PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motoru Kontrol Ettirin / Enjeksiyon Arıza

canulgen
10/03/2017, 09:46
Merhaba Arkadaşlar;

2 hafta kadar önce depo ışığın yanmadan hemen önce sarı musluk işareti yandı ve motoru kontrol ettirin uyarısı verdi. Daha önce kirli yakıt vs diye aklımda kalmıştı.

araçta hiçbir değişiklik olmadığı için kullanmaya devam ettim. Üzerine mazot aldım, bitti tekrar aldım. 2. mazot alışımdan 2 gün sonra söndü ışık.

3 gün kadar yine aynı şekilde dolaştım. Salı günü tekrar yandı ışık. Yine depoya biraz mazot aldım ama sönmedi.

2 bakındır ben değiştirmedim. 3. bakımda da ustamın elinde mazot filtresi yoktu. Bundan olabilir mi?

Deneyimlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Hata ışığı
34591

punto1414
10/03/2017, 09:59
cihaza bağlayıp,arızanın neden verdiğine bakmak gerekiyor,ondan sonra çözüm yolları arayabilirsiniz.

atifcanozdemir
10/03/2017, 11:44
internette 15-20 tl hocam boşa ustaya verme para al sende dursun elm 327 obd 2 adı da cep telefonun android ise de scanmaster programını indir keyfine bak en azından net bir şekilde nerden kaynaklandığını görürsün. Ustalar sallıyor en azından benim memlekettekiler.

canulgen
10/03/2017, 18:43
Arkadaşlar,
A plus oto servise gittim. Ücretsiz bağladılar. Bakımı da onlar yapmıştı.

Egr problemi yaşıyormuşuz. Şimdi forumdaki EGR konularını okumaya başlayacağım.

Temizliği için 100 tl dediler. İçerisindeki mil kilitlenmiş ise değişim gerekiyormuş.

Detaylı inceleyip sonucu yine yazarım .

Ezeldenberi
10/03/2017, 19:34
Can bey, Egr temizliği konusunda gecen günlerde güzel sonuçlar alındı. Konu sahibi arkadaşla iletişime geçebilirsiniz.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/62857-wurth-egr-valf-temizleme-spreyi-hakkinda.html

punto1414
11/03/2017, 10:01
ciddi bir problem değil,egr her genç puntonun başına gelen şey:)