PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : On Isıtma Bujileri/Aku

BSK Punto Evo 2010
12/02/2017, 15:41
Arkadaslar Merhaba

2010 Evo aracım var ,gecen Ekim ayından beri on ısıtma bujilerini kontrol ettir diye uyarı alıyordum acıkcası vaktimde olmadıgından ve usendiğimden onemsemedim bir sorun yasamadıgımdan.Aracı sadece hafta sonu kullanıyorum bazen 2 hafta kullanmadıgım oluyor ve kısın bu soguklarda calısmadı aracı takviye ile calıstırdım devamında her gun bir calıstırdım ama bir kaç gun calıstırmayınca yine gidiyordu arada 2/3 kere daha takviye ile calıstırdım ,gecen hafta oto elektrikçisine ugradım bujileri kontrol ettiler bir sorun yok dediler ama ekranda ilk acıldıgında uyarı gelmeye devam ediyordu akuyu olctuler toplamıs ama her ihtimale karsın yine de akuyu değiştirdim adam 2 gunde bir en kotu calıstır dedi şimdi bugun arac ilk birkaç defa da almadı sonradan aldı ve calıstı sizce sorun ne olabilir ve bujilerle baglantısı varmıdır ? Acaba bujileri her ihtimale karsın değiştirsem mi sanırım cok pahalı birsey degil sanırım? Sizden de yorum ve yardımlarınızı rica ediyorum gozden kacan bir sey varmıdır ?

Tesekkurler şimdiden

volkan1065
12/02/2017, 15:45
Aracınız o bujileri kontrol eden elektirikçiden daha akıllı. Bujileri değiştirn geç çalışma ve marş sorunu düzelecektir. Bizim araçlarımızda kışın Kızdırma bujileri çok önemlidir. takım halinde 100 TL parça yüzünden aküde biter marş motoruda biter. Sonra çıkan masraf ile astarı yüzünü geçmiş olur.

BSK Punto Evo 2010
12/02/2017, 15:49
Cok tesekkurler bilgi için onumzdeki hafta sonu hemen değiştircem, işin komiği 2 ayrı ustada kontrol ettirdim bir kablo ile kontrol ettiler diğer ucunu akuyı değdirerek

Umarım gec kalmamısımdır mars motorunda sorun olmaz

Cok sagol

Ezeldenberi
12/02/2017, 16:13
Evo start stop ve Euro5 motor ise ısıtma bujileri Euro4' e göre pahalı. İki tanesini 180 TL'ye Birmot'ta değiştirmiştim. O zaman takımı 300tl idi. Bujiler NGK japon takılmıştı. Farklı markaların fiyatları daha uygun olabilir. Servis haricinde değiştirmeyi düşünüyorsanız bujileri kendiniz alın. Ayrıca soğuk kış koşullarında hem motoru hem aküyü boşuna yormuşsunuz.

BSK Punto Evo 2010
18/02/2017, 16:19
Arkadaslar aracın ısıtma rolesi bozulmus o yuzden buji hatası veriyormus yenisini aldım taktık ve sorun gitti tesekkurler herkese

edll
19/02/2017, 12:50
benimde bir kaç gündür aynı hatayı veriyor ancak çalışmada bir sorun yok. tek marşta alıyor. 15 saniye kadar ekrandaki lamba ikaz veriyor ve sönüyor. bu bujidenmidir yoksa arkadaşın dediği gibi role olabilirmi.