PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOR SESİ DEGİŞTİ

mrgust50
13/03/2017, 06:40
2006 Model 117.000km Fiat Grande Punto 1.3 e sahibim baskı balata degiştikten sonra arabada anormal şeyler oldu önce kalkışta titreme oluyor araba motorun titredigini hissediyorum debriyajdan ayagımı çekerken rahatsız edici bir durum.
Aracın vites boştayken sesi sanki birşeyler parçalanmış gibi geliyor debriyaja basılı tutunca ayagımı ses kesiliyor sorun nedir bileniniz varmı

Kadyr
13/03/2017, 07:03
bu durumu değiştirdiğiniz yere iletmeniz lazım. ya hatalı bir takma işlemi var yada volantta sıkıntı var. benzer bir durum başıma geldi aracım garantili olduğundan baskı 2. kez değişti bununla birlikte değişmeyen volant ta değişince pamuk gibi oldu.

punto1414
13/03/2017, 08:53
yan sanayi baskı takıldıysa olabilir veya usta denilen kişi yanlış takmış olabilir,size aracı o şekilde teslim etmesi zaten hata,işi yaptıktan sonra olmuşmu diye insan bi tecrübe ye çıkar ama nerdeeee..Şimdi götürsen der ki abi ben taktığımda hiç bir şey yoktu.

volkan1065
13/03/2017, 09:50
Volant sorunu gibi ama debriyaj bilya seti dağılmış olabilir. Debriyaj seti değişirken başında durdunmu hangi marka set taktırlar. Volantın aşınma durumu kontrol edildimi. Araç 75 bg mı yoksa 6 ileri 90 bg midir.

timbaz
13/03/2017, 10:00
Bir lineada benzer durum vardi.. altindan iscilik hatasi cikti, takan servis sorunu giderdi..

tab
13/03/2017, 12:02
1-Kullanılan baskı balata seti aracına uygun olmayan takılmıştır.
2-İşçilik hatası
3-Baskı balatanın bastığı volanın yüzeyi zamanla yandığı zaman sertleşir ve tornalamayla temizlenmesi gerekir.
Benim araca geçmişte uygun olamayan baskı balata ve volanı yüzeyi temizlenmediği için aynı problemi yaşamıştım.
Bana baskı balata, tornalama işçiliği ve değiştirme işçiliği vermiştim.