PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2001 palio 1.2 buji kaplosu sıralaması

musti53
04/02/2017, 18:14
Bu konuyu açma amacım daha önceden kendim ustalığa soyunmam ve söktüğüm buji sıralamasını bulamamam ve uzun süre stres halinde çabalamalarım neticesinde yetkili servislerini aramam ama çoğununda bilmemesi tek bilen istanbul kadıköy katmerler oldu ben gerekli bilgiyi webten bulamadım ve lazım olur diye paylaşmam gerektiğini düşündüm ve en ungun bu formu buldum ve üye oldum şimdi gelelim meseleye.
2001 1.2 palio lar araç motorunda buji kablosu sıralaması arayanlar için bilgi olması açısından sıralaması için ilk önce buji sıralamasını anlatıyorum motoru karşımıza alınca soldan başlamak şartıyla en soldaki buji 1 numara başlar 2 3 4 diye devam eder .bobinleri çiftli 2 li bobinler olup yukardan aşağıya sıralanıp en üst bağlatı noktası 1 numaradan başlayarak yukardan aşağıya doğru 2 3 4 diye sıralanır.şimdi buji kablolarını 1 nolu bobin çıkışına 4 nolu bujiye, 2 nolu bobin çıkışını 1 nolu pujiye 3 nolu çıkışı 3 sırasaki bujiye 4 nolu bobin kışınıda 2 nolu bujiye takıyoruz özetle sıralaması 4-1-3-2 bujileri bobinin soketlerine yukardan aşağıya doğru takıyoruz bağlantı demirinde eğlip yandan bakarsanız yazar zaten.üst çiftli bobine 4ve1 nolu buji alt çiftli bobine 3 ve 2 nolu bujiye bu şekilde yaparsanız kablolarda tam olarak yeticektir kastırmadan.umarım bu konu yayınlanır ve ihtiyacı olanların karşısına çıkar benim gibi sıkıntı çezsiniz.saygılarımla.