PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk defa muayeneye gidiyoruz...

AykutCelebi
17/03/2017, 08:29
Herkese selamlar,

Aracımı yakşalık 1 sene önce aldım :), ve muayene zamanı geldi. Randevumu aldım cumartesi 13:15 dudullu istasyonunda.
Emisyon ölçümünü vs orada yapabiliyoruz sanırım. Sizlerden ricam tecrübelerinizi paylaşır mısınız ? Yani ilk aşamada neler yapmam gerekiyor gibi..

Şimdiden çok teşekkürler...

Kadyr
17/03/2017, 09:20
emisyonu dışarıda yaptırıp gidip. orada suprizle karşılaşmayın.

Ezeldenberi
17/03/2017, 09:44
Aykut bey, standart olacak ama, tuvturk sitesinde muayene öncesi yapılması gerekenlere göz atmakta fayda var.
TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları -Muayene Öncesi (https://www.tuvturk.com.tr/adim-adim-muayene/muayene-oncesi.aspx)

fotobelit
17/03/2017, 10:05
Öncelikle aracınızı giriş yerlerine yakın olan boş bir park yerine park edin.Numaratörden plaka nosunu girip numara alın,Sıranız geldiğinde,Ruhsatla beraber gişelere gidip ödeme yapıyorsunuz(Nakit olarak:egzoz ölçümü ile beraber 248 küsür sanırım)..Daha sonra ekzoz ölçümü yaptırmak için aracınızla beraber ekzoz ölçüm birimine gidiyorsunuz,ön kaputu açın,araca binin,boşa alın gaz verin diyecek eleman dip gaz yapıyorsunuz bir kaç defa,sonra sorun yoksa evrakları size teslim edecek,aldıktan sonra tekrar sıraya giriyorsunuz.İsminiz okunup X nolu kapıya yanaşın dediğinde,o kapıya gidip emniyet kemerlerini tokalarına takıp ilk yardım çantasını açıp yangın söndürme tüpünü reflektörleri falan arka koltuga çıkarın.En son ön kaputu açıp bekleyin..Evraklarınız ve aracın anahtarlarını görevliye teslim edip arka tarafa aracı teslim almak üzere gidin bekleyin..Geçmiş Olsun.. :)

AykutCelebi
17/03/2017, 10:12
Öncelikle aracınızı giriş yerlerine yakın olan boş bir park yerine park edin.Numaratörden plaka nosunu girip numara alın,Sıranız geldiğinde,Ruhsatla beraber gişelere gidip ödeme yapıyorsunuz(Nakit olarak:egzoz ölçümü ile beraber 248 küsür sanırım)..Daha sonra ekzoz ölçümü yaptırmak için aracınızla beraber ekzoz ölçüm birimine gidiyorsunuz,ön kaputu açın,araca binin,boşa alın gaz verin diyecek eleman dip gaz yapıyorsunuz bir kaç defa,sonra sorun yoksa evrakları size teslim edecek,aldıktan sonra tekrar sıraya giriyorsunuz.İsminiz okunup X nolu kapıya yanaşın dediğinde,o kapıya gidip emniyet kemerlerini tokalarına takıp ilk yardım çantasını açıp yangın söndürme tüpünü reflektörleri falan arka koltuga çıkarın.En son ön kaputu açıp bekleyin..Evraklarınız ve aracın anahtarlarını görevliye teslim edip arka tarafa aracı teslim almak üzere gidin bekleyin..Geçmiş Olsun.. :)

Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim :) Dediğim gibi ilk defa gideceğim için umarım elim ayağım dolanmadan halledebilirim, gerçi karışık bir durum yok ama bakalım. Büyük ihtimal egzoz emisyonu istasyonda yaptıracağım.

Birde randevu saatim 13:15 olduğu için ne kadar önceden gidip numaratörden sıra nosu almam gerekiyor ?

punto1414
17/03/2017, 11:17
kesinlikle istasyonda yaptırmayın emisyonu.

fotobelit
17/03/2017, 12:13
Detaylı anlatımınız için teşekkür ederim :) Dediğim gibi ilk defa gideceğim için umarım elim ayağım dolanmadan halledebilirim, gerçi karışık bir durum yok ama bakalım. Büyük ihtimal egzoz emisyonu istasyonda yaptıracağım.

Birde randevu saatim 13:15 olduğu için ne kadar önceden gidip numaratörden sıra nosu almam gerekiyor ?
13:15 ten önce istedğin saatte gidebilirsin..Yani erkende gidiebilirsin..Randevu saatinden az 45 dakika önce orda olmalısınız diyor..13:15 i kaçırmaman yeterli sanırım..Bu arada ben yıllardır Egzoz emisyon ölçümünü Muayene istasyonlarında yaptırıyorum..Bir sorun veya zorlukla karşılaşmadım..

Kadyr
17/03/2017, 12:38
sorunu zorluğu biraz siyah duman varsa bırakıyor emisyondan. çünkü boşta tam gaz veriyor. dışarıda yarım gaz veriyorlar.

AykutCelebi
19/03/2017, 15:54
Yardımlarınız için herkese teşekkür ederim. Sorunsuz geçtik muayeneden :)
Yalnız önceki sahibinin yaptırmış olduğu egzoz ölçüm sonucu 2,45 ken şuan ki sonuç 0,80 olarak göründü. Sanırım Punto'ma iyi bakıyorum :))

Ezeldenberi
19/03/2017, 16:21
Aykut bey, bu egzoz emisyon değerine ulaşmak icin, Multijet'e standart bakım harici, karbon-clean veya herhangibir kimyasal temizleyici katkı kullandınız mı?

AykutCelebi
20/03/2017, 08:39
Aykut bey, bu egzoz emisyon değerine ulaşmak icin, Multijet'e standart bakım harici, karbon-clean veya herhangibir kimyasal temizleyici katkı kullandınız mı?

Zafer bey herhangi kimyasal temizleyici kullanmadım. Ben sadece egzoz eminsyon kağıdında azami sınırın 3.00 olduğunu gördüm ve önceki sahibine göre baya bir düşüş sergilemiş aracım :)

Ezeldenberi
20/03/2017, 08:49
Bakımlarının zamanımda yapılması ve kaliteli yakıt kullanımı mutlaka değerlerin düzelmesini sağlar.
Dedim ki, belki Aykut bey, depoya bi temizleyici falan kullandı ise bizde deneyelim:)