PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabayı çalıştırmadan aldığım uyarılar

carcas
31/12/2007, 14:08
selam 75 multijet dinamic puntom var.
arabaya her bindiğimde arabayı çalıştırma konumundan bir önceki konumda malum biraz bekletirken bilgisayardan bazı uyarılar alıyorum (hea power, falan yazıyo ve cıty direksiyon resmi falan çıkıyo ) sizde buna benzer uyarılar alıyomusunuz almalımıyız yada hangi uyarıları alıyosunuz..
birde sürekli city modülünde kullanıyorum arabayı biir mahsuru varmı..

30 undan sonra ilk arabası olan bir kardeşinizi :yucky000:bu ve benzer soruları için maruz görün teşekkür ederim

cann
31/12/2007, 15:33
bilgisayar derken,gösterge panelindenmi bahsediyorsunuz,eğer öyleyse söylediğiniz durumda uyarı ışıkları yanıyor.önemli olan aracı çalıştırdıktan sonra ışıkların sönüp sönmediği,sönüyorsa problem yok.eğer çalıştığı halde yanmaya devam eden bi uyarı ışığı varsa o zaman bi problem sözkonusudur.city modu yanılmıyorsam belli bi hıza çıktığında zaten otomatik olarak kapanıyor.türkçe kullanma klavuzunuz varsa bunların hepsi orada anlatılıyor,yoksa bi servise uğrayıp temin etmelerini talep edin,iyi günlerde kullanın.

quixotic2
31/12/2007, 15:44
aracı çalıştırdığın zaman göstergelerin hepsinin sönmesi gerekiyor. eğer city modunda kullanıyorsan sürekli sadece city mod ışının yanması lazım. diğerlerinde yanan varsa eğer o zaman bir servise göster derim. city modu aracı kullanırken 60 km ye geldiğinde devre dışı kalıyor. tabi bu birden olmuyor. devre devre direksiyon sertleşmeye başlıyor. ani fren durumlarında otomatikman devre dışı kalıyor ve hızın azaldığında 20 km de devreye giriyor tekrar.

carcas
31/12/2007, 19:50
evet teşekkür ederim aracı çaılıştırdığım zamn uyarı ışıkları ve yazılı uyarılar kapanıyor..

grande26
31/12/2007, 20:39
selam 75 multijet dinamic puntom var.
arabaya her bindiğimde arabayı çalıştırma konumundan bir önceki konumda malum biraz bekletirken bilgisayardan bazı uyarılar alıyorum (hea power, falan yazıyo ve cıty direksiyon resmi falan çıkıyo ) sizde buna benzer uyarılar alıyomusunuz almalımıyız yada hangi uyarıları alıyosunuz..
birde sürekli city modülünde kullanıyorum arabayı biir mahsuru varmı..

30 undan sonra ilk arabası olan bir kardeşinizi :yucky000:bu ve benzer soruları için maruz görün teşekkür ederim
Muhtemelen direksiyon ile ilgili bir arızanız var;servise giderseniz test cihazıyla kontrol ederler ve arıza kodunu alırlar ve işin sonu da direksiyon motorunun değişmesine gider.Geçmiş olsun(yol bilgisayarınızda power kelimesinin geçtiği bir cümle okuduğunuz için bu yorumu yapıyorum)

carcas
01/01/2008, 14:15
evet uyarıları tam olarak bir yere kaydettim ve tekrar yazıyorum
checked sea handbook have power steering tam bunlar yazıyo ve direksiyon işareti olan ışık yanıyo
ufuk kardeş galiba senin dediğin gibi direksiyonla ilgili bir sorun var eğere sorun öle ise garanti kapsamında yaptırabilirmiyim.
teşekkürler

grande26
01/01/2008, 23:06
Bu direksiyon arızası gp nun çocukluğunda başlayıp ,şu an gençlik günlerinde de tam gaz devam eden kronik rahatsızlığı.Galiba kalıtımsal ,yeni kuşaklarda da mütemadiyen görülüyor.Tam benimkinde yok derken aracın direncinin zayıfladığı bir anda aniden ortaya çıkıveriyor.Genetik mühendisleri henüz çare bulmuş değil.Hasarlı direksiyon sistemini komple ampute edip yenisini takıyorlar(garantiden)Ama hasta geri kalan hayatı boyunca bilinç altında acaba bu organımda yine böyle bir hastalık olur mu(farzedelim kritik bir anda sollamaya çıktınız,aracı solladınız fakat o da nesi direksiyon sağa dönmüyor,karşı dan da başka bir araç son sürat geliyor..)diye yaşam kalitesi düşmüş olarak ömrünü tamamlıyor..

tempesty
01/01/2008, 23:26
Bu direksiyon arızası gp nun çocukluğunda başlayıp ,şu an gençlik günlerinde de tam gaz devam eden kronik rahatsızlığı.Galiba kalıtımsal ,yeni kuşaklarda da mütemadiyen görülüyor.Tam benimkinde yok derken aracın direncinin zayıfladığı bir anda aniden ortaya çıkıveriyor.Genetik mühendisleri henüz çare bulmuş değil.Hasarlı direksiyon sistemini komple ampute edip yenisini takıyorlar(garantiden)Ama hasta geri kalan hayatı boyunca bilinç altında acaba bu organımda yine böyle bir hastalık olur mu(farzedelim kritik bir anda sollamaya çıktınız,aracı solladınız fakat o da nesi direksiyon sağa dönmüyor,karşı dan da başka bir araç son sürat geliyor..)diye yaşam kalitesi düşmüş olarak ömrünü tamamlıyor..

Abi süpersin wallahi ne diyim :D Senin gibi köşe yazarlarına ihtiyacımız var açıkcası millet olarak :gunsmilie:

Korhan
02/01/2008, 08:42
Araç çalıştığı zaman direksiyon ışığı sönüyorsa arıza yok demek ki . Ama servise götürmekte fayda var tabii.

grande26
02/01/2008, 12:55
Abi süpersin wallahi ne diyim :D Senin gibi köşe yazarlarına ihtiyacımız var açıkcası millet olarak :gunsmilie:
Eyvallah kardeşim ,bu sefer de esprili bir dille açıklayayım istedim..

Auto engineeR
02/01/2008, 17:39
grande26 çok güzel açıklamışsın :) ama direksiyon kitlenmesi olmadığı sürece, direksiyon arızası ne olusa olsun (city motoru bozulsun, direksiyon kutusu hatası wersin) direksiyon döner. hidrolik dewre ortadan kalkmış olsa da döner bir problem olmaz

carcas
02/01/2008, 21:13
bugün kitapcığı ayrıntılı olarak okudum city modu işaretinin çalıştırmadan yanması gerekiyomuş zaten çalıştırınca da sönmesi gerekiyomuş ki bende de aynen öle oluyo birde diyoki bazı modellerde de yol bilgisayarında yazılar çıkar diyo bu yazıların ne olduğunu söylememiş inşallah benim okuduğum yazılardır...

bu arada ufuk kardeş valla ben şırnakta çalışıyorum her yıl izmir ankara şırnak yapıyorum yani tam uzun yol sölediğin biraz espirili olsada bilinç altıma yerleşti valla sollama yaparken hep aklıma gelir artık umarım bende heyacan yapıpta sorun yaşamama neden olmaz

carcas
02/01/2008, 21:15
bide söylediğim gibi şırnakta çalışıyorum ha deyince servise gidemem telefonla öğreneceğim bi yer var mı?

grande26
02/01/2008, 21:36
Erol kardeşim,bir fırsatını bul ve mutlaka servise götür.Servise bıraktıktan sonra da 3-4 gün kadar beklemen (sonra alman)gerekebilir.O aldığın uyarı yazısı ve direksiyon resmi sönse de 'arıza kodu' mutlaka aracın beynine kaydolmuştur ve test cihazı ile tespit edilir.Bu arada ilk sahip olduğun araçta, böyle kritik bir arıza ile karşılaşmış olmana üzüldüm..

aykuting
03/01/2008, 20:09
motor çalıştıktan sonra hepsi sönüyosa hiç bir problem yok bence

grande26
03/01/2008, 20:13
Neyse servise gittiğinde düğüm çözülecek diyiyim birader.

carcas
03/01/2008, 22:54
bu arada şunu söyleyeyin son bir kaç gündür arabayı cıty moduyla hiç kullanmamaya özen gösteriyorum ve uyarı yazısı her çalıştırdığımda karşıma çıkmamaya başladı ama yinede arda sırada yine çıkıyo
farklı bir gelişme bence
ufuk kardeş dediğim gibi bulunduğum yerde servis olmadığı için başka bi memlekete gidip orda bir kaç gün kalmayı gözüm yemiiyo malum öğretmenim ve idareciyim karne zamanı geldiği içinde yoğunum ama en kısa sürede göstereceğim..

grande26
04/01/2008, 20:50
Hocam ,uzun yola çıkmadan(şırnak-ankara) kontrol ettir de sorun yaşama.

gurik
04/01/2008, 23:07
DİREKSİYON NE OLURSA OLSUN DÖNÜYOR BUNA EMİNİM. Neden derseniz bugün direksiyon kutusunu lastiği kaldırıma vurmak suretiyle elime aldım. Fakat 70 km servise kadar gitti . Sadece city fonksiyonunu devre dışı bıraktım o kadar.

carcas
07/01/2008, 18:14
hadi buyrun bugünde ((possible ice on )) diye uyarı verdi
aykut kardeş çalışınca sönüyosa problem yok diyosun ok sönüyo ama başkaları neden bu uyarıları almıyo kafam ona karışıyo..

brvhgt
07/01/2008, 18:23
abi o yolda buzlanma var diye uyarı veriyor 4 derece ve altında rahat ol sorun yok:)

nasrettinhoca
07/01/2008, 18:32
hadi buyrun bugünde ((possible ice on )) diye uyarı verdi
aykut kardeş çalışınca sönüyosa problem yok diyosun ok sönüyo ama başkaları neden bu uyarıları almıyo kafam ona karışıyo..

abi o yolda buzlanma var diye uyarı veriyor 4 derece ve altında rahat ol sorun yok:)

Hava soğuk olduğu zaman her aracı çalıştırmada ''Buzlanma tehlikesi olabileceği ''şeklinde uyarı verir..Normal...Bende de oluyor

grande26
07/01/2008, 20:05
EuroNcap ten 5 yoldız alabilmesi için bu uyarıları aracın yapması gerekiyor.

carcas
08/01/2008, 19:54
arkadaşlar saolun içim biraz rahatladı

hiç bilenle bilmiyen bir olur mu?