PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç çalıştığında arıza lambası ve direksiyon arızası

hyorganci
13/01/2017, 12:58
Selamın aleyküm arkadaşlar genelde burayı takip ediyorum sma birşey yazmıyordum ancak bu hat arttıkça yazmak farz oldu. Hayıırlı cumalar öncelikle benim sorunu şu; arabayı çalıştırdığımda sarı ikaz lambası yanıyor genel arıza lambası be diteksiyon lambası yanıyor. birden aba devre dışı esp devre dışı asr devre dışı direksiyon kontrol ettirn klavuza bakın vs yazıyor. bu her seferşnde olmuyor ancak 3 çalıştırışımdan 2 sinde oluyor. ilk arabam bu evo 1.4 çok da hakim değilim konulara o yüzden bi bilene sorayım dedim. Teşekkürler

volkan1065
13/01/2017, 13:18
Akünüzün durumu nedir. Direksiyondaki ses açma kapama tuşları sağlıklı çalışıyormu yada ara sıra direksiyonu çevirirken sileceğin kendi kendine çalışması koranın basmaması gibi sıkıntılar varmı.

hyorganci
13/01/2017, 14:24
Akünüzün durumu nedir. Direksiyondaki ses açma kapama tuşları sağlıklı çalışıyormu yada ara sıra direksiyonu çevirirken sileceğin kendi kendine çalışması koranın basmaması gibi sıkıntılar varmı.

aküm yeni sayılıe 6 aylık, tuşlar çalışıyor, o tür bir sıkıntı yaşamadım henüz.

volkan1065
13/01/2017, 16:02
Ankaradasınız Çankaya Sharaton otelin karşısında kavaklıdere FIAT yetkili servisi var orada servis müdür Müslüm abi var kendisine ulaşın durumu anlatın ayrıca forum da sponsordur.

igny
13/01/2017, 18:29
Aynı sorun bendede vardı.Direksiyonu düz bırakmaz isem arada bu hatayı veriyordu direksiyon mili ve city motoru ücretsiz değişti.Genel müdürlükle irtibata geçin kronik arızaları ücretsiz değişim talebinde bulunun.

hyorganci
13/01/2017, 19:58
çok sağolun servis yoku göründü anlaşılan

SinanTR
13/01/2017, 21:29
akü ve şarj sistemini kontrl edin düşük elektrikte bu arızaları verebiliyor