PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrik gidip gelmesi

Boratc
31/03/2017, 22:16
Selam arkadaslar bugun fark ettim aksam arabayla giderken farlar ara ara pir pir ediyor gidip geliyor neden yapar acaba ampullerdenmi yoksa elektrik tesisatindami var birseyler.

SM-G610F cihazımdan gönderildi

feyzullah
31/03/2017, 22:37
Selam arkadaslar bugun fark ettim aksam arabayla giderken farlar ara ara pir pir ediyor gidip geliyor neden yapar acaba ampullerdenmi yoksa elektrik tesisatindami var birseyler.

Akü zayıflamış veya şarj dinamosu yeteri kadar elektrik üretemeyecek duruma gelmiş olabilir. Aküyü ölçtürün ilk başta.

Boratc
31/03/2017, 22:39
Tesekkurler yarin bir baktirayim

SinanTR
01/04/2017, 21:10
şarjı ve aküyü ölçtürün ama bana öyle geliyor ki sinyal ünitesinden de olabilir bakmak lazım

farı yaktığınız kolun ucundaki kolu oynatın gidip gelme var mı diye bi bakın

Boratc
01/04/2017, 21:13
şarjı ve aküyü ölçtürün ama bana öyle geliyor ki sinyal ünitesinden de olabilir bakmak lazım

farı yaktığınız kolun ucundaki kolu oynatın gidip gelme var mı diye bi bakın
Baktırdım bugun bilgisayara baglattirdim. Hicbirsey cikmadi sonra servisteki elektrikci sinyal kolundan yapar dedi. Sifiri 600 tl cikmasina 250 tl istediler. Boyle kullansam bir sikinti olurmu acaba.

ethemyigit
01/04/2017, 22:37

en basidi ile kontrole başlayalım mı akü kutup başları gevşemiş olmasın ?

halils2
01/04/2017, 23:58
Koldan yapsa ekranda da simgeler gider. Akü kutupbaşından yapar, far rölesi ve kablolamadan da. Görmek lazım.

Boratc
06/04/2017, 09:11
Aku kutup baslarinu röleleri kontrol ettirdim bir sikinti cikmadi bana sanki kolda sorun var gibime geliyor şöyleki saga sinyal verip döndükten sonra direksiyon toparlanirken sinyal sola veriyor kendiliginden.

SinanTR
07/04/2017, 17:57
kol gidicidir çok kuvvetli ihtimal çünkü hastalıklıdır bizim o kol ünitesi

iyi bi elektrikçi sorunu kolayca çözer bence cc yoksa cc li bi kol alın hız sabitleyicinizde olur hem

Boratc
07/04/2017, 17:58
kol gidicidir çok kuvvetli ihtimal çünkü hastalıklıdır bizim o kol ünitesi

iyi bi elektrikçi sorunu kolayca çözer bence cc yoksa cc li bi kol alın hız sabitleyicinizde olur hem
Benim arabaya olurmuki cc. Actice modeli benimki tesisat varmidir acaba.

SinanTR
07/04/2017, 18:00
tesisat activelerde yok ama zor bi durum değil fazladan bide aktivasyon gerekli

önce kolun bozuk olduğuna kanaat getirilsin sonrasında kol için maliyetine bakarsınız