PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Kafayı Yedi.

onurgenc87
10/03/2017, 12:50
Merhaba arkadaşlar. Bugün sabah aracımı çalıştırdım ve gitmeye başladım. (Araç 2011 punto evo dualogic) Araç vites artırdığı zaman devir saati düşmesi gerekirken önce 2000 devir falan yükseliyor motor bağırıyor sonrada normal devrine düşüyor. Bütün vitesler de aynı şeyi yaptı. Düşerken bir sıkıntı yok. Sonra vitesi manuel konuma aldım, yavaşladım ve tekrar 1. vitesten 5. vitese kadar sırasıyla yükselttim. Aynı sıkıntı devam etmekteydi. Sizce sebebi nedir ? Daha sonra aracımı park ettim 2 saat sonra tekrar denedim hiç bir sıkıntı çıkarmadı. 3-4 kez stop edip çalıştırdım denedim aynı sıkıntıyı bir daha yapmadı.

onurgenc87
10/03/2017, 18:46
Kimsenin bir yorumu yok mu beyler ?

SinanTR
10/03/2017, 22:48
hocam benim aracım manuel dualogicten hiç anlamam ve dualogic şanzımanlar ile okuduğum sıkıntılı konularda genelde kaçağa bağlı yağ eksikliği,balata bitmesi,ayırıcı veya robot arızası gibi sonuçlar çıkmakta bence en yakın servise yada dualogicten çok çok iyi anlayan bi ustaya gidin enazından yağ durumu balata veya ayırıcıyı kontrol ettirin belkide durumun daha kötü olmasının önüne geçersiniz

onurgenc87
10/03/2017, 23:19
Yağ bakımı daha 1 ay önce yapıldı şanzımanın yağı komple değiştirildi. Vites ayarı yapıldı. Bir sıkıntı yoktu. 1 kez yaptı bu olayı bidaha olmadı. Çok enteresan :D

evodnz
11/03/2017, 17:57
Hocam geçen gün aynı şey başıma geldi senin hesap iyi kötü kendiliğinden oldu üç gün sonra aracı çalıştırdım 10 metre gittim vitesi kontrol ettirin dedi N de kaldı ne Manuel ne auto ya geçiyor Neyse abi çekici bul servise götür derken robotun sigortası atmış dediler 140 tl sıkışmış anlayacağın sonra servis e sordum Bunu niye yapar diye bi fikrimiz yok zorlamis olabilirsiniz dediler halbuki araca iki gündür binmemistim bile ve sonra beklenen kelimeler peş peşe geldi bidaha yaparsa robot değişir Onun masrafida 10 bin bulur Vs Vs diye bu dualogic vites bu kadar mı narin yav :) Bence bu robottan anlayan usta yok servis Bunu der mi servis ya abi anlayan ustan yok niye o servisi açıp araç kabul ediyosun İstanbul bir kişi yapıyormuş da o da 5 bin e yaparmış velhasıl kelam böle Hocam yagina suyuna tuzuna iyi bakmak lazım

HTC One_M8 cihazımdan gönderildi

onurgenc87
11/03/2017, 18:00
Hocam geçen gün aynı şey başıma geldi senin hesap iyi kötü kendiliğinden oldu üç gün sonra aracı çalıştırdım 10 metre gittim vitesi kontrol ettirin dedi N de kaldı ne Manuel ne auto ya geçiyor Neyse abi çekici bul servise götür derken robotun sigortası atmış dediler 140 tl sıkışmış anlayacağın sonra servis e sordum Bunu niye yapar diye bi fikrimiz yok zorlamis olabilirsiniz dediler halbuki araca iki gündür binmemistim bile ve sonra beklenen kelimeler peş peşe geldi bidaha yaparsa robot değişir Onun masrafida 10 bin bulur Vs Vs diye bu dualogic vites bu kadar mı narin yav :) Bence bu robottan anlayan usta yok servis Bunu der mi servis ya abi anlayan ustan yok niye o servisi açıp araç kabul ediyosun İstanbul bir kişi yapıyormuş da o da 5 bin e yaparmış velhasıl kelam böle Hocam yagina suyuna tuzuna iyi bakmak lazım

Hayırlısı bakalım ama sigortası diyelim ki attı neden 1 kez yapıp kendiliğinden düzeldi acaba ? çok ilginç bir şey. Peki sonradan bir sıkıntı çıkardı mı ?

evodnz
11/03/2017, 18:04
Hayırlısı bakalım ama sigortası diyelim ki attı neden 1 kez yapıp kendiliğinden düzeldi acaba ? çok ilginç bir şey. Peki sonradan bir sıkıntı çıkardı mı ?
Servise diyorum sigorta attı okey kabul diyorum niye peki o gün düzeldi diyorum olabilir ogün Tam atmamistir dedi anlam veremiyorum dedim bende diyor :) direk robota baglamasida enteresan geldi acaba bunlar robot değişiminden prim mi alıyor acaba [emoji13]

onurgenc87
11/03/2017, 18:27
:D servislerde bi enteresan yav. :D illaki kazanıyolardır bişeyler.