PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik Cezası İtiraz

loder
08/01/2017, 22:11
Arkadaşlar merhaba
Bir konu danışmak istiyorum sizlere. Bugün iki şerit gidiş iki şerit geliş yolunda iki araç yan yana duruyorduk. Yanımdaki araç sol sinyalini vermeden önüme geçmeye kalkıştı ki ben yol vermedim. Aracının kafasını çıkarmasına ragmen yol vermedim. Fakat araçtaki şahşi aracıyla polismiş farketmedim tabi. Birazda moruldandı polis abimiz tabi. Giderkende benim plakaya baktı. Muhtemelen ceza yazdıracaktır. Cezaya itiraz etme şansım var mı.

ethemyigit
08/01/2017, 22:50
tabi ki cezaya itiraz etme hakkın var ama oncelıkle cezanın sana gelmıs olması lazım :)
geldıkten sonra yıne once oduyorsun cezayı sonra mahkemeye basvuruyorsun mahkeme masrafları ıle bırlıkte eger haklı bulunursan cezayı gerı alırsın
tabı kı oncelıkle haklı oldugunu ıspat etmen gereklı aracında arac kamerası vs olsa olur
ancak turkıye ınsanların haklarını savunabıldıgı bır ulke maalesef degıl gücü yeten yetene :)
tanıdık bir polis akrabanız varsa dogru trafık cezanızı bıle sıldırebılıyorsunuz hatta vekılsenız kanunun size trafık cezası yazmaya hakkı bıle yok :)

khanunl
09/01/2017, 01:11
Arkadaşlar merhaba
Bir konu danışmak istiyorum sizlere. Bugün iki şerit gidiş iki şerit geliş yolunda iki araç yan yana duruyorduk. Yanımdaki araç sol sinyalini vermeden önüme geçmeye kalkıştı ki ben yol vermedim. Aracının kafasını çıkarmasına ragmen yol vermedim. Fakat araçtaki şahşi aracıyla polismiş farketmedim tabi. Birazda moruldandı polis abimiz tabi. Giderkende benim plakaya baktı. Muhtemelen ceza yazdıracaktır. Cezaya itiraz etme şansım var mı.

Sizin plakanızı aklında tutacağını sanmıyorum.Birşey olmaz korkmayın !

CanGo48
09/01/2017, 08:43
Önce bir ceza gelsin de...Gerçi gelirse öne ödeyeceksin sonra itiraz edeceksin.Video,görüntü vs ne varsa sunmalarını isteyeceksin ve aynı şekilde sizinde elinizde bunu aksini ispatlayacak yani suçunuzun olmadığını ispatlayacak ne varsa sunmanız gerekiyor.

Brembo0129
09/01/2017, 12:46
Arkadaşlar merhaba
Bir konu danışmak istiyorum sizlere. Bugün iki şerit gidiş iki şerit geliş yolunda iki araç yan yana duruyorduk. Yanımdaki araç sol sinyalini vermeden önüme geçmeye kalkıştı ki ben yol vermedim. Aracının kafasını çıkarmasına ragmen yol vermedim. Fakat araçtaki şahşi aracıyla polismiş farketmedim tabi. Birazda moruldandı polis abimiz tabi. Giderkende benim plakaya baktı. Muhtemelen ceza yazdıracaktır. Cezaya itiraz etme şansım var mı.Şayet bu durumda ceza yazdırırsa tabiki de yasal hakkınız olan mahkemeye başvurabilirsiniz büyük ihtimallede siz kazanırsınız.

KaanTs
09/01/2017, 19:41
Kim olursa olsun sinyal verip çıkması lazım . Kazada olabilirdi

fotobelit
10/01/2017, 10:06
Araç sivil içindeki poliste büyük bir ihtimal o an görevde değildi..Bence birşey çıkmaz...

loder
10/01/2017, 11:46
Teşekkür ederim.

Ezeldenberi
10/01/2017, 12:33
Hasan bey, kolay kolay durduk yere havadan ceza yağmaz. Trafik kurallarına uyalım uymayanları direk 155 bildirelim.
Ama siz biraz evham yapmışsınız, dere-görmek-paça ve sıvamak gibi....:)