PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyonda ses problemi

zgrdndr
01/02/2017, 12:37
Özellikle araç ilk çalıştığında sağa sola döndürürken, sanki elinizden kayan bi plastik aksamın çıkardığı ses gibi bi ses geliyo derinlerden. Kimisi city modu motoruyla alakalı diyo ama hiç açık konumda kullanmıyorum. Ara sıra sola çekiyo. Bunu da city modu motoruna bağlıyolar. Aktif olarak kullanmadığım bi aksam gerçekten bu kadar problem mi yaratıyo anlamış değilim

emirr
01/02/2017, 13:21
öncelikle merhaba, ses direksiyonun altından gaz pedallarının üst kısmından geliyorsa city modu problemi. kaputu açıp sağ sol yap eğer amortisötlerin olduğu yerden geliyorsa amortisör takozlarındandır. fakat anlattığın problem hepimizde var. %99 city arızası var. aracının yaşı nedir ?

zgrdndr
02/02/2017, 18:45
öncelikle merhaba, ses direksiyonun altından gaz pedallarının üst kısmından geliyorsa city modu problemi. kaputu açıp sağ sol yap eğer amortisötlerin olduğu yerden geliyorsa amortisör takozlarındandır. fakat anlattığın problem hepimizde var. %99 city arızası var. aracının yaşı nedir ?

Araç 2006 model hocam. Bugün baktım ama dışardan anlayamadım sesi. Direksiyona oturunca ses anlaşılıyo.