PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : [İstanbul] Alt Takım için işini bilen usta tavsiyesi

Emre9110
04/02/2017, 23:04
Arkadaşlar merhaba,

https://www.youtube.com/watch?v=36RwvfMxJrA

Video da malum, sağ sol yapınca tak tuk sesler geliyor. Bi usta buna kule takozlarından dedi. Aynı usta direksiyon kutusunda boşluk var city modunda kullanma dedi filan. Forumlarda okuduğuma göre tıkırtı burcu, amortisör takozu, direksiyon mafsalı birçok neden gördüm. Bu işten anlayan hakkaten bilen bir ustaya ihtiyacım var.

İstanbul'da bizim puntoların alt takımlarından ve özellikle direksiyondan anlayan sorunun neyden kaynaklandığını söyleyebilecek işinin ehli bir usta var mıdır tavsiye edebileceğiniz ?

ayaman
05/02/2017, 00:12
Benin araç bravo. Sağa sola çevirince bende de tak tuk ses geliyor. Ama benimkinin sesi gaz pedelinin olduğu yerden sanki geliyor. Bir kaç ustaya gösterdim: direksiyon kutusu diyen oldu, direksiyon mafsalı diyen oldu ben de sizin gibi bi başıma şaştım kaldım. Direksiyon mafsalı diyen bana daha mantıklı geldi çünkü pedallerin ordan bir şeyler sıktı 2-3 ay sıkıntısız kullandım daha sonra o boşluk yine oluştu. Eğer sorunu bulursan buraya yazarzanız en azından ben de faydalanırım saygılar

Emre9110
05/02/2017, 15:16
Benin araç bravo. Sağa sola çevirince bende de tak tuk ses geliyor. Ama benimkinin sesi gaz pedelinin olduğu yerden sanki geliyor. Bir kaç ustaya gösterdim: direksiyon kutusu diyen oldu, direksiyon mafsalı diyen oldu ben de sizin gibi bi başıma şaştım kaldım. Direksiyon mafsalı diyen bana daha mantıklı geldi çünkü pedallerin ordan bir şeyler sıktı 2-3 ay sıkıntısız kullandım daha sonra o boşluk yine oluştu. Eğer sorunu bulursan buraya yazarzanız en azından ben de faydalanırım saygılar

Özelden bir arkadaş saolsun Şişli de yetkili servis önerdi ama adamlar arıza tespiti için bile para istiyorlar. O yüzden pek gidesim gelmiyor açıkçası.

SinanTR
05/02/2017, 15:49
servisler öyle maalesef ama sorun bence bilmeyecek adama kurcalatılmayacak kadar ciddi

tunceldgknbilgin
05/02/2017, 18:42
arkadasım merhaba öncelikle

sana önermek istediğim bir yer var güngören sanayide hakem dıreksiyon diye bır yer var adamlar gerçekten bu işi yapıyorlar ben direksiyon kutusunu porada duzelttırdım sımdı allaha sukur bır problemım yok ama bır goster derım

ayaman
05/02/2017, 19:14

sana önermek istediğim bir yer var güngören sanayide hakem dıreksiyon diye bır yer var adamlar gerçekten bu işi yapıyorlar ben direksiyon kutusunu porada duzelttırdım sımdı allaha sukur bır problemım yok ama bır goster derım

Dediğiniz yerin telefonunu özelden atabilir misiniz?

Emre9110
05/02/2017, 21:37
Dediğiniz yerin telefonunu özelden atabilir misiniz?

Hakem Direksiyon (https://www.hakemdireksiyon.com.tr/iletisim.asp)

Emre9110
05/02/2017, 21:37

Sizde city direksiyon arızası mı vardı yoksa başka bi sorun mu vardı ?

Solitude
09/02/2017, 21:46
sağ-sol yaptığınızdaki sesi bilemem ancak en sağa dayadıktan sonra geri toplarken gelen tıkırktı sesi sinyal grubundan geliyor diye düşünüyorum.

Emre9110
13/02/2017, 23:43
sağ-sol yaptığınızdaki sesi bilemem ancak en sağa dayadıktan sonra geri toplarken gelen tıkırktı sesi sinyal grubundan geliyor diye düşünüyorum.

Çıt çıt çıt şeklinde ses geliyordu önceden o zemberekten kaynaklıydı.