PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto- Gaza ani yüklenmede ses sorunu

zgrdndr
23/01/2017, 12:43
Merhaba arkadaşlar. 2006 1.3 dizel puntom var. Yeni yeni bi problem yaşamaya başladım. Ani kalkışlarda gazı köklediğimde birşeyler vızırdıyo. Alttan mı yoksa motordan mı geliyor çözemedim. Tahminimce egzoz manfolt ya da turboyla alakalı bi problem. İlk hızlanmada bu sesi yapıyor. Daha sonra tekrar olmuyor. Rampa çıkarken normal 2bin devirde bile kısmi olarak aynı ses geliyo. Sizce sebebi ne olabilir ?

FIRSTT
23/01/2017, 13:18
Bi demir parça sürtüyo gibiyse, motor arka takozu olabilir. Benim ani gazda, motor oynuyodu arabayı kaldırdıgımızda motor takozu oynuyodu, ve vidası sürttügünden dolayı oldugunu gördük.

Evoque
27/01/2017, 17:24
merhaba bu ses bir vibrasyon sesiyle cırlama sesi karışımı gibi bir ses mi acaba? benim de böyle bir problemim oldu. başlığın linkini veriyorum.

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/62443-2500-3000-devir-arasinda-gelen-ilginc-ses.html

zgrdndr
01/02/2017, 12:33
Aynen sorun tam olarak bu. Ama ben de altını hiçbir yere sürtmedim. Çok eminim aracım 2006 modelgrande punto ve aldığım ilk bir buçuk ay hiç bi problem yoktu. Bi kaç gün içinde ben de fiat servise götürücem bakalım bana ne diyecekler. Sonucu seninlede paylaşırım kardeşim. İlgin için sağol