PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG Enjektör Temizliği

icemy
16/03/2017, 15:18
Merhaba arkadaşlar,
Çok faydalı olduğunu düşünüp çokça faydalandığım bu foruma yine işim düştü.
2012 Punto aracımın LPG enjektörlerinin tıkandığını birkaç yetkili/yetkisiz servise baktırarak teyit ettirdim.
Araçta ustanın birine göre Landi, birkaçına göre ise LandiRenzo kiti mevcut.
Enjektör değişimi gerekir dediler. Fiyatını sorduğumda ise uğraşmaya değmez yeni kit takalım 2000 TL ye diye tavsiyede bulundular.
Sormak istediğim bu kadar pahalı bir parçanın tamiri neden yapılmaz (Ya da ben tamir eden birine denk gelemedim.)
"Uğraştığına değmez, yenisini taktır" diyecek arkadaşlar zahmet etmesin lütfen.
Sırf bu yüzden aracı satmayı düşünüyorum LPG enjektör temizliği yapan, yaptıran arkadaşların ya da ustaların tavsiyelerini rica ediyorum.
İyi günler.

ethemyigit
16/03/2017, 19:31
bu enjektörlerin temizliği var yurtdışında yapılıyor hatta sevis bakım kitapçıgında bile yazıyor bizim türkiyede ki ustalar uğaşmak istemediği işçiği fazla geldiği için yapmıyor.

ethemyigit
16/03/2017, 19:41
istanbulda bazı benzinliklerde lpg deposuna katılan motto lpg katkısı var onla bı deneme yap istersen belki faydası olur
sonrasında ıse lpg enjektor temızlıgı yapan fırmalar var onları arastır landirenzo da enjektorler bosch marka tamiri yok (pressli üretim) ama temizleyenler var

icemy
17/03/2017, 11:50
Yardımınız için teşekkür ederim. Asıl aradığım da bu işi yapan yerin bilgisi. Sanayiye her gidişimde her lpgci, yapan yer var ama biz bilmiyoruz diyor. "Motoru sökmek lazım" diyen bile oldu☺ Bu platformda usta puntocularla da lpg ustaları da var. Beni çok pahalı dertlerden kurtardılar, eminim bu konuda da bir sonuç alacağım. Katkı maddesi en son çare olarak aklımda 👍

Brembo0129
17/03/2017, 16:50
Yardımınız için teşekkür ederim. Asıl aradığım da bu işi yapan yerin bilgisi. Sanayiye her gidişimde her lpgci, yapan yer var ama biz bilmiyoruz diyor. "Motoru sökmek lazım" diyen bile oldu☺ Bu platformda usta puntocularla da lpg ustaları da var. Beni çok pahalı dertlerden kurtardılar, eminim bu konuda da bir sonuç alacağım. Katkı maddesi en son çare olarak aklımda 👍
İnternette lpg yedek parça satan yerde 4 lü takım fiyatı 750 TL size uyarsa bir bakın derim.

icemy
19/03/2017, 01:48
Teşekkür ederim, haberim var o siteden zaten o yüzden buraya yazı yazdım. O kadar para vermektense yeni kit taktırmak daha mantıklı. Zira garantili atiker kitin peşin fiyatı 1000 tl.

alfaoz
31/03/2017, 09:51
ayın sorun bende de muhtemelen enjektörlerden birinde sorun var 2. viteste silkeleme yapıyor. takipteyim bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.