PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası kesin sanırım. .

kristaldeniz
21/03/2017, 10:18
2011 punto evo sahibiyim. Aracım Ocak ayında park halinde çalıştırmadan sonra city arızası vermişti. 2 dk sonra tekrar çalıştırdım yine aynı hatayı verdi. Sonrasınra başka vermedi. Fiat müşteri hizmetleri aracılığıyla topkapıdaki fiat yetkili servisi firat Oto ya gittim. Kontrol ettiler baktilar ettiler anlık bi uyari dediler. Bişey bulamadılar. Neyse ben de o şekilde kabullendim. Ancak haftasonu market icin duraklamistim ki aracım tekrar city arızası verdi. Cok sukur hareket halinde degildim. Sonra bir kaç kez stop edip calistirdim hatayı vermeye devam eti.. Ve bu sefer nerdeyse 10 kez denememe rağmen uyarı gitmedi. Direksiyon sertleşti. O şekilde eve kadar gitmek durumunda kaldım. 2 gündür yine hata vermiyor ama bu sefer eminim city arızası. Allah korusun yolda falan başıma gelmez umarım. Aynı gün haliç otoya gittim ancak mesai bitmişti, yetişemedim. Yarın için haliç otoya randevu aldım ben de. Götüreceğim bakalım. (fiat musteri hizmetleri geri dönüş yaparak aynı sorunu yaşarsanız haliç otoya götürebilirsiniz dediğinden buraya randevu aldım)
Bu arada arızayı video ya çekme fırsatım oldu. Onu da göstereceğim.
Umarım bir problem yaşamam.

City arızası video
https://youtu.be/3hz9arwoYSc

ozcncmz
21/03/2017, 11:03
bu city arızası insanı soğutuyor araçtan. benden önceki sahibide değiştirmişti.
10 yaşı geçtikten sonra sıkıntı binlerce lira masraf. şu saatten sonra 2007 model punto falan alınmaz abi.

kristaldeniz
21/03/2017, 11:08
bu city arızası insanı soğutuyor araçtan. benden önceki sahibide değiştirmişti.
10 yaşı geçtikten sonra sıkıntı binlerce lira masraf. şu saatten sonra 2007 model punto falan alınmaz abi.
Aynen hocam. İlk uyarıda içim sıkılmıştı. Şimdi yine uyarı verince iyice sıkıldı. İnşallah sorunsuz bir şekilde hallederim.

ozcncmz
21/03/2017, 11:09
Aynen hocam. İlk uyarıda içim sıkılmıştı. Şimdi yine uyarı verince iyice sıkıldı. İnşallah sorunsuz bir şekilde hallederim.

içiniz rahat olsun 10 yaşını doldurmamış araçların city mod arızası ücretsiz gideriliyor. ücret talep ederlerse kabul etmeyin.

kristaldeniz
21/03/2017, 11:12
içiniz rahat olsun 10 yaşını doldurmamış araçların city mod arızası ücretsiz gideriliyor. ücret talep ederlerse kabul etmeyin.
Okuduğum kadarıyla öyle imiş. Lakin servis yine gecenki yetkili servis gibi hata bulamadık deyip göndermez umarım. Ben artık içim rahat binemiyorum araca. Yani bunu değiştirmeliler ki ben artık araca rahatlıkla bineyim.

ataman
21/03/2017, 13:11
Okuduğum kadarıyla öyle imiş. Lakin servis yine gecenki yetkili servis gibi hata bulamadık deyip göndermez umarım. Ben artık içim rahat binemiyorum araca. Yani bunu değiştirmeliler ki ben artık araca rahatlıkla bineyim.

peki bu uyarı ışığı dışında direksiyondan çıtırtı tarzı sesler geliyor mu? bende henüz arıza ışığı falan yanmadı ancak direksiyonda bir çıtırtı sesi geliyor. direksiyon milinden olduğu söylendi ve bu hafta garantiden değişecek. acaba city arızası mı benimki de diye düşünüyorum

kristaldeniz
21/03/2017, 13:14
peki bu uyarı ışığı dışında direksiyondan çıtırtı tarzı sesler geliyor mu? bende henüz arıza ışığı falan yanmadı ancak direksiyonda bir çıtırtı sesi geliyor. direksiyon milinden olduğu söylendi ve bu hafta garantiden değişecek. acaba city arızası mı benimki de diye düşünüyorum
Yok hocam herhangi bir ses gelmiyor direksiyondan. En azindan ben karsilasmadim. Sadece ekranda uyarı ve direksiyonda sertleşme var.

kristaldeniz
23/03/2017, 10:14
Dün servise gittim. Yine baktılar ettiler bi'şey bulamadılar. Arıza tespitte de bir kayıt çıkmadı. Ben de videoyu gösterdim. Fiat'ın arıza kaydı istediğini belirttiler. Bu şekilde değişim talep edemeyiz dediler. Direksiyon motorunun şase kablosunun yerini değiştirip direk akü üzerine bağlantısını yaptılar. Bu değişiklik sonrası arızanın tekrar etmesi durumunda artık kesin city motor arızası olacağını belirttiler. Umarım tekrarlamaz.

Tracworld59
23/03/2017, 14:59
Kardeşim benim arıza ışığı bile yanmamıştı çorlu haliç oto ya gittim direksiyon sağ zor sola daha yumuşak dönüyodu tesr sürüşü yaptık city arızası dediler 15 gün içinde yenisi geldi ücretsiz değiştirdiler seni sallamışlar birde elinde video var üstele kardeşim müşteri hizmetlerini ara bu şekilde bi kaza yaparsam sorumlusu sizsiniz de baskı kur

kristaldeniz
23/03/2017, 15:15
Kardeşim benim arıza ışığı bile yanmamıştı çorlu haliç oto ya gittim direksiyon sağ zor sola daha yumuşak dönüyodu tesr sürüşü yaptık city arızası dediler 15 gün içinde yenisi geldi ücretsiz değiştirdiler seni sallamışlar birde elinde video var üstele kardeşim müşteri hizmetlerini ara bu şekilde bi kaza yaparsam sorumlusu sizsiniz de baskı kur
Hocam benim mevcut direksiyon kullanımında sıkıntı yok. Yani kullanımda fark edilecek bir durum yok. Ama dediğin gibi bir de başka fiat servise götüreyim. Bu arada aracınız kaç yaşında?

Tracworld59
23/03/2017, 18:07
2009 model başka servis dene ne olursa olsun bariz city arızası bu şekilde kaza yapsan allah korusun dikjatli ol

kristaldeniz
23/03/2017, 18:17
2009 model başka servis dene ne olursa olsun bariz city arızası bu şekilde kaza yapsan allah korusun dikjatli ol
Allah korusun. Cumartesi gunu icin daha once gittiğim firat otoya randevu aldım tekrar. Ocak ayında aynı sebeple gitmiş arıza kaydı çıkmadığından bişey yapmamışlardi onlar da. Umarım bunlarda arıza kaydı gerekli demezler. Yoksa artık fiat ı arayacağım tekrar.

kristaldeniz
25/03/2017, 09:50
Bugün de firat otoya gittim. Onlarda baktilar lakin arıza kaydı yada tesisatla ilgili bir problem bulamadıklarını söylediler. Videoyu da gösterdim lakin fiat in bu konuda arıza kaydını istediğini belirttiler halic oto da belirttikleri gibi. Arıza kaydı çıkmadıgi sürece serviste halledilecek gibi değil sanirim.. Kullanımda herhangi bir sorun yok. Birde fiat müşteri hizmetleri ile irtibata geçeyim bakalım. Video üzerinden işlem gerçekleştirebilirler miymiş?

kristaldeniz
25/03/2017, 18:19
Arkadaşlar şöyle de bir durum var. Lütfen aranızda konu hakkında bilgisi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Aracımin buji rolesi bozuk biraz gevşeklik var. Bu da arasıra bujiler sağlam olsa dahi bujileri kontrol ettirin uyarısı verdiriyor ekrana. Çalışmada sıkıntı olmadığından önceliklerim arasında değil şimdilik değiştirmek. Ustamda oyle demisti Arasıra uyarı verir seni rahatsız etmez uygun olduğunda değiştirebilirsin demişti. 150 200 tl arasında bir parça. Benim merak ettiğim bu elektriksel bir parça bozuk olduğundan dolayı kısa devre tarzı bişey yapıp city uyarısı verdirir mi. Çünkü araç ilk calistirmada uyarı vermişti. Önceki uyarısıni da aynı şekilde ilk calistirmada vermişti. Hareket halinde hiç başıma gelmedi bu arıza. Yani 3 servise gittim ucunde de hata kodu yada tesisatla ilgili problem çıkmadı.

boamurat
25/03/2017, 21:09
Hocam city ise hic disarida oynatma birmota basvur kronik oldugu icin ucretsiz degisim talep et degisimi yapiyorlar sadece iscilik aliyorlar

kristaldeniz
25/03/2017, 22:08
Hocam city ise hic disarida oynatma birmota basvur kronik oldugu icin ucretsiz degisim talep et degisimi yapiyorlar sadece iscilik aliyorlar
Hocam önceki mesajları okudunuz mu bilmiyorum. Zaten yetkili servis dışında bir yere göstermedim aracı city ile ilgili olarak. Ancak 2 farklı yetkili fiat servisine 3 kez farklı zamanlarda gittim. Lakin anlık olarak karşılaştığım city arızası serviste olmadı ya da arıza kaydına rastlanmadı önceki uyarılara ait. Değişim gibi bir durum olması içinde arıza kaydına ihtiyaç olduğunu belirtti iki serviste. O yüzden role arızası bu arıza ışığına neden olabilir mi diye ondan sordum. Yoksa Aracın kullanımıni etkileyen bir durumda yok.

boamurat
30/03/2017, 20:13
Banada aynisini dediler ben direkt fiat cagri merkezini aradim bnm le ilgilenen izmir bornovadaki birmot hakkinda sikayette bulundum bnm de city ariza isigi yanip sonuyordu ama serviste ariza okumasinda gozukmuyordu degisim istemediler sikayetten sonra degisim hemen gerceklestirildi servislerede yetkili dahi olsa fazla guvenme bnm aracin airbag sargisi koptu 2 gunde zor buldular ben ozel bi servisten ogrenip tarif ettim ondan sonra yaptilar

kristaldeniz
31/03/2017, 19:35
Banada aynisini dediler ben direkt fiat cagri merkezini aradim bnm le ilgilenen izmir bornovadaki birmot hakkinda sikayette bulundum bnm de city ariza isigi yanip sonuyordu ama serviste ariza okumasinda gozukmuyordu degisim istemediler sikayetten sonra degisim hemen gerceklestirildi servislerede yetkili dahi olsa fazla guvenme bnm aracin airbag sargisi koptu 2 gunde zor buldular ben ozel bi servisten ogrenip tarif ettim ondan sonra yaptilar
Siz nasıl ikna ettiniz. Halihazırda bir ispat gerekiyor arizanin olduğunu göstermek için. City belirtileri var mıydı? Bariz direksiyon sertliği vs?

SM-N910C cihazımdan gönderildi

dream19
05/04/2017, 10:28
Merhabalar. Bende 2004 model 2006 trafiğe çıkışlı Punto 1.4 16v var. Yaklaşık 10 aydır bende ilk aldığımda 2016 model 185/65/14r yazlık lastikleri üstündeydi, sabahları 1-3 sefer city mode arızası verip direksiyon sertleşiyordu, kontağı kapatıp açınca düzeliyor bazen ayda birkaç sefer bazen 2 ay hiç arıza vermeden çalıştı. Kış geldiğinde 175/67/14r kışlık lastik taktırdım, hiç city arızası vermedi, Nisan'ın 1'i gelmeden de yazlık lastiklerine geri döndük, city arızası da döndü tabi. Geçen gün yolum üzerinde önce sol sonra sağ yapmam gereken dönemeci keyifle gidecekken sol yaptım sağ yapamadan direksiyon sertleşti refüşe çıkmamam an meselesiydi, dediğim gibi kış boyunca 175/65/14 lastikler ile hiç arıza çıkartmamasının rahatlığı vardı. Ben yazlık lastiklerimi 175/65/14 yaptırmak istesem city mode arızası geçer mi sizce? Bu araçların orjinali kullanım kılavuzunda da olduğu gibi 185/65/14. Bu city mode direksiyon sertleşme arızası lastik ebatı tetikliyor olabilir mi? Cevaplarınız önemli, şimdiden teşekkürler.

Mert10
16/05/2017, 17:49
Selamlar.
Bu sabah 2013 easy punto arabamda ayni sorun oldu.
Direksiyon sertlesti ariza lambasi yandi ve direksiyonu kontrol ettrin uyari yazdi.
Kontagi kapatip actim duzeldi.
Burdan okudugumla direk servise gittim.
Aracin garantisi yok ancak iyi niyet garantisi adi altinda ucretsiz degisimini parca geldigi zaman yapacagiz dediler.mutlu mesut ayrildim insallah herkes bu kadar kolaylikla halleder sorununu.

kristaldeniz
16/05/2017, 18:13
Selamlar.
Direksiyon sertlesti ariza lambasi yandi ve direksiyonu kontrol ettrin uyari yazdi.
Aracin garantisi yok ancak iyi niyet garantisi adi altinda ucretsiz degisimini parca geldigi zaman yapacagiz dediler.mutlu mesut ayrildim insallah herkes bu kadar kolaylikla halleder sorununu.
Serviste arıza kaydı olarak çıkmıştır bilgisayarda sanırım. Ben elektriksel bir Problem olduğuna karar kıldım. Kizdirma zamanlama role arizasi da vardi ben de. Değişim sonrası hersey düzeldi şükür. O zamanda bu zamana ne röle nede cıty arızasi ile karsilasmadim.

Mert10
16/05/2017, 23:28
Süper.
İnsallah bende de bi daha ariza yapmaz onarildiktan sonra.

Mert10
09/06/2017, 01:18
Salı gunu itibariyle city arizasi servis tarafindan iyi niyet garantisi adı altinda ücretsiz olarak degisimi yapildi.

sonofisiris
22/06/2017, 17:19
Serviste arıza kaydı olarak çıkmıştır bilgisayarda sanırım. Ben elektriksel bir Problem olduğuna karar kıldım. Kizdirma zamanlama role arizasi da vardi ben de. Değişim sonrası hersey düzeldi şükür. O zamanda bu zamana ne röle nede cıty arızasi ile karsilasmadim.

benim 2006 puntoda da röle arızası var ve city arızası mevcut. mesajınızda neyi değiştirdikten sonra arızanın tekrarlamadığını anlamadım aracınızda ne gibi bir işlem yapıldı veya hangi parça değişti.

kristaldeniz
22/06/2017, 17:59
Buji arizasi da veriyordu surekli. Sonrasinda Kizdirma zamanlama rolesini yani buji rolesini değiştirdim.

simmstar
06/08/2017, 12:16
Benim aracım 2011 grande punto 1.3 mj
2 hafta önce yani tam 7 yıl sonra direksiyon uyarı lambası yanmaya başladı
Servise sorduğumda aracın garanti bitiminden sonraki zamanlarda servis bakımlarını onlarda yaptırmadığım için ücretsiz değişimi kabul etmediler.
Aracın garanti kapsamındayken servise bakıma gittiğim ilk zamanlarda direksiyondan ses geliyor diye 3 kere servis kayıtlarına yazdırmama rağmen hiç arızası olmayan sinyal kolunu değiştirdiler. ama sorun devam etti. Garanti bitti.
700 tl yerine 280 tl verip periyodik bakımlarını yaptırdım sadece. Bunu yaptığım için iyi niyet garantisine almadılar. Ne yapmalıyım?

arenas
06/08/2017, 12:23
Farklı bi serviste,hiçbişey olmamış gibi yeniden şansınızı deneyin.

fawori
06/08/2017, 19:41
Benim aracım 2011 grande punto 1.3 mj
2 hafta önce yani tam 7 yıl sonra direksiyon uyarı lambası yanmaya başladı
Servise sorduğumda aracın garanti bitiminden sonraki zamanlarda servis bakımlarını onlarda yaptırmadığım için ücretsiz değişimi kabul etmediler.
Aracın garanti kapsamındayken servise bakıma gittiğim ilk zamanlarda direksiyondan ses geliyor diye 3 kere servis kayıtlarına yazdırmama rağmen hiç arızası olmayan sinyal kolunu değiştirdiler. ama sorun devam etti. Garanti bitti.
700 tl yerine 280 tl verip periyodik bakımlarını yaptırdım sadece. Bunu yaptığım için iyi niyet garantisine almadılar. Ne yapmalıyım?

probleminizi anlatan mailleri koç grubuna ve tofaş merkeze atın

exixiz
07/09/2017, 09:57
Selamlar.

Bu sabah bende karşılaştım, inşallah dediğiniz gibi bende yaptırabilirim. Ancak kontağı kapatıp açmak hiç aklıma gelmedi. Akşama eve gidince tekrar deneyeceğim yada gün içerisinde servis ile görüşerek araç başına gideceğim.

Gelişmeleri tekrar yeni bir konu açarak sizler ile paylaşırım.

exixiz
08/09/2017, 10:16
Akşam gidip araç başına kontağı tekrar çevirdiğimde hata olmadığını gördüm. İlk çalıştırma esnasında ufak bir ağırlık vardı sonrasında oda gitti. Ama ne kadar sağlıklı olduğu tartışılır.