PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaja Basınca Ses Ve Koku Yapma Sorunu

aligungor
05/01/2017, 17:54
Merhaba arkadaşlar,
Aracımı 2 ay önce aldım. Ekspert ve tanıdıklara göstererek aracımın herhangi bir sorununun olmadığını öğrenerek aracı alım-satım işlemlerini tamamladım. Fakat 2 ay geçmesine rağmen aracımı her vitese değiştirme işleminde debriyaja bastığımda tam olarak sesi ifade edemesem de elektronik bir ses gelir gibi, sanki dijital bir şey çalışır gibi ses gelmeye başladı. Aracı teslim aldıktan sonra hava filtreleri, yağ filtreleri, mazot filtresi ve polen filtrelerini ne olur ne olmaz diye değiştirmiştim. Ayrıca aracı çalıştırdıktan sonra debriyaja bastığımda da kötü bir koku ile karşılaşıyorum. Önceleri bana filtrelerden dolayı dediler ama 2 ay olacak hala her çalıştırdığımda koku alıyorum. Yetkili servise götürmek istiyorum ama maliyetleri ne olur bilmiyorum. Fazladan bu sorun da var diye faturayı kabartmalarını istemiyorum açıkçası. Ama aracımdaki debriyaj sorunu ile ilgili bilgi alabilirsem sizlerden en azından bu bilgilerle gidebilirim diye düşünüyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Aracım bu arada Fiat Punto EVO 2011 Model dizel 75 BG. 138.000 KM. Herkese iyi seneler.

SinanTR
05/01/2017, 18:28
araçta kalkışta titreme falan benzer bişey varmı ona bi dikkat edin kokuyu genelde debriyaj balatası yapar aldığınız zamana kadar hiç değişmiş mi kontrolü gerekebilir seside genelde debriyaj bilyası yapabilir iyi bi mekanikçiye gidin sorununuzu anlatın test sürüşü yapın sorunu belirtin debriyaj kontrolü için sökerse şanzıman yağınıda kontrol ettirin

volkan1065
05/01/2017, 20:10
Debriyaj balatasında sorun oalbilir. izmirde Ç ağdaş oto var. Kendileri ile iletişime geçin. İzmirdeki Punto-bravo-alfa cıların çoğu ça gdaşa gider. Forumdan doğru geldiğinizde söylerseniz ayrıcalık olur.