PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kutusu hakkında yorumlarınıza ihtiyacım var

Tracworld59
26/01/2017, 20:07
Park halindeyken direksiyonu sağ çevirip bıraktığımda lak diye ses geliyor sola çevirdiğimde ses gelmiyor problem yok sağ tarafa direksiyon daha zor dönüyor sanki yolda giderken sola çekme yapıyor( sıcak asfaltta herşey normal)sürekli sağdan sola doğru bi itme var gibi ve 120 130 geçince bi tıkırtı geliyor direksiyon kutusundan geldiğini düşünüyorum ama emin değilim motor ustasına gösterdim sağ taraftaki direksiyon kutusu burcu ndan dedi 500 600 masraf çıkar direksiyoncuya göster baktırmasanda sıkıntı çıkarmaz dedi sizce doğrumudur başka bir problem olabilirmi masrafı ne kadar olur yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

emirr
26/01/2017, 20:43
Park halindeyken direksiyonu sağ çevirip bıraktığımda lak diye ses geliyor sola çevirdiğimde ses gelmiyor problem yok sağ tarafa direksiyon daha zor dönüyor sanki yolda giderken sola çekme yapıyor( sıcak asfaltta herşey normal)sürekli sağdan sola doğru bi itme var gibi ve 120 130 geçince bi tıkırtı geliyor direksiyon kutusundan geldiğini düşünüyorum ama emin değilim motor ustasına gösterdim sağ taraftaki direksiyon kutusu burcu ndan dedi 500 600 masraf çıkar direksiyoncuya göster baktırmasanda sıkıntı çıkarmaz dedi sizce doğrumudur başka bir problem olabilirmi masrafı ne kadar olur yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

Kötüye yormak istemem ama, forumdaki MEŞHUR city arızası başlıklarını bir inceleyin derim. Sanırım City arızası size de denk gelmiş gibi duruyor. aracın model bilgilerini de yazabilir misiniz?

Tracworld59
26/01/2017, 21:21
2009 fire active 80000 de expere gösterip alalı üç ay oldu kazasız sorunsuz çıkmıştı arıza ışığı falanda hiç yanmadı inşallah city değildir kardeşim city ise servisle uğraş dur

volkan1065
26/01/2017, 22:42
City arızası değil. Bence düzgün bir rot balansıya gidin ilk önce teşhisi onlar koysunlar. Bizim araçalrda amortisöt takozları ve Z rotlar çabuk arızalanır. 500-600 tl kafadan atan ustalardan uzak durun bu parayı verecek olsam direk yetkili servise giderim.

Tracworld59
26/01/2017, 23:04
İki ay önce lastik alıp rot ayarı yaptırdım ama bilgisayarlı değildi servis sol z rot kolu değişmesi lazım demişti sanayide usta birşey yok dedi ondan yaparmı acaba sol z rot kolunumu değiştirsem rota sokup

volkan1065
26/01/2017, 23:11
İki ay önce lastik alıp rot ayarı yaptırdım ama bilgisayarlı değildi servis sol z rot kolu değişmesi lazım demişti sanayide usta birşey yok dedi ondan yaparmı acaba sol z rot kolunumu değiştirsem rota sokup

Bilgisayarlı olan gerçekten bu işte usta olan bir rot balansçıya gidin sonrasında onlar size değişmesi gereken parçaları yazarlar. Yolda giderken vuruntu sesleri Z rottan gelir. Bana göre amortisör takozları ile Z rottan çıkacak ama salıncaklarda bozuksa bazen boşluk yapıp sağa sola çekme yapıyor.

Tracworld59
27/01/2017, 18:15
Rotçuya gittim heryerine baktı ses direksiyon kutusundan geliyor diyo direksiyoncuya göster dedi city arızasına doğru gidiyoruz şimdi servise gitsem arıza vermedi daha ücretsiz hallederlermi

volkan1065
27/01/2017, 21:04
Direksiyon kutusu ile city farklı parçalardır .Direksiyon kutusu arızalı ise komple değiştirin. Fiyatıda 600-1000 Tl arası bir rakamdır. Orjinal olanı lancıa 1000TL civarı. Ancak lancia kutularından Hattat gibi markalar çıkıyor bu nedenle parçaçcıya sorun. Tekirdağda tabi ayrıntılı ürün satan yer varmıdır bunada bakmak lazım. Ankarada Bay sal oto var onlarla telefondan görüşün bilgi vereceklerdir.

Ezeldenberi
27/01/2017, 21:18
Önceki konularda direksiyon kutusunu kronik sorun olarak, serviste ücretsiz değişim yaptırmışlar. Şuan nasıldır bilmiyorum. Öncelikle servise götürüp arıza tespitinde bulunun.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/32394-direksiyon-kutusu-arizasiymis.html

volkan1065
27/01/2017, 21:38
Önceki konularda direksiyon kutusunu kronik sorun olarak, serviste ücretsiz değişim yaptırmışlar. Şuan nasıldır bilmiyorum. Öncelikle servise götürüp arıza tespitinde bulunun.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/32394-direksiyon-kutusu-arizasiymis.html

Konuda kimse net bir şey yazmamaış zafer hocam city arızasına direksiyon kutusu arızaı gibi karşıtıran çok. Aracın garantisi bitince direksiyon kutusunu servis kronik soruna sokmaz. Çünkü kutunun arızalanması için çok faktör var.

Tracworld59
05/02/2017, 18:56
Aynen sokmadı city ücretsiz değişim olacak direksiyom kutusu 1700 tl ücret talep ediyolar

volkan1065
05/02/2017, 20:14
Aynen sokmadı city ücretsiz değişim olacak direksiyom kutusu 1700 tl ücret talep ediyolar

Dışarıda Orjinal LAncıa kutulu 1000 TL. Eğer maddi durumu çok zorlayacaksa city değiştirsinler kutuyuda dışarıda değiştirirsiniz. Yalnız 1700 TL içinde işçilik dahil ise bence aracın rot balans kampana temzileme fren ayarı iç dışı motor yıkama falan hepsini dahil ettirerek en azından zaarı azaltmaya çalışın.

Tracworld59
07/02/2017, 01:10
İşçilik dahil fiyatı kardeşim direksiyon kutusu direksiyon mili direksiyon yağı ve işçilik 1700 tl dediler kabul etmedim birdaha garantiden ücretsiz değişimi için talepts bulundum direksiyon kutusu hayati önem taşıyan bir yer 7 yaşındaki bir arabanın direksiyon kutusunun bozulmasının imkanı yok diye 1700 fazla ben ödeyemem dedim bimere şikayet yazdım italyaya mail attım ücretsiz değişim yaptıran arkadaşlar var diye bir haftadır fiatla ilgili heryeri sosyal paylaşım sitelerini maile boğudum benim dosya ile ilgilenen hanmfendiye ulaşamadım onada ulaşacam az kaldı onunlada bi kavga edelim bakalım ne olacak

volkan1065
07/02/2017, 08:11
İşçilik dahil fiyatı kardeşim direksiyon kutusu direksiyon mili direksiyon yağı ve işçilik 1700 tl dediler kabul etmedim birdaha garantiden ücretsiz değişimi için talepts bulundum direksiyon kutusu hayati önem taşıyan bir yer 7 yaşındaki bir arabanın direksiyon kutusunun bozulmasının imkanı yok diye 1700 fazla ben ödeyemem dedim bimere şikayet yazdım italyaya mail attım ücretsiz değişim yaptıran arkadaşlar var diye bir haftadır fiatla ilgili heryeri sosyal paylaşım sitelerini maile boğudum benim dosya ile ilgilenen hanmfendiye ulaşamadım onada ulaşacam az kaldı onunlada bi kavga edelim bakalım ne olacak

İnşallah ücretsiz kabul ederler ama servise mutlaka bunu soracaklardır onlarda kullanım kaynaklı diyeceklerdir. Direksiyon kutusu bozulduğu zaman yağ kaçırır direksiyon sertleşir ve ses yapar onun dışında herhangi bir soruna neden olmaz. Dediğim gibi ücretsiz değişimi çok düşük ihtimal.

Tracworld59
07/02/2017, 14:22
Değiştren arkadaşlar var şase nunrasıyla bende çifte standart değilde ne bu genel gümrük ve ticaret bakanlığınada mail attım bir haftadır genel müdürlük telefonlarımı açmıyor nasıl müşteri danışmanı bunlar