PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima

Frt
18/03/2017, 23:34
Mrb ben kaza yaptım ufak bir kaza kaza sonucu motor karışından ses geliyor du kilima kitlenmiş dediler klimayı iptal ettiler acaba ne yapmam lazım benim

SinanTR
19/03/2017, 12:09
öncelikle geçmiş olsun

klimanın kompresörü arıza yapmış olabilir zaten kilitleyecek başkada bişey olabileceğini düşünmüyorum çıkma yada sıfır kompresör edineceksiniz montajını yaptırıp gazını bastırıp testini yaptırıp mis gibi kullanacaksınız yapacak çok fazlada bişey görünmüyor gaz tesisatı ve klima radyatörü bunlarında kontrolü gerekir ayrıca kompresör sıkıntınız olursa çıkmadan önce sıfır fiyatını öğrenin çıkmacılar sıfır fiyatına yakın yada sıfır fiyatını isteyebiliyor

Frt
19/03/2017, 12:48
öncelikle geçmiş olsun

klimanın kompresörü arıza yapmış olabilir zaten kilitleyecek başkada bişey olabileceğini düşünmüyorum çıkma yada sıfır kompresör edineceksiniz montajını yaptırıp gazını bastırıp testini yaptırıp mis gibi kullanacaksınız yapacak çok fazlada bişey görünmüyor gaz tesisatı ve klima radyatörü bunlarında kontrolü gerekir ayrıca kompresör sıkıntınız olursa çıkmadan önce sıfır fiyatını öğrenin çıkmacılar sıfır fiyatına yakın yada sıfır fiyatını isteyebiliyor

Frt
19/03/2017, 12:49
Gazına yok tu zaten coktandır ne yaparsak yapalım kompresör değişecek o zaman dogrumu

Ezeldenberi
19/03/2017, 12:58
Gelen kayış sesi, klima açıkken mi geliyordu?
Aslında önce bunun tespiti yapılmalıydı.
Yoksa sadece bilya kitledi ise yenisiyle mi değişti?
Kaza anında klima soğutucu radyatör ve boruları zarar gördü ise, tekrar montaj esnasında temizlenmeden direk takıldıysa, sisteme karışan pislik büyük ihtilalle kompresörü kitlemiş olmalı. Sinan bey'in tavsiyesi ile yeni klima kompresörü taktırmadan önce sistemin tamamen temizlenmesi gerekiyor, bu detayı umarım unutulmazlar. Aynı olayı yaşadığım için, dikkat edilmezse tekrar kompresör alırsınız!

Frt
19/03/2017, 14:10
Gelen kayış sesi, klima açıkken mi geliyordu?
Aslında önce bunun tespiti yapılmalıydı.
Yoksa sadece bilya kitledi ise yenisiyle mi değişti?
Kaza anında klima soğutucu radyatör ve boruları zarar gördü ise, tekrar montaj esnasında temizlenmeden direk takıldıysa, sisteme karışan pislik büyük ihtilalle kompresörü kitlemiş olmalı. Sinan bey'in tavsiyesi ile yeni klima kompresörü taktırmadan önce sistemin tamamen temizlenmesi gerekiyor, bu detayı umarım unutulmazlar. Aynı olayı yaşadığım için, dikkat edilmezse tekrar kompresör alırsınız!

Frt
19/03/2017, 14:12
Kaza sonucu oldu ses geldi ama ısıtıcı. Calışıyor du yanı kalorifer calışıyor du biraz üzerine sürdüm 200 kilometre sanki bilye sesi gelir gibi geliyor du gibi idid ustaya gösterdim dedi ki kilima kitlenmiş onu iptal detti şu an iptal

SinanTR
19/03/2017, 15:12
ısıtma ayrı hocam onu karıştırmayın ısıtmayı klima yapmıyor eski model arabalarda nasılsa bizdede ısıtma aynı klima sadece soğutmada devreye girer sizin klimayı mekanikçi iptal ettiyse siz bence iyi bi klimacıya gidin o baksın mekanikçi klimacıya göre çok anlamaz