PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DPF jenerasyonun iptali mümkünmüdür?

Ezeldenberi
22/02/2017, 20:58
Arkadaşlar DPF ( Multijet) bulunan araçlarda, aracın kendi kendine yaptığı DPF jenerasyonu artık sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Malum trafik şartları ve yakın mesafe kullanım kaynaklı sürekli devreye giriyor. Ve bunu iptal ettirmek istiyorum.
Bu konuda Volkan bey sağolsun yeterince beni bilgilendirdi. Ve bu işlemin sadece dışarıdan yazılımla olabileceğini söyledi. Bu konuda sizlerin fikirlerini almak istiyorum.

SinanTR
22/02/2017, 21:33
valla abi bi fikrim yok ama iyiki euro4 motorlu bi araç tercih etmişim diyorum her euro5 motorlu araç sahibinin kanayan yarası bu

Kadyr
22/02/2017, 21:48
Yazilimla iptal edilebilir fakat muallakta olan bir konu var baska forumlarda da arastirdim. Mekanik olarak yerinde olan dpf jenerasyon yapmayacak fakat ici zamanla dolmayacakmi? Yazilim arti dpf sokulup iptalde zaten sorun yok.

SinanTR
22/02/2017, 21:59
bildiğim bişey değil ama kadir bey haklı olabilir sonuçta mekanik olarak orada duracak ve içi dolması muhtemel olabillir

Ezeldenberi
22/02/2017, 22:29
Kadir bey, formdan arkadaşlar aynen öyle söylediler, Volkan bey ve Ali bey de , mekanik olarak içi boşaltılması gerekiyor. Yoksa imkansız. Hafta da bir manuel ilaçla temizlik gerekecek. Vaz geçtik. DPF iptalinide kesinlikle yapmam. Uzun yol yapılmadığı sürecede bu işlem devam edecek.

Kadyr
22/02/2017, 22:47
Calisan pahali bir parcanin icini bosaltmayinda:) iptal olacaksa downpipe yapiliyor ama muayenede sikinti. Goruntuyu dpy ye benzetmek gerek kazani anlamasinlar bos oldugunu

Ezeldenberi
22/02/2017, 23:28
Muayeneden ziyade, asıl görevini yapamayacağı için hava kirliliği oluşturacak. Bu yüzden içinin boşaltılmasına karşıyım. Trafikte arkası tampona kadar kapkara olan ve aşırı ses yapan, yeni model olan araçları direk polise plakasıyla şikayet ediyorum. O kadar hassasım.

Nkaratas
23/02/2017, 09:38
ben geçenlerde iptal ettirecektim 400 tl ye hem içini boşaltacaklar hem de yazılım atacaklardı. Muayeneden geçememe olasılığından dolayı vazgeçtim daha sonra duydum ki yakıt artışına da sebep oluyormus bu ne kadar doğru bilemem tabi