PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ tekerlek gelen sallama

aslam0740
13/01/2017, 02:21
Arkadaşlar araba mı yeni aldım araç 60 km den sonra sağ taraf sallamaya başlıyor benim aklıma aks lalesi. Aks kafası veya aks in eğik olabileceğini ihtimali yatıyor. Bu gibi sorunla karşılaşan arkadaşlar dan yardım bekliyorum

volkan1065
13/01/2017, 08:31
Arkadaşlar araba mı yeni aldım araç 60 km den sonra sağ taraf sallamaya başlıyor benim aklıma aks lalesi. Aks kafası veya aks in eğik olabileceğini ihtimali yatıyor. Bu gibi sorunla karşılaşan arkadaşlar dan yardım bekliyorum

Alırken expertiz yapıldımı yada test sürüşü yapmadınızmı. Üzerindeki jantlar orjinalmi.
Deiğiniz gibide olabilir. yada aşağıdaki seçenklerde oalbilir.

1. Bijon boşluğu
2. Farklı çelik jant varsa bilezik yanlış olabilir yada hiç yoktur.
3. Jant eğriliği
4. Balans ayarı ve lastik sorunu.
5. Salincak problemi

aslam0740
13/01/2017, 11:28
Alırken bu şekilde aldım lastik jant bakıldı onlarda bişey yok

khanunl
13/01/2017, 12:44
Alırken bu şekilde aldım lastik jant bakıldı onlarda bişey yok

Lastik radyal tellerinin zarar verecek şekilde çukura düşme yada fazla hava basılması sebebi nedeniyle eğilmesi yada kopması,Jant eğriliği,aks dış kafasının bozulması,rot kafasının boşluk yapması ana sebeplerdir.Lastik balansınız doğru değilse öncelikle balanstan başlan kontrollerle neticeye ulaşabilirsiniz.Kolay gelsin.

SinanTR
13/01/2017, 21:27
hocam aracınız hayırlısı olsun güle güle binin tanıdıktan aldıysanız bilemem ama bu devirde baktırmadan araba alınır mı keşke baktırsaydınız

lastik jant kontrolü gerektirir balans yada lastikte tel koparma olabilir

aslam0740
14/01/2017, 01:11
hocam aracınız hayırlısı olsun güle güle binin tanıdıktan aldıysanız bilemem ama bu devirde baktırmadan araba alınır mı keşke baktırsaydınız

lastik jant kontrolü gerektirir balans yada lastikte tel koparma olabilir
arabadan az çok anlalıyorum alırkende masraflı olduğunu bile bile aldım diğer taraflarını yaptırdım son buy kaldı bunuda halledersem çok güzel olacak, piyasanın 10,000 tl altında almıştım o yüzden kendim aldım arabam orjinal sadece sol ön camurlıkta boya var motor şanzıman iyi olarak aldım. ettiğim masraflar triger zincir değişimi, debriyaj baskı balata değişimi sol aks kafası ve bilyası mazot pompası, jantları kontrol ettirdim ve eğri olan 2 tanesini doğrulttum. lastikler benb alırken yeniydi. bunlar için 3,000 tl ödedim. şimdide sağdan gelen sallama kaldı onuda halledersem süper olacak. bu sallaam aks kafası aks lalesi akis eğikliği veya akis bilyasının bozulması aklıma gelen bunlar. ustaların dediklerine göre aks lalesinden olur diyorlar. yenisi 50,00 tl yan sanayisi tornada doldurtsam nasıl olur. üstündeki orjinali