PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klepe sorunu sanırım

SinanTR
14/02/2017, 16:54
Arkadaşlar merhaba

Aracim dijital klimalı olan model ve neredeyse son bir haftadır kalorifer şoför yan koltuğun ayak kısmına soğuk hava üflüyor buda açıkçası arabayida soguk giden bu gunlerde tam ısıtmıyor daha önce kalorifer fan motorunun ani hizlanma ve yavaslama gbi sorununu kendi elektrikçimde çözmüştüm okudugum kadarıyla bu iş biraz daha zor ve acikcasi geçici değil kalıcı bi cozum düşünüyorum daha olmadi yetkili servise bile gitmeyi dusunuyorum bu işi nasıl çözerim varmı daha once yaşayıp çözen

Her fikre açığım

volkan1065
14/02/2017, 17:09
Arkadaşlar merhaba

Aracim dijital klimalı olan model ve neredeyse son bir haftadır kalorifer şoför yan koltuğun ayak kısmına soğuk hava üflüyor buda açıkçası arabayida soguk giden bu gunlerde tam ısıtmıyor daha önce kalorifer fan motorunun ani hizlanma ve yavaslama gbi sorununu kendi elektrikçimde çözmüştüm okudugum kadarıyla bu iş biraz daha zor ve acikcasi geçici değil kalıcı bi cozum düşünüyorum daha olmadi yetkili servise bile gitmeyi dusunuyorum bu işi nasıl çözerim varmı daha once yaşayıp çözen

Her fikre açığım

Sinan hocam polen firlte kapağı yerinde çıkmıştır kontrol edermisin :)

SinanTR
14/02/2017, 17:58
abi yarın hemen bakarım ama hava torpido kapağının iç üst tarafına doğru geliyo sanki mesela şöför tarafında aynı yerden sıcak geliyor elimi torpidonun içlerine sokuyorum buz gibi ordan gelen soğuk şöför koltuğunda beni üşütüyo desem abartmam

volkan1065
14/02/2017, 18:56
Garanti polen filtre kapağı vida tırnağı kırıktır yerinden çıkmıştır basınç ve sarsıntı ile merak etme. Yolcu tarafından torpidonun altına doğru kafanı uzalt kapağı göreceksin siyah dik şekilde :D

halils2
14/02/2017, 19:47
Polen filtresi kapağında sıkıntı yoksa sağ tarafa kumanda eden motor klepesinde sıkıntı olabilir,

SinanTR
14/02/2017, 19:56
Hocamsimdi oraya tekrar dikkatlice baktım kanaldan sicak geliyor ama fan motorunun ordan bi yerdei acayip soguk geliyo sanki motorun ordan geliyor gelen sicağı bastırıyor birkaç ay öncede fan sokülmüştü zaten

Sevindirici kısmı sicak geldigine göre klepe saglam ama gelen soğuk arabayi biraktirip yaya yurume derecesinde neredeyse

aslam0740
14/02/2017, 20:02
Aynı sorun bende de var ben baktım polen filtre kapak yerinden çıkmış onu taktım yine soğuk hava geliyor tekrar kontrol ettim bu seferde torpido kapağının altında ayak gelen kısımda bir dalga var o yerinden çıkmış koli bandı ile tutturmuşlar şimdilik bakamadım ama en kısa zamanda bakıp tamir edeceğim muhtemelen seninkide ordan kaynaklanıyor olabilir

Ezeldenberi
14/02/2017, 20:08
İç-dış hava klape ayarı yarıda kalmış olabilir mi?
Bir kaç defa hava ayarını iç-dış yapınca belki düzelebilir...
Veya soğuk-sicak ayarını veren mekanizma bozulmuş olabilir.

volkan1065
14/02/2017, 20:36
Kapağı kontrol etmedinmi.

SinanTR
14/02/2017, 22:41
Volkan abi nokta atışı yaptın resimde işaretlidigim yerden geliyordu soğuk hava ve dediğiniz kapak oynamış yerinden ilk kez orayi açtım kapak yerinden biraz açıklik vardı üst kismindan yerine oturdu şuan hava tamamiyla kesildi sıcak havada gelmeye devam ediyor sorun yok çok tesekkur ediyorum

Dünden beri servisemi gitsem 700 800 e kurtarırmıyım torpidoyumu sökerler geri takarken tıkırtı olur mu sinir stres oldum çok şükür kolay hallettim işin iyi yanı ustalara da öpülmedim

Bu arada her foruma resim yüklerken zafer abi seni anıyorum sanada ayrı teşekkür ediyorum eyvallah

volkan1065
14/02/2017, 22:53
Kapağın tırnağı kırılmıştır normalde vidalı ve geçmelidir. Ancak genelde ustalar sökerken tırnağını kırıyorlar. Varsa imkanın sıcak silikon ile kapağın kenarlarına damlatıp kapat sökerken kolay olur.

yigitturk
15/02/2017, 15:22
Sinan hocam polen firlte kapağı yerinde çıkmıştır kontrol edermisin :)

Volkan hocam nokta atışı yapmış. o kapak ve termostat arızam yüzünden yoldan gelirken hasta oldum :)

SinanTR
16/02/2017, 19:01
Kapağın tırnağı kırılmıştır normalde vidalı ve geçmelidir. Ancak genelde ustalar sökerken tırnağını kırıyorlar. Varsa imkanın sıcak silikon ile kapağın kenarlarına damlatıp kapat sökerken kolay olur.

volkan abi şuan sorun yok gibi iki gündür bakıyorum kontrol ediyorum yerine geçerken de tatlı sıkı oturmuştu tekrar yaparsa dediğiniz formülü uygularım inanın bana çok hayır dua aldınız

son haftada neden bu araba bu kadar ısınmıyo diye söylüyodum dün ve bugün fırın gibi fanı neredeyse kapatıyorum baya fark etti