PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : stopları çıkarmak

as-5-as
29/12/2007, 21:21
arkadaşla hepinize slm ben arka stoplara film çekmek istiyorum bunun için 1 mt film aldım stopları söküp evde sıcak sıcak üşümeden yapayım diye ama bir türlü stopları sökemedim vidaları yerinden çıkarıyorum ama stoplar gelmiyor bunun bilmediğim bir yöntemimi var :shifty: bilen ve söken varmı

femoli
29/12/2007, 21:30
hımm eğer bu konuda elin yatkınsa civataları söktükten sonra iki elinle stopu kendine doğru çek tırnaklardan kurtulup çıkacaktır ama dikkatli ol civataların tam karşısında iki adet tırnak var.

as-5-as
29/12/2007, 21:37
bayağı çektim ama gelmiyor çivataların karşısındaki tırnaklar döşeme tırnağı gibi geçmelimi yoksa kenar tırnağımı kırarım diye korkup bıraktım
birde stoplara yapılan filim nekadar kaliteli olur

Muhendis06
30/12/2007, 19:57
Stoplara film cekmenin trafik guvenligi acisindan tehlikeli birsey oldugunu soylemeden gecemeyecegim. Cok klasik bir cumle oldu, ancak trafikte 18 yasindan belki 80 yasina kadar genis yelpazede bir surucu grubu oldugunu ve her surucunun renklendirilmis veya karartilmis tuhaf stop lambalarini anlayabilecek kapasitede olamayacagini hesaba katmak gerekir. Sirf bu lambalar yuzunden sonradan vicdan azabi cekmek isteyeceginizi pek sanmam.

Yine de lamba falan degistirmek icin gerekir diye nasil sokulecegini tarif edeyim:

Tirnaklar kirilabilecek cinsten pek degil. Stoplar yerine gecerken bence tam oturmuyor, tirnaklar takarken biraz isi zorlastiriyor gene. Kotu bir tasarim oldugunu kabul etmek gerekir. Sokmede ipucu olarak sunu soyleyebilirim, far grubunu aracin gidis ekseninde arkaya dogru duz cekerek cikartmak en az zarar verecek yontem olabilir. Cunku tirnaklar da bu yonde giriyor.

as-5-as
30/12/2007, 21:22
ilginize tşk ederim arkadaşlar stopları söktüm ama filim işni eceremedim filmi nekadar ısıtsamda stop üzerindeki çıkıntı işi bozuyo ve folyo kadar esnemiyor bu işin detayını bilen varsa yadımcı olsun yoksa bir süre erteleyeceğim