PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan gelen kompresör kaçırma sesi

igny
01/03/2017, 19:30
Merhaba arkadaşlar yine bir sorunla karşınızdayım :) gün geçmiyor ki sevgili puntom bir sorun üretmesin maşallah sorun makinası :) sorunum motor çalışırken altlardan bi yerden sanki kompresör yaparken bi yerden hava kaçırıyormuş gibi gelen ses
Aşağıda videosu var .yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

https://youtu.be/j0gQz0XVjbE

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

sedatmusaogullari
01/03/2017, 20:00
Bu ses benim 1.4 fire aracimda da var 😵

HTC One_M8 cihazımdan gönderildi

arenas
01/03/2017, 21:03
V kayışından geliyor sanki.Ya kayış ya gergi rulmanı.Soğuk motor ilk çalıştırmada benden de gelirdi bu ses 3-5 dk sonra geçerdi.Kayışı değiştirdim henüz 20bin km önce değişmişken.

igny
01/03/2017, 21:07
V kayışından geliyor sanki.Ya kayış ya gergi rulmanı.Soğuk motor ilk çalıştırmada benden de gelirdi bu ses 3-5 dk sonra geçerdi.Kayışı değiştirdim henüz 20bin km önce değişmişken.

Kayış sesi değil hocam pof pof yapan bi ses kayışlar triger kızdırma bujisi yeni değişti

arenas
01/03/2017, 21:11
Yeni değişmesi ses yapmayacağı anlamına gelmez.Kayışla birlikte gergi rulmanı değişmediyse yine ses yapar.
İnşallah en kısa zamanda çözüm bulursunuz sorununuza.

Modonur
02/03/2017, 09:07
Aynı ses bendede var v kayışının oralardan geliyor.

igny
02/03/2017, 09:12
Geçen gün tornacı kırılan kızdırma bujisini çıkartmak için kulakçıkları vs sökmüşler.Bundan sonra yapmaya başladı bu ses.Onla alakalı olabilirmi yoksa denk mi geldi acaba

volkan1065
02/03/2017, 09:47
Araç çalışırken Kayışın üstüne ve kasnaklara su dökermisiniz ses kesiliyormu bir bakın.

igny
02/03/2017, 09:49
Araç çalışırken Kayışın üstüne ve kasnaklara su dökermisiniz ses kesiliyormu bir bakın.

Tmm ustat iş çıkışı deneyeyim ama ses sağdan geliyor sanki kayış ve kasnaklar solda kalmıyormu

alierkan
02/03/2017, 10:01
Vidyodan tam anlayamadım ama enjektör pulu ve keçesi kaçırıyor olabilir.

igny
02/03/2017, 10:03
Vidyodan tam anlayamadım ama enjektör pulu ve keçesi kaçırıyor olabilir.

Bu maliyetli bişeymidir acaba birde aracı kullanmamda bi sıkıntı yaşatırmı yoksa direk yaptırmalimıyım acaba

igny
02/03/2017, 10:07
Şöyle bir video buldum aynı benimki gibi sorun dediğiniz snaırım enjektör pulundan

https://www.youtube.com/watch?v=uz5BsvCpTVc

ORS15
02/03/2017, 11:24
İSMAİL, sizin aracınızdan gelen ses ile en son yüklediğiniz videoda ki , aractan gelen ses de aynı, yani bence çok büyük bir ihtimal enjektör pullarından kompresör kacırıyor.Önemli bir durum yolda bıraka bilir. Pahalı bir onarım degildir bence, enjektörlerdeki bakır pullar deşişecek.

volkan1065
02/03/2017, 11:25
Su koyunca sesde değişme olmazsa enjektörlere kalıyor iş. hayırlı işler.

igny
02/03/2017, 11:30
Teşekkürler bugün yaptırayım ozaman

tuncix
02/03/2017, 14:41
merhaba arkadaşlar ben aracı bu tür durumlarda tamirciye götürmeden önce şöyle bir teknik uyguluyorum direk nokta atışı. komik gelebilir :) yaklaşık 1 metrelik hortum bulup bir tarafı kulağıma diğer tarafı motorun her yerine gezdiriyorum sesin nereden geldiğini direk buluyorum. doktor misali steteskop görevi görüyor tamirciye gidince direk şuraya bak diyorum böylece başka yeri de kurcalatmıyorum.

igny
02/03/2017, 14:44
:) mantıklı

alierkan
02/03/2017, 16:05
Piston basıncı düştüğü için motor dengesizleşir ve performans düşer ve gittikçe kötüleşir, pul ve keçeler 4 enjektör için 100-150 civarı tahmin ediyorum. Bence sadece kaçıranı değil 4ünü de değiştirin.

punto1414
02/03/2017, 16:15
merhaba arkadaşlar ben aracı bu tür durumlarda tamirciye götürmeden önce şöyle bir teknik uyguluyorum direk nokta atışı. komik gelebilir :) yaklaşık 1 metrelik hortum bulup bir tarafı kulağıma diğer tarafı motorun her yerine gezdiriyorum sesin nereden geldiğini direk buluyorum. doktor misali steteskop görevi görüyor tamirciye gidince direk şuraya bak diyorum böylece başka yeri de kurcalatmıyorum.

:D:D:D siz çok yaşayın..gören deli zanneder ne yapıyor bu diye :D

tuncix
02/03/2017, 16:21
:D:D:D siz çok yaşayın..gören deli zanneder ne yapıyor bu diye :D
Haklisin komik gibi ama kesin cozum. Ornek vereyim 2 gun once aracimda bilye sesine benzer ses basladi arkadas direk sarj dinamosu dedi bende bu sekilde kontrol ettim gergi bilyesinde ses oldugunu duydum direk tamirciye dedim gergi bilyesini degistir sorun cozuldu :) tamircide sasirdi tabi

SM-N920C cihazımdan gönderildi

igny
03/03/2017, 10:36
Sorun halloldu arkadaşlar kızdırma bujisi gevşemiş oradan gelyormuş ses sıktık sorun yok