PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hararet sorunu

dz9727
12/02/2017, 18:17
herkese merhaba.

bu gün aracımın altında yarım yada 1 litre civarı su gördüm (park etmeden önce yer kuruydu) ardından yola çıktım 10 dk içinde hararet ibresi yarıya çıktı yola çıkarken sıfırdı aracı manuel moda alınca hararet azalıyor otomatik moda alınca hararet tekrar yükseliyor normalde zaten yükseltir ama bu kez çok ve hızlı yükseltiyor . sorun nerede yada ne olabilir ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

araç bilgileri : linea 1.3 multijet dualogic Euro 4 motor

mustafa28
12/02/2017, 18:49
su kaçağı varsa en kısa zamanda bir ustaya başvurmanız gerekir.
tapalardan hortumlardan radyatörden veya herhangi bir yerden su kaçağı olabilir.

dz9727
12/02/2017, 18:55
yarım yada 1 litre gibi bir ölçüde su boşaldığında panelde arıza yanar mı "soğutma suyu kontrol edin " gibi

mustafa28
12/02/2017, 19:00
evet belli bir miktar su azalınca yazar kontrol edin diye.
su kaçağı önemlidir dikkat edin.

dz9727
12/02/2017, 19:19
çok acayip bir durum oldu benim bildiğim su azalınca hararet yükselir ama düşmez (ortalama 50 60 km hızla ) bunda otomatiğe alınca harareti uçuruyor manuele alınca düşürüyor hiçbir şey anlamadım

khanunl
12/02/2017, 19:43
herkese merhaba.

bu gün aracımın altında yarım yada 1 litre civarı su gördüm (park etmeden önce yer kuruydu) ardından yola çıktım 10 dk içinde hararet ibresi yarıya çıktı yola çıkarken sıfırdı aracı manuel moda alınca hararet azalıyor otomatik moda alınca hararet tekrar yükseliyor normalde zaten yükseltir ama bu kez çok ve hızlı yükseltiyor . sorun nerede yada ne olabilir ?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

araç bilgileri : linea 1.3 multijet dualogic Euro 4 motor

Blok conta yakmadan sıkıntıyı bir an önce halletmelisiniz.Hortum ve bağlantılarına,devirdaim pompasına baktırmalısınız !

tayfux
12/02/2017, 20:25
otomatik de araç daha devirli çalışır manuelde siz sese göre vites değiştirdiğiniz için daha devirsiz olabilir.. su miktarı var ama az ise bu da yapabilir. bunun en kolay anlaşılır yani arabayı stop ettikten sonra 3-4 saat sonra açıp suyuna bakın. radyatördeki suya da bakın. su tamam ise biraz psikolojik olabilir..

dz9727
12/02/2017, 21:08
arabada 3 kişi vardı psikolojik olsa sadece bende olur diye düşünüyorum . ben fazla manuel e alışık olmadığımdan otomatikten daha devirli kullandım :) yarın sabah suyu tekrar kontrol edeceğim çok eksilme varsa yada sızıntı varsa servis yolu göründü bana :) çok fark etmese kafama takmam ama baya fark ediyor ibre.