PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ücretsiz değişim

Tracworld59
08/02/2017, 18:49
Arkadaşlar city garantiden ücretsiz değiştiriyolar fakat direksiyon kutusu ve mili için para talep ediyolar.Şimdi direksiyon kutusu ve milini ücretsiz değiştiren arkadaş varsa buraya plakası ile birlikte yazabilirmi rica etsem kimseninkini değiştirmedik diyolar

SinanTR
08/02/2017, 20:55
mil için bişey diyemem ama direksiyon kutusunu hiç üretsiz değiştiren duymadım ki kutu kronik değil normal arızaya giriyor diye de biliyorum ama siz yinede araştırın

Tracworld59
09/02/2017, 01:49
Milide direksiyon kutusunuda ücretsiz değiştren arkadaşlar var kardeşim.Formu biraz incelersen görürsün

volkan1065
09/02/2017, 08:35
Araç garanti kapsamında ise değişir onun dışında çok zor. Kabul etmeyeceklerdir.

Tracworld59
09/02/2017, 20:19
Garanti kapsamında değil problemim direksiyondan ses gelmesi city değiştirince ses kesilecekmi hayır problemim devam edecek problemim bitene kadar ona bağlantılı ne kadar parça varsa ücretsiz değişimini sağlamak zorunda o bana kullanım hatası derse bende derimki senin ayıplı malın city motorun yüzünden direksiyon kutum bozuldu kabul etmezse tüketici hakem eyetine benden talep ettikleri para resmi evrağı ile emsal teşkil eden kararları biryere koyup birde dilekçe yazıp tüketici hakem eyetine höndermek sorunu çözer benim sıkıntımı tamamen gidermesi için tüm parçaları değiştirmel zorunda

volkan1065
09/02/2017, 21:24
Garanti kapsamında değil problemim direksiyondan ses gelmesi city değiştirince ses kesilecekmi hayır problemim devam edecek problemim bitene kadar ona bağlantılı ne kadar parça varsa ücretsiz değişimini sağlamak zorunda o bana kullanım hatası derse bende derimki senin ayıplı malın city motorun yüzünden direksiyon kutum bozuldu kabul etmezse tüketici hakem eyetine benden talep ettikleri para resmi evrağı ile emsal teşkil eden kararları biryere koyup birde dilekçe yazıp tüketici hakem eyetine höndermek sorunu çözer benim sıkıntımı tamamen gidermesi için tüm parçaları değiştirmel zorunda

City direksiyon kutusunu bozmaz. Siz tüketici haklarına verin onlarda city sistemini değiştidik ama direksiyon kutusu kullanıcı kaynaklı deyip ücreti ödemezler. Direksiyon kutu değişimi ile city aynı kefeye koyamazsınız zaten kronik soruna girmiyor girse değiştirir. Aracın garanti kapsamında olsaydı zaten değiştirirlerdi. Hem garanti yok hemde kronik arızaya girmeyen bir parça ile sonuç hüsran olabilir. Ama inşallah hak elde edersiniz. Yalnız city evrağıyla gidip haK talebinde bulunmayın.

teo53
09/02/2017, 21:50

Zamanında birmot beylikdüzünde 2007 model bir arkadaşın direksiyon kutusu ücretsiz değişmişti, aynı sıkıntıyı bende yaşadım etmediğim şikayet kalmadı en sonunda gittim revize ettim kurtuldum. 350 lira vermiştim.

Tracworld59
10/02/2017, 14:42
Eyvallah kardeşim bende sonuç alamadım maalesef city ücretsiz değiştircezde direksiyon kutusu için pazarlık yapçaz bakalım

Tracworld59
25/03/2017, 14:27
Arkadşlar city motoru şu an ücretsi değişti direksiyon mil ve kutusu ücret talep ediyolar bu süreçte bimere şikayette bulunmuştum bugün eve bilim sanayi ve ticaret bakanlığından zarf geldi direksiyon endişenizden dolayı firma ile yazışmalar yapılıyor ve araştırma yapılmakta endişenizi gidermek adına firmadan gelen cevap doğurultusunda bilgilendirileceksiniz diye bakalım ne olacak