PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 Punto silkeleme

bediboy
08/02/2017, 00:12
Arkadaşlar merhaba, aracım 2007 model 85 binde 1.4 grande punto. Daha yeni aldım aracı lakin 2000 devirden sonra tapa gaz yapınca araç gaz yemiyor lpg de belirgin şekilde yapıyor benzinde daha az. Usta buji ve kablo değiştirdi sorun baya azaldı gibi ama bobinin yan sanayi değiştir dedi ben dokundurtmadım. Şimdi sizce neden gaza yüklenince silkeleme var gaz kelebeği temizlenecek ama devirde dalgalanma rölantide sapma yok ok gibi sadece gaza yüklenince sarsıntı ve silkeleme yapıp arıza lambasını yakıyor (sarı motor şeklinde olan) sorunun kaynağı ne olabilir teşekkürler.

khanunl
08/02/2017, 14:01
Ateşleme bobini avans ayarını doğru yapamadığı için ani gaz pedalına basmalarda araç başlangıçta silkeleyerek gaz yer.Rölantide dalgalanma olmaması sizi yanıltmasın.Öncelikle gaz kelebeğini temizletip kalibrasyonunu yaptırın.Sıkıntı düzelmiş ise ateşleme bobinini değiştirmenize gerek yok.Sıkıntı devam ediyorsa ateşleme bobinini değiştirmeniz kaçınılmazdır.Sıkıntı düzeldikten sonra aracın LPG ayarlarını yeniden yaptırmayı unutmayın.Kolay gelsin.

feyzullah
09/02/2017, 10:01
Ateşleme sisteminde yan sanayi kullanmamanızı öneririm. Araçta lpg olduğu için sistemin işleyişindeki uyumsuzluklar çok daha fazla görünür hale gelir.

bediboy
09/02/2017, 16:44
İlk bakımda ilgilenmem gerekli hocam öyle ise teşekkürler.