PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frene basınca tak tak sesi nedir grand punto 2007 dizel

ahmetsa
09/03/2017, 19:49
selam arkadaşlar bugün aracı yıkattım sonrasında her frene basışımda tam durmak üzereyken alttan tak tak diye ses geldi sizce neden olabilir abs vuruyor gibi geldi ama abs ışıgı kapalıydı aktif değildi yani

Ezeldenberi
09/03/2017, 21:16
Fren diskleri yıkama öncesinde çok ısınmış durumdaysa, eğilmiş olabilir. Veya basınçlı su fren sistemine farklı bir zarar vermiş olabilir. En kısa sürede baktırın.

timbaz
09/03/2017, 21:20
Abs nin aktif olmama gibi bir opsiyonu var mi?

Isik yanmadiginda asr esr on dur, off oldugunda uyari icin yanarlar..
Airbag de ayni prensipte...

atifcanozdemir
09/03/2017, 23:05
ABS ESP gibi sistemlerden kaynaklandığını düşünmüyorum, ön düzeni kontrol ettirin , kaliperlerinizin bağlantı civatalarını kontrol ettirin bir de direksiyon kutunuza baktırmanızı tavsiye ederim. Sorun size tahminimce 100-150 TL gibi bir masraf açacak gibime geliyor.

timbaz
10/03/2017, 14:33
Sorun devam ediyor mu?tekerlekteki soketlerden biri az oynamis ise, tekerlek devir sensorunden giden farkli veriden dolayi da kaynaklanabilir.. sensorde sudan dolayi gecici bir ariza da olabilir.. basincli su bazi yerlere cok daha kolay ulasir, etkiler...
100 150 masrafsiz basit bir sey de cikabilir altindan..
Siz abs aktif degil kismini hala anlamadim ama muhtemelen hissettiginiz abs nin anlamsizca calismasi idi...

ahmetsa
10/03/2017, 18:38
sorun devam etmiyor arabayı temizlettikten sonra yani yıkadıktan sonra böyle bir sorun oldu frenler galiba çok çabuk kapıyordu ve tak tak diye sesler geliyordu sonrasında park sensör hatası verdi oda düzeldi galiba benim araçta bi sıkıntı var ama anlayamadım ben tam olarak birde buğün city arızası verdi sorunlar çoğlaıyor ve ben araçtan hiç memnun değilim o kadar ustaya götürdük servisi filan bişey yok dediler aldık sonrasında baş ağrısı

SinanTR
10/03/2017, 22:50
bijonlara bi bakın derim bi arkadaşın bijonu gevşemiş ondan yapıyordu aynı sorunu