PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bugün başıma gelenler

khanjar
01/02/2017, 08:25
punto evo 1.4 dualogic 113bin km benzin/lpg aracımla bugün yaşadıklarımı anlatıyorum

bugün aracı çalıştırdım acelem olduğu için isinmasini fazla beklemeden yola çıktım yolda giderken vites kendi kendine boşa aldı ve esp devre dışı stop&start devre dışı uyarıları geldi ekrana. yolun ortasında kaldım 6 7 dk vitese geçirmeye çalıştım. vitese geçirdikten sonra yola devam ettim. biraz daha gittikten sonra 4. viteste kaldı araba manuele geçti kendi kendine ama ne vites küçülüyor ne de yükseliyor. bu arada ekranda motoru kontrol ettirin ve vitesi kontrol ettirin uyarıları çıktı ve motor uyarı lambası yanmaya başladı. sağa çektim biraz daha bekledim tekrar normale döndü ve yoluma devam ettim

bu yaşadığım sıkıntının kaynağı heralde motorun ısınmasını beklememek değildir diye düşünüyorum.

sorun nerede olabilir?

mygoodies88
01/02/2017, 10:12
dualogic vitesler ful sıkıntı .bende sabahları vıtese gecmıyordu sonradan yag sızıntısı var dedıler robotta onu yaptıracagım. ama siz bi yetkili servise baktırın aracı arıza tespiti yapsınlar. bende motor hatası fılan yoktu

Nkaratas
01/02/2017, 10:26
Ben bir defa buna benzer bir sorunla karşılaştım. sabah ilk çalıştırmada vites kendini boşa aldı 5 10 dk aracı rölantide bıraktım sonra yine denediğimde sorun kalmamıştı. O gece çevre yolunda 90 110 arasında su birikintisinden geçmiştim sabahında bu sorun oldu tahminimce motor alttan su aldı diye olmuştu bir daha da hiç bir sıkıntı yaşamadım. Eğer şanzıman ve robot yağınız değişmemişse değiştirin uzun zaman kafanız da rahat kalır. Yağlar özelliğini kaybettiği zaman da bu sorunlar oluşabilir özelikle de soğuk havalarda.

khanjar
14/02/2017, 18:20
aracı servise götürdüm baskı-balata olabilir dediler ve baktılar ancak baskı balatada sorun yok dediler.. şanzıman robotu değişecek dediler.. yaklaşık 6bin tl civarında oladuğunu söylediler.. şimdilik yaptırmadım.. fiat müşteri hizmetlerini arayıp kayıt açtırdım yaşadığım bütün sorunları tek tek anlattım.. ordan ne cevap gelir? bir kolaylık sağlarlar mı bilmiyorum.. dün gece araba yine aynı şekilde seyir halindeyken vitesi boşa attı neyse çektim kenara 15-20 dk uğraştıktan sonra vitese geçti şükür.. bugün de benzin aldıktan sonra kontağı çevirdim vitese geçmedi araba.. daha önce duyduğum emci oto'ya götürdüm aracı yaşadığım sorunları servisin verdiği cevapları anlattım bir bir.. aracı bilgisayara bağladı ve balatalarda sıkıntı dedi usta.. şanzıman komple inecek tamiri yapılacak başka sorunlar varsa onlar da giderilecek ve geri takılacak dedi.. fiyat olarak da 750 tl civarında olur dedi.. ama şanzıman indikten sonra kullanılıp kullanılmayacağı görülür duruma göre değişir dedi ve değişim için de 1500 tl dedi.. ne yapacağımı şaşırdım.. fiyatlar çok yüksek.. sizce nasıl bir yol izlemeliyim???

khanjar
14/02/2017, 23:41
daha önce bu sorunları yaşayıp da mahkemeye başvuran oldu mu acaba??
aracım şu an 114 bin km
garanti kapsamında değil ancak bütün bakımları ve parça değişimleri serviste yapılmış
ayrıca aracı almadan önce fiat servisine gösterdim ve hiçbir sıkıntısı yok dedi

volkan1065
14/02/2017, 23:49
daha önce bu sorunları yaşayıp da mahkemeye başvuran oldu mu acaba??
aracım şu an 114 bin km
garanti kapsamında değil ancak bütün bakımları ve parça değişimleri serviste yapılmış
ayrıca aracı almadan önce fiat servisine gösterdim ve hiçbir sıkıntısı yok dedi

Bakımlarının serviste yapılması arızalanan kısmın garantiye gireceği anlamına gelmez. İstediğiniz kadar fıattan expere sokun kapıdan çıktımı ikinci elde iş bitmiştir. Çünkü nasıl insanın 1 sn sonra nefes alıp alamayacağı belli değilse aracında bazı arızalarını bilemezsiniz. bu iş şans kader işidir.

timbaz
14/02/2017, 23:53
Biri robot diyor digeri de once sanzumani indiriyor.. ucu acik...
Ikisinde de cozulmeyip altindan basit bir sey cikarsa sasirmam..

halils2
14/02/2017, 23:57
Lpg kaynaklı motor arızası da vermiş olabilir. Öncelikle motordaki hayanın ne olduğunu bulup gidermeniz gerek.

khanjar
15/02/2017, 00:13
Biri robot diyor digeri de once sanzumani indiriyor.. ucu acik...
Ikisinde de cozulmeyip altindan basit bir sey cikarsa sasirmam..

önce şanzıman dediler indirdiler baktılar bi sorun yok dediler.. sorun şanzıman robotunda değişmesi gerek dediler..

2. gittiğim usta da bilgisayara bağladı sorun baskı-balata dedi..