PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal Kolu Bazen çalışmıyor

nightblue_35
10/01/2017, 19:22
Merhaba arkadaşlar. 2006 model Grande punto 1.2 aracımın bazen sinyal kolu çalışmıyor. Veya direksiyonu çevirdiğim zaman devreye giriyor, veya kolu aşağı doğru bastırırsam devreye giriyor. Sizce neden?

feyzullah
10/01/2017, 22:44
Merhaba arkadaşlar. 2006 model Grande punto 1.2 aracımın bazen sinyal kolu çalışmıyor. Veya direksiyonu çevirdiğim zaman devreye giriyor, veya kolu aşağı doğru bastırırsam devreye giriyor. Sizce neden?

Airbag sargısı arızalanıyor olabilir.

volkan1065
11/01/2017, 08:33
Aırbag sargı arızası var. Sargı değişimi yapanlar yerler var ama tam randımanlı olmuyor yada zemberekte arızalı çıkabiliyor. Aracınızda cruz control yok ise cruz controllü sinyal kolu unıtesi alıp cruzz control sahibide olabilirsiniz. Yada üzerindeki gibi sinyal kolu ünitesi alabilrisiniz..

Evoque
15/01/2017, 01:18
Arkadaşlar bu olay benim de başıma geldi. Araç 50 bin km de. Farlarda falan sorun yok. Sadece sol sinyalde sorun var sağ sinyal sorunsuz çalışıyor. Kolu sola doğru bastırdığımda kol yerine oturuyor ancak sinyal devreye girmiyor. Sadece şerit değiştirmek için olan 3 yanıp sönme özelliği aktif oluyor ve kol hala eski hale dönmemişken sinyal kesiliyor. Tekrar kola hafif dokunduğumda tekrar 3 yanıp sönmelik durum devreye giriyor. Ne yapmam lazım? Bu kronik bir arıza mı? Ücretsiz onarım mümkün mü? Airbag ile ilgili benim farketmediğim bir sorun da şuanda mevcut mu acaba?

halils2
15/01/2017, 09:46
Kolda temassızlık var, sargılık durum yok. Üniteyi söküp kolun altındaki bakır plakalardan temas etmeyen kısı biraz eğerseniz düzelir.

Evoque
15/01/2017, 14:47
Ben bunu kendim beceremem. Bir videosu falan olsa belki yapabilirim ama kendim direk gidip yapma konusunda hiçbir fikrim yok :) İzmir de servise gitsem bunu yaparlar mı yoksa iyi bir usta mı bulayım?

halils2
15/01/2017, 18:05
Servisler bununla uğraşmaz. 500e kol takıp 100 de işçilik alırlar. İşten anlayan bir ustaya giderseniz sorununuz çözülür diye düşünüyorum.