PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çalıştırmada motordan gelen ses

HasanKaradag
16/01/2017, 19:53
Arkadaşlar merhaba,son 1 haftadır aracımı ilk çalıştırdığımda çok ses geliyor tok bir şekilde kamyon çalışıyormuş gibi.Bariz fazla bir ses.2 3 kere gaza bastığım zaman gidiyor.Soğuktan desem aydır hava soğuk.Hatta şuan soğuk bile sayılmaz.Triger falanmı nedir büyümeden müdahele etmek istiyorum ama sanayiye gitsem ne olacağını biliyorum basit bişeyse bile yok şu değişecek yok bu değişecek diye ittirecekler.Başına gelen varsa yardım bekliyorum.

dz9727
16/01/2017, 23:01
yağ bakımınızı en son ne zaman yaptırmıştınız özelliğini yitirmiş subap sorunu yaratıyor olabilir .
araç lpg li ise bazı kitler ısınana kadar enjektör sesi yapar .
triger olsa ses ısınınca gitmez diye düşünüyorum . (genelde gevşeyince ıslık gibi ses çıkarıyor çok fazla gevşerse sente atlar ve gaz yemez )

sorununuzu en masrafsız şekilde çözmeniz dileğiyle geçmiş olsun .

Han
16/01/2017, 23:03
Hasan bey aracınız dizelmi , benzinlimi ? benzinli ise lpg takılımı bunlar önemli motor sesi arttı ise ilk önce yağ değişim zamanınızı kontrol ediniz.tıkanmış filtrelerde moturun sağlıklı çalışmasını olumsuz yönde etkiler beraberinde sarsıntılı çalışma var ise bujileri kontrol ediniz.

HasanKaradag
17/01/2017, 13:58
Aracım dizel yağ değiştireli 6 bin km oldu ondan mıdır dersiniz

HasanKaradag
20/01/2017, 21:31
arkadaşlar bikaç saat öncesi itibariyle arabanın motorunda yolda giderken tık tık tık bişey sürtüyouş gibi ses gelmeye ve yanık kokusu gelmeye başladı hızlandıkça tık tık seside hızlanıyo ne olabilir bi fikri olan var mı