

timbaz
06/04/2017, 14:14
Bu arada ilk mesajda 2000 devir sonrasi gurultu idi.. sonra mevzu 130km/h den sonra oldu [emoji41]

punto1414
06/04/2017, 15:21
Bu arada ilk mesajda 2000 devir sonrasi gurultu idi.. sonra mevzu 130km/h den sonra oldu [emoji41]
anlatmak istediğimi ya anlamadınız yada farklı anlamak istiyorsunuz..işin özü devir muhabeti değil,120 km hız ile devir saati takribi 2300 falan oluyor..çok abartı olmasada motor sesi diğer bahsetmiş olduğum araçlara nazaran daha belirgin ve daha gürültülü..hele 3000 devirde inanılmaz ses oluyor takribi hızda 140-150 oluyor..

halilimo
06/04/2017, 17:46
75 likte 120 de devir 2700 de oluyor. Bu ses durumu icin fiat bir ozellik koymus araca hizlandikca teybin sesi otomatik artiyor ve muzik sesinden duyulmuyor. Muhendisler biliyor isi yalitim yapsa maliyet artacak tabi:D
İsin sakasi bir yana bizdede ayni ama oraya yalitim yapmak kolay degil komple sokup herseyi yalitim gecmek gerek oyle parca parca yapilanlardan verim alinmaz. Hava filtrenizde gevseklik yok dimi elinizle bastirinca ses kesiliyor mu? O gevsediginde cok ses yapiyor cunku

SinanTR
07/04/2017, 17:49
75 likte 120 de devir 2700 de oluyor. Bu ses durumu icin fiat bir ozellik koymus araca hizlandikca teybin sesi otomatik artiyor ve muzik sesinden duyulmuyor. Muhendisler biliyor isi yalitim yapsa maliyet artacak tabi:D
İsin sakasi bir yana bizdede ayni ama oraya yalitim yapmak kolay degil komple sokup herseyi yalitim gecmek gerek oyle parca parca yapilanlardan verim alinmaz. Hava filtrenizde gevseklik yok dimi elinizle bastirinca ses kesiliyor mu? O gevsediginde cok ses yapiyor cunku

marka fiat olunca vallahi ben inanırım sırf yalıtımdan kaçmak için teybe o özelliği koyduklarını :)