PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar yardım edebilir misiniz ?

tuncix
17/01/2017, 15:41
merhaba arkadaşlar öncelikle (sinyal kolu arızası ) tüm konuları okumaya çalıştım anlamaya da çalıştım... öğretmen olduğum için de fazla anlamadım bilgisi olan varsa bana detaylı bilgi verirse çok sevinirim :) sinyali çalıştırınca bazen çalışıyor direksiyonu çevirince kesiklik yapar gibi bazen çalışıp bazen çalışmıyor. ( hataydayım)

1) bunun tamiri olur mu? ( çok pahalı)
2) yenisini alayım mı ?
3) cruise control kolu olan var uyar mı araç 2007 1.3 active

neler yapabilirim bilgilerinize ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler.

yeni konu açtım özür arkadaşlar.

igny
17/01/2017, 15:45
Sargıdan kaynaklı bir arıza muhtemelen.tamirini yapan yerler var 100 tl civarına yapıyorlar fakat herkez uğraşmıyor.Cruse kontrol olanları uyduruyorlar.bildiğim kadarı ile

occupyist
17/01/2017, 15:48
İsterseniz elimde sargısı sağlam far silecek kolu var. Fiyat olarak anlaşır isek yardımcı olabilirim.

SM-A500F cihazımdan gönderildi

igny
17/01/2017, 16:51
Eğer aracınız servis bakımlı ise servise ücretsiz değişim talebi oluşturun.Kronik bir sorun.Olmaz derlerse genel merkesi arayın.Ben ücretsiz değiştirdim serviste.2010 model gp aracımın

tuncix
17/01/2017, 16:56
Cok tsk ederim arkadaslar sagolun. Cruse kontrol hakkinda daha detaylı bilgisi olan var mi net karar vereyim

occupyist
17/01/2017, 17:12
Cok tsk ederim arkadaslar sagolun. Cruse kontrol hakkinda daha detaylı bilgisi olan var mi net karar vereyim
Sizin aracınız da active paket. Benimki de aynı şekilde 2009 model active paket. Bizim araçlarımızda orijinalde cruse control olmadığı için kolu o şekilde dahi alsak montaj yapılamıyor diye biliyorum. Çünkü tesisat yok bunun için araçta.

occupyist
17/01/2017, 17:14
Eğer aracınız servis bakımlı ise servise ücretsiz değişim talebi oluşturun.Kronik bir sorun.Olmaz derlerse genel merkesi arayın.Ben ücretsiz değiştirdim serviste.2010 model gp aracımın
Far-silecek kolunun da ücretsiz değiştirildiğini ve kronik sorun sayıldığını ilk kez okuyorum. İlginç. Şanslısınız hakikaten.

igny
17/01/2017, 17:16
Far-silecek kolunun da ücretsiz değiştirildiğini ve kronik sorun sayıldığını ilk kez okuyorum. İlginç. Şanslısınız hakikaten.
Bir forumda kronik sorun olduğunu yazmışlardı.Bende buna dayanarak genel merkezi aradım.Pek ümidim yoktu değişeceğine ama değiştirdiler.:) şans olabilir

SinanTR
17/01/2017, 17:20
hız sabitleyicili olan uyar ama tesisat çekilip aktif edilmesi gerekir

onun dışında tamir edilenler genelde şikayetçi tekrarlıyor aynı arızayı

occupyist
17/01/2017, 17:23
hız sabitleyicili olan uyar ama tesisat çekilip aktif edilmesi gerekir

onun dışında tamir edilenler genelde şikayetçi tekrarlıyor aynı arızayı
Şu tesisat çekilen ve aktif eden yeri bilsem neresi yapıyor kesin ben de cruse control olan kol alırdım. Ama Fiat yetkili servisi ile görüştüğümde aracınızda olmayan bir özellik sonradan eklenilemez demişti active pakette tesisat olmadığı için.

igny
17/01/2017, 17:26
Şu tesisat çekilen ve aktif eden yeri bilsem neresi yapıyor kesin ben de cruse control olan kol alırdım. Ama Fiat yetkili servisi ile görüştüğümde aracınızda olmayan bir özellik sonradan eklenilemez demişti active pakette tesisat olmadığı için.

Bursayaa yolun düşerse Funda diye bir arkadaş var o takıyor.Herşeyini yapıyor.Benim Aktive hız sabitleyici taktı.

occupyist
17/01/2017, 17:28
Bursayaa yolun düşerse Funda diye bir arkadaş var o takıyor.Herşeyini yapıyor.Benim Aktive hız sabitleyici taktı.
Öneri için teşekkür ederim ama orijinal far-silecek kolunun cruse control kolu ile birlikte olan üniteye mi yaptı bu işlemi yoksa cruse control kolu olmadan ayrı bir işlemle mi yaptı merak ettim doğrusu.

igny
17/01/2017, 17:30
Öneri için teşekkür ederim ama orijinal far-silecek kolunun cruse control kolu ile birlikte olan üniteye mi yaptı bu işlemi yoksa cruse control kolu olmadan ayrı bir işlemle mi yaptı merak ettim doğrusu.

İki türlüde yapabiliyor.Benim sinyal kolum yeni değiştiği için açıkçası kıyamadım değiştirmeye.Çıkma bir sinyal kolu bile 350 tl.O yüzden düğmeli bir sistem yaptırdım.Buda işimi görüyor fazlasıyla.

occupyist
17/01/2017, 17:32
İki türlüde yapabiliyor.Benim sinyal kolum yeni değiştiği için açıkçası kıyamadım değiştirmeye.Çıkma bir sinyal kolu bile 350 tl.O yüzden düğmeli bir sistem yaptırdım.Buda işimi görüyor fazlasıyla.
Konuyu açan Tuncix kullanıcı adlı arkadaşımıza fikir verir umarım bu detaylar. Sonuçta tercih meselesi.

SM-A500F cihazımdan gönderildi

tuncix
17/01/2017, 22:05
Arkadaslar herkese cok tsk ederim hatayda veya adanada cruse kontrol yapabilen bir yer varsa bakacam olmadi orjinal seklilde degistirecem. Forumda olan arkadaslara tesekkur ederim her zaman sayenizde birseyler daha ogreniyorum.

SinanTR
17/01/2017, 23:49

sultanbeylide recep usta varmış banada bu forumdan ziya abi verdi adres bilgilerini ihtiyaç olursa paylaşabilirim

benim sinyal ünitesinin sargısından da uzun süredir ses geliyor bi kopsa hemen cc li kol alıcam ama bozulmuyor meret

bu arada fiat yetkili servis bu sistemi kesinlikle takmıyor araca bi ara gidip sormuştum sizede red cevabı vermişler yoksa onlarda biliyor takıldığını aslında