PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Opel Corsa 1,3 dizelle GP 1,3 90 nin kıyaslanması

alaaddin
01/01/2008, 19:33
arkadaşlar ben yeni bir üyeyim arabam daha elme geçmedi 1,3 mj 90 bundan önceki arabam opel corsa 1,4 gls idi gp yi daha kullanamadım fakat çok hoşuma gitti ve aldım tercih kousunda nediyorsunuz corsayı ararmıyım?

biloGP
01/01/2008, 20:19
öncelikle hayırlı olsun.. yeni corsa dizellerin durumunu pek bilemiyorum fakat dizel grandepunto seçimi ilerde modifiye de yapacaksan doğru tercih olmuş bence. sanırım fiyat açısından da gp bir adım önde. eski opelinizi size aratmaz.

ABNEW
01/01/2008, 20:25
Hayırlı olsun Kenan.GP ile Eski Corsayı karşılaştırmak bence çok faydalı olmaz.Gerek donanım gerekse tasarım ve güvenlik olarak Gp önde...

Yeni Corsa ile GP ise gerek şasi gerekse motor olarak aynı.En önemli farklılık Yeni Corsa nın süspansiyonları konfora yönelik yani biraz daha yumuşak.Yol tutuş Gp nin daha iyi...

grande26
01/01/2008, 22:18
Daha önce ikinci el 2000 model corsa 1.4 gls araca da sahip olmuştum.Corsalarda yaşanan EGR valfi sorunu bana da musallat olmuştu ve canımı sıkmıştı(Türkiyede ki kötü yakıt kalitesi sebebiyle)O yüzden satıp sıfır astra almıştım.Ancak corsanın dönemine göre sınıfının üstünde özelliklere sahip bir araç olduğunu söyleyebilirim.GP ise corsaya göre karakter ve ruha sahip mukayese götürmez keyif veren bir araç olduğunu söyleyebilirim.

ekorkut
01/01/2008, 23:23
Ben kendi aracımı almadan önce Corsa nın 75 lik dizeli ile test drive yapmıştım. Şu andaki 90 HP lik aracımla aralarında dağlar uçurumlar kadar fark vardı performans bazında. Fakat şunu da belirtmek lazım ki Corsa nın içi daha kaliteli ve derli toplu geldi bana. Eğer şu ilk çalışma problemini çözdülerse iyi olmuştır.

guntac
02/01/2008, 04:00
1. 90 hp gp da güvenlik paketi standarttır. Corsada bu pakette yer alan donanımla araç türkiyeye getirilmiyor! şase, motor ve şanzıman bildiğim kadarı ile aynı (en azından duologicler için şanzımanın aynı olduğunu biliyorum.)
2. bence sürüş açısından gp daha keyifli idi aracımı almadan önce test sürüşlerinde özellikle bunu düşünmüştüm.
3. fiyat GPda avantajlı.
4. iç mekan tasarımı malzeme kalitesi olarak 2 araçtan öne çıkan yok.
5. tasarım estetiği marka değeri açasından karşılaştırmayı size bırakıyorum.

sonuç olarak ben GP'yi tercih ettim 2 ay önce. en önemli neden güvenlik paketi idi.

alaaddin
02/01/2008, 17:37
teşekkürler arkadaşlar

mhecc
03/01/2008, 16:28
Yeni Corsa nında Esp li olanları isteğe bağlı donanım olarak alınabiliyor.

guntac
04/01/2008, 00:53
Yeni Corsa nında Esp li olanları isteğe bağlı donanım olarak alınabiliyor.

Ben almak istediğimi söyledim sipariş bile vermek üzereydim sonra Türkiyeye hiç gelmediğini söylediler! son 2 ay içinde bu durum değişti ise bilemem.