PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silecek tavsiyesi

ozgurlinea
15/01/2017, 21:09
Merhaba

bugün aracı yıkarken sileceğin ucundaki plastik kısmı yanlışlıkla kırdım :)

Zaten uzun süredir değişmemiş bari değiştireyim dedim hangi markaları tavsiye edersiniz piyasada çok ucuz(RBW) ve pahalı(Bosch) markalar var.
bosch'a baktim 2 modeli var biri 1.kalite diğeri 2. kalite valeo yada iyi diyolar.

feyzullah
15/01/2017, 21:57
Orijinaline 70 tl vermiştim 3 yıl önce 1 yıl anca kullanabildim. Hepsiburadadan en ucuzunu aldım iki yıldır kullanıyorum herhangi bir sorun yok. Benim tecrübem sileceğe fazla bütçe ayrılmaması yönünde. Takdir sizin.

tayfux
15/01/2017, 21:58
babamın araca bosch benim araca rbw aldım. gerçekten söylüyorum silme de hiçbir fark yok. sağlamlığı da göreceğiz belki orada fark olabilir..

ozgurlinea
15/01/2017, 22:04
Feyzullah bey hangi marka aldınız hala satılıyor mu?

kissofh3ll
15/01/2017, 22:11
Arka silecek benim de lastiği yıpranmış nasıl değiştirebilirim

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

feyzullah
15/01/2017, 22:37
Yanlış hatırlamıyorsam aşağıdaki üründü. İş görüyor bu tarz silecekler. Orijinal veya bosch da alsanız bir yıl anca dayanıyor. Daha doğrusu bir yıl anca kullanabildim ben.

Rbw Fiat Punto İçin Muz Silecek Takım 660 mm+380 mm 190001 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/rbw-fiat-punto-icin-muz-silecek-takim-660-mm-380-mm-190001-pm-otev8699961408172)

volkan1065
15/01/2017, 22:44
Silecek sepeti nden b o s ch marka sipariş verin iki çeşiti var iyisini alın. Farkı bariz hissedeceksiniz. Arka silecegin sadece lastiğini değiştirin parcacidan doğan Şahin silecek yüzünü alıp arka silecegin uzunluğu nda kesip takın basit bir işlem.

kissofh3ll
15/01/2017, 23:00
Fiat Punto Arka Silecek (2009-2014) Bosch Rear | Ücretsiz Kargo | Kapıda Ödeme (https://www.sileceksepeti.com/Fiat-Punto-Arka-Silecek-2009-2014-Bosch-Rear,PR-195.html)
Bu benim araca olur dimi değiştirmesi zor mudur ?

Ezeldenberi
15/01/2017, 23:11
Bir ay önce RBW taktım. Bir önceki de RBW idi. Ömür olarak bir sene gidiyor. Aşırı sıcağa dayanamıyor.

halilimo
16/01/2017, 01:19
Merhaba

bugün aracı yıkarken sileceğin ucundaki plastik kısmı yanlışlıkla kırdım :)

Zaten uzun süredir değişmemiş bari değiştireyim dedim hangi markaları tavsiye edersiniz piyasada çok ucuz(RBW) ve pahalı(Bosch) markalar var.
bosch'a baktim 2 modeli var biri 1.kalite diğeri 2. kalite valeo yada iyi diyolar.
RBW FIAT GRANDE PUNTO Araca Özel Silecek Süpürgesi (SAĞ/SOL Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/rbw-fiat-grande-punto-araca-ozel-silecek-supurgesi-sag-sol-2-li-set-p-OTCTN51657)
Bu urunu multipiston uzerinden ucretsiz kargo olmasi nedeniyle bir hafta once aldim. Sessiz vede guzel siliyor. Her yil degistiriyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam aşağıdaki üründü. İş görüyor bu tarz silecekler. Orijinal veya bosch da alsanız bir yıl anca dayanıyor. Daha doğrusu bir yıl anca kullanabildim ben.

Rbw Fiat Punto İçin Muz Silecek Takım 660 mm+380 mm 190001 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/rbw-fiat-punto-icin-muz-silecek-takim-660-mm-380-mm-190001-pm-otev8699961408172)
Bu urunu gecen sene almistim. 13 kasimdaki yorumumu okuyabilirsiniz. İkiside ayni urun.

volkan1065
16/01/2017, 08:01
Bir ay önce RBW taktım. Bir önceki de RBW idi. Ömür olarak bir sene gidiyor. Aşırı sıcağa dayanamıyor.

Zafer hocam B o s c h aoero Twin al derim ama sen adanada oturuyorsun oranın sıcağına hele yaz gunu araç dışarıda kalıyorsa silecek zaten erir gider. Ama b o s c h sessiliği ve temizleme yeteneği çok iyi.

Kadyr
16/01/2017, 17:06
başka aracımda bosch kullanmıştım. puntoya bosch pahalı geldi diye valeo aldım. bir sonrakinde tekrardan bosch alacağım. dandik olanlar zaten 1-2 ay sonra sesli silmeye yada iz bırakmaya başlıyor. bosch 1 sene rahat dayanıyor. valeo ise sessiz ama çizgi şeklinde iz bırakıyor oda kuruyor. istanbuldaki kardan dolayı geçen haftalarda oldukça sesli çalıştı dedim gitti herhalde silecek ama şuan normaline döndü. kısacası bosch a değer. eğer benim gibi cam konusunda titiz biri iseniz iz olmasın istiyorsanız kesinlikle bosch. onun dışında dandik silecek alacağına valeo alın en azından derim.

turboferhat
16/01/2017, 19:14
Valla ben silexek anlamindan hepsini denedim.. oyleki 1 ayda 3
Takim orjinal silecek aldim ve haftasinda bozuldugundan attim.. opar 2 cesit
Uretiyor 1. Opar icin valeo tarafindan ve 2. Opar icin bosch tarafindan uretilen ikisinide kullandim 2. Haftayi gormediler.. sonrasinda cama kil uygulanasi ardindan pasta attim . Son olarak valeo nun kendi yesil kutusunda sattigi silexeklerden adim onlarda ilk haftasinda cizmeye basladi.. dayamiyo naparsaniz yapin.. en son care silexeklere 1500 uzeri 2500 cimlara attim dikkatlice . 1 aydir masallahlari var ...

Ezeldenberi
16/01/2017, 19:51
Ferhat, acizane anladığım kadarıyla düzeltme yaptım :)
" en son çare sileceklere dikkatlice 1500 üzeri 2500 'lük zımpara uyguladım. 1 aydır maşallah ne ses, ne çizik var ..."

turboferhat
16/01/2017, 21:47
Aynen , tesekkur ederim ☺

SinanTR
17/01/2017, 17:47
bosch a 85lira çektiler 45 tl ye rbw aldım eskiside rbw idi bende dandik derdim rbw için aracı aldığımda rbw vardı bende 2 yaz sorunsuz kullandım benden öncede muhtemelen bi süre kullanılmış olacak ki çok yeni değildi çok iyi siliyordu son zaman ses yapmaya başlamıştı öyle değiştim yazın silecekler sıcakta mahvoluyor o yğzden çok para vermek mantıklı gelmedi

Ezeldenberi
17/01/2017, 18:17
Sinan ne zaman nereden aldın, bilmiyorum ama, RBW lerin fiyatları 20 TL den yukarı hiç görmedim. Geçen hafta hb' den 17 TL aldım.

ozkancavus5916
17/01/2017, 19:31
Opar on silecekleri 50tl ye aldim 2 ay once

SinanTR
17/01/2017, 19:45
ben netten almaya korkuyorum esnaf işi oldu benimki nette baktım fiyatlar bi garip çifti 20 lirayada var 40 lirayada

ben 45 verdim bnmkiler rbw hybrid modeli memnunum

volkan1065
17/01/2017, 20:19
ben netten almaya korkuyorum esnaf işi oldu benimki nette baktım fiyatlar bi garip çifti 20 lirayada var 40 lirayada

ben 45 verdim bnmkiler rbw hybrid modeli memnunum

silecek sepetinden gönül rahatlığı ile alabilirsin sinan hocam benkendimede arkadaşlarımada hep ordan alıyorum fiyatları hem hesaplı hemde kaliteli silecek alıyorsunuz.

ataman
17/01/2017, 20:22
Rbw hybrid model silecek almıştım kış başında ancak soğuktan mı anlamadım ses yapmaya başladı biraz. Havadandir diyip geçtim şimdilik 😃

SinanTR
17/01/2017, 23:41
silecek sepetinden gönül rahatlığı ile alabilirsin sinan hocam benkendimede arkadaşlarımada hep ordan alıyorum fiyatları hem hesaplı hemde kaliteli silecek alıyorsunuz.

valla ne biliym abi netten alışveriş yapmaya korkar olduk kredi kartının bilgilerini ele geçirirler diye normalde evin arabanın vergisini bile çoktan yatırırdım ama onları bile yatıramadım gidip bankadan ödeyeceğim tavsiye için teşekkür ederim

feyzullah
18/01/2017, 08:58
valla ne biliym abi netten alışveriş yapmaya korkar olduk kredi kartının bilgilerini ele geçirirler diye normalde evin arabanın vergisini bile çoktan yatırırdım ama onları bile yatıramadım gidip bankadan ödeyeceğim tavsiye için teşekkür ederim

Sanal kart kullanarak işlem yaparsanız problem olmaz. Kartın gerçek bilgilerini girerek asla alışveriş yapmam ben. Bıgüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.

feyzullah
18/01/2017, 09:42

Sanal kart kullanarak işlem yaparsanız problem olmaz. Kartın gerçek bilgilerini girerek asla alışveriş yapmam ben. Bıgüne kadar hiçbir sorun yaşamadım.

SinanTR
18/01/2017, 11:21
bunu bana daha öncede bankada önermişti sanal kart verelim diyede hiç anlamam bu işlerden

feyzullah
18/01/2017, 12:35
bunu bana daha öncede bankada önermişti sanal kart verelim diyede hiç anlamam bu işlerden

Sanal kart internet şubesi üzerinden açılır. Kullandığınız bankanın internet/cep şubesine girip sanal karta limit aktarırsınız. Diyelim 100 liralık alışveriş yapacaksınız. 100 tl limit aktarırsınız alışverişi yaptığınız anda sanal karttaki limitiniz bitmiş olur. Başka biri kart bilgilerinizi ele geçirse daha sanal kartınızda limit kalmadığı için zarara uğratamaz sizi.