PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arac Soguk İken Marşa Basınca bib Sesi.

ORS15
02/02/2017, 13:39
Arkadaşlar, arabayı bir haftadır kullanmıyordum, dün bir yere gitmek için araca bindim marşa bastım ama tam marşa basınca bibbb diye bir ses geldi hemen gitti 1 saniye kadar sürdü.Aracı stop etim yine denedim ses yine geldi.sonra başka gelmedi.Gün içinde dikkat ettim o ses yoktu.Bu ses nerden geliyor bilgisi olan varmı acaba.Bu bibb sesini ilk defa duydum sanki uyarı sesiyle aynıydı.

volkan1065
02/02/2017, 13:44
Arkadaşlar, arabayı bir haftadır kullanmıyordum, dün bir yere gitmek için araca bindim marşa bastım ama tam marşa basınca bibbb diye bir ses geldi hemen gitti 1 saniye kadar sürdü.Aracı stop etim yine denedim ses yine geldi.sonra başka gelmedi.Gün içinde dikkat ettim o ses yoktu.Bu ses nerden geliyor bilgisi olan varmı acaba.Bu bibb sesini ilk defa duydum sanki uyarı sesiyle aynıydı.

Hava eksi derecede ise kontağı açıp marşa basarken sıcaklık uyarısı veriyor. O olabilirmi. yada canbus sisteminde haberleşmede bir sıkınıt varsa onun alarmı olabilir.

huricane
02/02/2017, 13:45
Valla buna benzer benimde oldu. Bakım için servise verdim aracı ilk teslim alırken aracı çalıştırdım ve kapıları kendim kilitledim sırada bip diye ses gelmişti. Tekrar denedim bir daha ses gelmemişti...

SM-G900FQ cihazımdan gönderildi

ORS15
02/02/2017, 13:51
Hava eksi derecede ise kontağı açıp marşa basarken sıcaklık uyarısı veriyor. O olabilirmi.

Volkan bey, onu düşündüm ama arac kapalı garajda idi, göstergede 9 derece gösteriyordu, hatta dışarıya cıktım 3 dereceye düştü buzlanma uyası verdi.

ORS15
02/02/2017, 13:54
Akü olabilirmi diye düşünüyorum. Teyp de acıktı acaba akü zayıfladı da marşa basınca bibb sesi teyp den mi geldi? Son 2 aydır da aracı az kullandım.

volkan1065
02/02/2017, 14:31
Akü olabilirmi diye düşünüyorum. Teyp de acıktı acaba akü zayıfladı da marşa basınca bibb sesi teyp den mi geldi? Son 2 aydır da aracı az kullandım.

Ali bey size ELM 327 şart :) O zaman şöyle yapın aracı çalıştırırken marş esanında dikaktlice kadranı izleyin kapılarını kapalı emniyet kemerinzide takılı olunca marşa basın. Yanı menü ekranını tam görün.Birde aracın tüm ışıklarını kontrol edin herhangibiri patlak olabilirmi.

ORS15
02/02/2017, 15:36
Ali bey size ELM 327 şart :) O zaman şöyle yapın aracı çalıştırırken marş esanında dikaktlice kadranı izleyin kapılarını kapalı emniyet kemerinzide takılı olunca marşa basın. Yanı menü ekranını tam görün.Birde aracın tüm ışıklarını kontrol edin herhangibiri patlak olabilirmi.

Volkan bey, en iyisi ben bu hafta sonu marş sırasında kameraya alayım , sonra en ince ayrıntısına kadar kontrol ederim görüntülerden diye düşünüyorum.Aslında ELM 327 istiyorumda , sonra aranbanın çok derinlerine inerim diye korkuyorum.Sonra gece gündüz uğraşırım:)

volkan1065
02/02/2017, 15:45
Volkan bey, en iyisi ben bu hafta sonu marş sırasında kameraya alayım , sonra en ince ayrıntısına kadar kontrol ederim görüntülerden diye düşünüyorum.Aslında ELM 327 istiyorumda , sonra aranbanın çok derinlerine inerim diye korkuyorum.Sonra gece gündüz uğraşırım:)

Kenarda dursun Ali hocam derinleri daha güzel. >Karıştırdıkça daha güzel oluyor yeni projeler çıkartıyorum ben :D

ORS15
02/02/2017, 16:43
Bu sesi merak ettim ama bundan sonra yapmaz bende arar dururum gibime geliyor:) aslında bazen düşünmüyor degilim arac yazılımları hakkında uğraşmayı:) bulaşırsam kurtulamam diye vaz geciyorum, çok meraklıyım yaptıkca bir projeler yapasım gelir:)

ethemyigit
02/02/2017, 19:56
arkadaşlar sorunun cevabını verıyorum bu ses iki ikazın uyarısı için oluyor genelde

1-motor sogutma suyu basıncı dusuk motoru durdurun anlamında radyator suyu donma sevıyesıne yaklasmıs olabılır
2-motor yag basıncı dusuk motoru stop edın anlamında

antifirizin azsa ondan olabilir veya motor yagınız kalınsa iyice kalınlaştığı için yapar :)
her ikisinide bu kış ben test ettim yeni antifiriz ve yag sonrası 2 uyarıda gitti :)

ORS15
03/02/2017, 10:14
arkadaşlar sorunun cevabını verıyorum bu ses iki ikazın uyarısı için oluyor genelde

1-motor sogutma suyu basıncı dusuk motoru durdurun anlamında radyator suyu donma sevıyesıne yaklasmıs olabılır
2-motor yag basıncı dusuk motoru stop edın anlamında

antifirizin azsa ondan olabilir veya motor yagınız kalınsa iyice kalınlaştığı için yapar :)
her ikisinide bu kış ben test ettim yeni antifiriz ve yag sonrası 2 uyarıda gitti :)

Antifirizi serviste ölçtürmüştüm -25'e kadar demişlerdi, aracta kapalı garajda kalıyor.kapalı garajda sıcaklık en düşük 3 dereceye kadar düştügünü gördüm.Bunun yanında aracın yağ degişmine 500 km kaldı, yağıda serviste 5w30 konulmuştu.Acaba yağ eskidigi için ola bilir mi? bunun yanında bu soğuklarda 10 gün nerdeyse hiç kullanılmamıştı.