PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bujileri kontrol ettirin uyarısı hk

kristaldeniz
02/04/2017, 17:57
Arkadaşlar aracım bir süredir buji uyarisi veriyordu. Sonrasında serviste bujileri değiştirdik. Arızayı sildik. Bi süre uyarı geçti derken tekrar ara ara uyarı vermeye başladı . Baktık bujiler saglam. Bu sefer usta roleden kaynakli, aciliyet gerektiren bir durum değil diyerek sonra da değiştirirsin dedi. Ben de bi süre böyle kullandım. Ancak ben artık ara arada uyarı veriyor olsa da rahatsız oldum ve kendim aracin şase numarasına uygun roleyi temin ederek eskisi ile değiştirdim. Yine bir süre hata vermiyor düzeldi derken yine ara ara bujileri kontrol ettirin uyarısı vermeye başladı.
Benim merak ettiğim roleyi de değiştirdiğim halde neden bu hatayi alıyorum. Fikri olan varsa çok sevinirim..

SM-N910C cihazımdan gönderildi

ethemyigit
02/04/2017, 22:59
buji kablosu bozuk olmasın ?

kristaldeniz
02/04/2017, 23:03
O ara kablo vs bakılmisti aslında. Ama bir daha baktirmak farz oldu. Başka da bişey gelmiyor. Gerçi bir arkadaş ecuyu sifirlama yaptırmış benzer bir durumda lakin o da teferruatli bir şey mi onu da bilmiyorum.

ozcncmz
03/04/2017, 14:51
ya bende bu uyarıdan alıyorum. Bujileri değiştiricektim. değiştirmesemmi acaba ?

hocam bu arada biraz araştırmıştım ve akü zayıfsa kızdırma bujileri ilk çalışmada iyi beslenemediği için bu uyarı verebilirmiş.
bence bi aküyü ölçtürmenizde fayda var.

kristaldeniz
03/04/2017, 15:02
Hocam akuden kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum ama aklımda bulunsun. Araç soğukken uyarı yok. Belli bir mesafe yol gideyim stop ettireyim motor sıcakken tekrar calistirdigimda uyarı alıyorum. Bana zarari yok ama Müsait bir zaman tekrar bi baktirmak gerek..

Ezeldenberi
03/04/2017, 15:15
Hocam akuden kaynaklı olduğunu pek sanmıyorum ama aklımda bulunsun. Araç soğukken uyarı yok. Belli bir mesafe yol gideyim stop ettireyim motor sıcakken tekrar calistirdigimda uyarı alıyorum. Bana zarari yok ama Müsait bir zaman tekrar bi baktirmak gerek..

Bu açıklamanıza göre, sadece tahminen sarj dinamosu aküyü besleyemiyor olabilr mi?
Sarj dinimosuna bir baktırın.

kristaldeniz
03/04/2017, 15:21
Bu açıklamanıza göre, sadece tahminen sarj dinamosu aküyü besleyemiyor olabilr mi?
Sarj dinimosuna bir baktırın.
Masrafı yükselttiniz hocam :)
Uyarıyı bazen veriyor bazen vermiyor.
Şarj dinamosu aku beslemede sıkıntı olsa bu uyarıyı her kısa süreli yolculuk sonrası motor sıcakken aracı tekrar calistirdigimda vermesi ve aracı calistirmada zorlanması gerekmez mi?
Ayrıca farklı uyarıları da ekran da görmem gerekmez mi?
Ben sadece bujileri kontrol ettirin uyarısı alıyorum.
Bu arada serviste de arıza kaydı olarak da görünmüyor bu uyarı.

Ezeldenberi
03/04/2017, 15:22
Söylediğim gibi sadece tahmin, sizde bi kontrol ettirin.

kristaldeniz
03/04/2017, 15:23
Söylediğim gibi sadece tahminen
Anladım hocam. Fikirleriniz için teşekkür ederim.