PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Puntoyu Kartoncu Kazıdı !

punto1414
06/03/2017, 09:26
Arkadaşlar Merhaba herkeze hayırlı haftalar,
dün trafikte ağır ağır ilerlerken sağdan gelen kartoncu sağ arka kapıyı resmen kazıdı.arabasının içinde ağzına kadar demir vardı..indim aşağı gırtlağını sıkacaktım zor tuttum kendimi,nereli olduğuda belli değil .resimdede göreceksiniz zaten..Aracımda kaza boya değişen vs yok..burayı nasıl halledebilirim :( fikirlerinize iht var.
34565

volkan1065
06/03/2017, 09:37
Hocam beyaz araçta rötüş işi daha kolay. Şimdi yapman gerekeni sana sıra ile yazıyorum.

1. Aracın aynı boya rengindenboya yaptır. kalından en inceye doğru 4-5 çeşit zımpara al.

2. Rötuş boyasını kenarlara çok taşırmadan orjinal boyadan biraz daha kalın şekilde sür. 1 hafta bu şekilde kurumasını bekle.

3. kalın zımpara ile kabasını al orjinal boyaya çok sürtmeden sonra ince zımpara ile ile orjinal boya hizasına kadar zımparala.

4. Üzerine ince pasta ile geç

5. Üzerine bu sefer vernik uygula. 3-4 gun kurumasını bekle.

6. Verniği ince zımpara ile pürüzlüğünü al.

7. 1 gün sonra kapıyı ve o bölgeyi çok fazla yığılmadan ince pasta ile parlat.

feyzullah
06/03/2017, 09:57
Nazar boncuğu gibi düşünün. Bununla geçmiş olsun.

punto1414
06/03/2017, 10:31
ya aslında bana bi sıkıntısı yok ama satarken,alacak kişinin midesini bulandırır:)volkan ustam işlemleri çok güzel anlatmışsın,sonuçta lokal boya olacak..peki satarken burayı ben rütuş olarakmı kabul edeceğim yoksa lokal boyalı mı?satarken yalancı çıkmayalımda

volkan1065
06/03/2017, 11:15
ya aslında bana bi sıkıntısı yok ama satarken,alacak kişinin midesini bulandırır:)volkan ustam işlemleri çok güzel anlatmışsın,sonuçta lokal boya olacak..peki satarken burayı ben rütuş olarakmı kabul edeceğim yoksa lokal boyalı mı?satarken yalancı çıkmayalımda

Lokal boya çok farklı bişi hocam sen bunu güzel yaparsan hiç bişi olmaz. bu tür çizikler normal. Her araçta olan şeyler artık.

cucuko
13/03/2017, 16:24
50 tl ye rötüş yaparlar yarım gün sürmez ama pasta cila (ince-orta) işle de düzelebilir. Ben ezik yoksa kendim düzeltiyorum bu tarz çizikleri. Bunu satarken dert etmenize gerek yok. Resim çekin saklayın satarken gösterirsiniz alana.

SinanTR
13/03/2017, 22:15
aracım hasarsız tramersiz olacak ama sadece bu çizik olacak ve alıcı bu çizikten dolayı yokuş yapacak hee vallahi satmam o adama arabayı

AykutCelebi
14/03/2017, 11:13
Çok geçmiş olsun :( Kartonculara dikkat etmek lazım ben sürekli mesafe açıyorum onlara karşı.

punto1414
18/03/2017, 08:46
evet arkadaşlar usta rütuş işlemini yaptı ancak zımpara işi kaldı,ardından 1 kat daha rütuş yapacak..işlem bitince fotoyu yüklerim..İnsanın bu istda kafayı yememesi veya katil olmaması gerçekten mucize..Dün akşam ark kapıda muhabbet ediyoruz,benim araçta tam önümde park halinde..çattt diye bir ses,çöp poşeti benim puntonun ön kaputta,ne olduğnu bile anlayamadım şoka girdim,binadan artık kaçıncı kattan geldi bilmiyorum o......c... arabanın üstüne çöp attı..Dedim lanet gelsin ben köpek gibi çalışıyorum,dişimden tırnağımdan,herşeyimden fedarkarlık yapıyorum bu insanların sanki garezi var..Hakkımı helal etmiyorum:(

SinanTR
18/03/2017, 18:44
vallahi öyle bende gözüm gibi bakarım arabama kapının önünde ilk aldığım zamanlarda çocuklar 6 parçasını çizmiş hemde döndüre döndüre çizmişler 5 parçayı sonax ın pastayla kurtardım ama sağ ön çamurluk çizik duruyor dikkatli bakınca belli oluyor yapacak bişey yok maalesef küçücük çocuk ne desen boş ana babası çocuktan daha çocuk dövsen sövsen olmaz lanet gitsin diyoruz geçiyoruz

ultraslan33
23/03/2017, 10:20
sayın hocam çok basit bi çözümü var kırtasiyeden bi adet DEMİRBAŞ KALEMİ alıyorsun ve kendi kendine güzelce boyayıp kapatıyorsın boyası sabittir metale işler ve asla çıkmaz bana da bol bol dua edersin:)geçmiş olsundemirbaş kalemi beyaz renktir bu arada arabası beyaz olanlara tavsiyemdir...siyah olanlar da asetat kalemi kullanacak çizik kapatmak için