PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frenlerdeki sorun yardım lütfen

erdem7506
16/03/2017, 14:44
arkadaşlar merhaba

yaklaşık bir buçuk ay önce 4 adet balatayı değiştirdim ve ön diskler tornalandı başlarda hiç bir sorun yoktu ama son bir haftadır sabahları ilk çalıştırdığımda ortalama 5 dakika civarı yada ilk 2-3 km frene bastığımda araç kızaklıyor ön frenler hiç tutmuyor direk olarak arka tekerlekler kitleniyor kayıyor aynı el freni çekmiş gibi oluyor sanıyorum ki ısındığı zaman önlerde tutmaya başlıyor ve normale dönüyor sizce sorun nedir?

Ezeldenberi
16/03/2017, 15:06
Fren hidrolik sistemi hava yapmış olabilir mi? Hidrolik seviyesi normal mi? Hiç vakit kaybetmeden İşlemi yaptırdığınız yere tekrar götürün bi baksınlar. Üstad frenler söz konusu, bi normal bi anomal şekilde kullanılmaz!

ethemyigit
16/03/2017, 19:35
bu halde bu arabaya hala biniyormusunuz ?
allah korusun yolda tutmasa ufak bi çocuga vs çarpsanız bunun vebali ömür boyu geçmez
fren hidrolik sıvısını komple değiştirerek denemelere başlayabilirsiniz

khanunl
17/03/2017, 00:07
arkadaşlar merhaba

yaklaşık bir buçuk ay önce 4 adet balatayı değiştirdim ve ön diskler tornalandı başlarda hiç bir sorun yoktu ama son bir haftadır sabahları ilk çalıştırdığımda ortalama 5 dakika civarı yada ilk 2-3 km frene bastığımda araç kızaklıyor ön frenler hiç tutmuyor direk olarak arka tekerlekler kitleniyor kayıyor aynı el freni çekmiş gibi oluyor sanıyorum ki ısındığı zaman önlerde tutmaya başlıyor ve normale dönüyor sizce sorun nedir?

Fren müşürü Abs beynine yanlış sinyal gönderiyor olabilir.Müşürü kontrol ettirmenizde gerekiyorsa acil olarak değiştirmenizde fayda var.Kolay gelsin.

erdem7506
17/03/2017, 10:41
dediğim gibi 1 buçuk ay önce tüm balataları değiştirdim fren yağıda değişti ortalama 1500 km sonra tekrar gidip fren ayarıda yaptırdım ama son 1 haftadır sabahları ilk 3 km önler hiç bi şekilde tutmuyor bu sabahta aynı şekilde oldu sadece arkalar tuttu onlarda kızaklıyor fazla müsait olamıyorum işlerim bu ara aşırı derecede yoğun bende korkuyorum birşey olacak diye ama çözemedim sorun nedendir diye

Kadyr
17/03/2017, 10:42
bende arkaların erken kitleme sorunu vardı. arka ayar cırcırı değişti. ismini öyle diyorlar.

erdem7506
17/03/2017, 11:24
yok ya bende önler hiç tutmuyor sabahları