PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek çalıştığında cıyaklama sesi ?

punto1414
28/01/2017, 09:04
arkadaşlar sileceği çalıştırdığımda yay sesi gibi bi cıyaklama sesi geliyordu.dedim silecekler eskimiştir değiştirdim,ancak ses yine var..nerden geldiğinide tam anlayamadım..camdan mı geliyor yoksa silecek mekanizmasının dönen yarinden mi geliyor çözemedim,varmı başına böyle bir şey gelen?

Ezeldenberi
28/01/2017, 09:55
Ömer, ön cama sabunlu suyla silecekleri çalıştır ses kesilmezse, mekanizmaya sıvı gress yolla. Benimde silecek kollarında takır tukur bir ses olmuştu sıvı gressi verdim sesi soluğu kesildi

punto1414
28/01/2017, 10:32
Ömer, ön cama sabunlu suyla silecekleri çalıştır ses kesilmezse, mekanizmaya sıvı gress yolla. Benimde silecek kollarında takır tukur bir ses olmuştu sıvı gressi verdim sesi soluğu kesildi

çok denedim onu ancak ses kesilmedi,sesin geldiği yeri bi tespit edebilsem,bugün iyice bi bakayım olmadı sileceğin döndüğü yere gres sıkayım belki ses kesilir.

punto1414
30/01/2017, 09:14
evet arkadaşlar sileceğinizden yay sesi gibi bir cıyaklama sesi gelir ise benim gibi ilk lastiklerden şüphelenirsiniz ama hemen değiştirmeyin,sileceği havaya kaldırın öyle çalıştırın ses yine geliyor ise sorun silecek mekanizmasından..kaputu açıyoruz sağ köşede delikli ızgaranın altında dönen silecek mekanizmasını göreceksiniz,ucu kamışlı wd40 ı hareket eden sağ,sol ve ortadaki somunlara sıkıyoruz ve ses mes kalmıyor :)

not:mekanizmadaki dönen bütün somunları iyice tespit edin..ben ilk açtığımda sağ ve sola sıktım ortadaki somunu görmemiştim,ses devam ediyordu..gittim elektrikçiye mekanizmanın yağlanması gerekiyor dedi..dedim ben yağladım sen iyi yağlayamamışsın dedi 1 saat sonra gel 50 TL ye hallederiz dedi..geldim kapıya açtım bi daha kaputu ortadaki somunu görmemiştim ses oradan geliyormuş orayıda bi güzel yağladım ses kesildi..50 tl nin cepte kaldığına ve sesin kesildiğine havada 3 takla attım :D

Ezeldenberi
30/01/2017, 10:53
Ömer elini korkak alıştırma:) ben sana spreyi boca edeceksin demedim mi?
Bi de durduk yere elli kaymeden olacaktın.

Batu44
10/02/2017, 00:27
evet arkadaşlar sileceğinizden yay sesi gibi bir cıyaklama sesi gelir ise benim gibi ilk lastiklerden şüphelenirsiniz ama hemen değiştirmeyin,sileceği havaya kaldırın öyle çalıştırın ses yine geliyor ise sorun silecek mekanizmasından..kaputu açıyoruz sağ köşede delikli ızgaranın altında dönen silecek mekanizmasını göreceksiniz,ucu kamışlı wd40 ı hareket eden sağ,sol ve ortadaki somunlara sıkıyoruz ve ses mes kalmıyor :)

not:mekanizmadaki dönen bütün somunları iyice tespit edin..ben ilk açtığımda sağ ve sola sıktım ortadaki somunu görmemiştim,ses devam ediyordu..gittim elektrikçiye mekanizmanın yağlanması gerekiyor dedi..dedim ben yağladım sen iyi yağlayamamışsın dedi 1 saat sonra gel 50 TL ye hallederiz dedi..geldim kapıya açtım bi daha kaputu ortadaki somunu görmemiştim ses oradan geliyormuş orayıda bi güzel yağladım ses kesildi..50 tl nin cepte kaldığına ve sesin kesildiğine havada 3 takla attım :D

Benim arka silecekte ses var. Onun mekanizması nerede veya ne yapabilirim? Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim.

kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

punto1414
10/02/2017, 10:00
bilmiyorum ama tahmin ettiğim kadarı ile bagaj kapağını açın siyah döşemeyi 2 vida tutuyor,döşemenin altındadır..sonuçta arka sileceği çalıştıran mekanizma önde olacak hali yok :D