PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Su Alıyor

nnt
05/01/2017, 15:17
Merhaba arkadaşlar, aracım sağ arka paspas tarafı su alıyor. Ön taraflarda ve sol arka paspasda su yok.
Bagajda da su yok. Sadece sağ arka paspasda.

Sağ arka kapının altındaki tahliye giderine baktım. Tahliye gideri açık kapı içinde su kalması yok.
Aracın altına baktım delik vs yoktur.
Arka camsuyu borusu diye düşündüm. Tüm cam suyunu boşalttım ancak yinede içine su aldı.

(Havalar yağmurlu olduğu için birkaç su tutup bakabilecek pozisyonda olmadı. Nereden su aldığını bir türlü çözemedim

Daha önce başına bu gibi sorun gelen oldumu ?

GPEMREE
05/01/2017, 15:29
Ayni sorunu bizzat yasiyorum. Benim camin krikosu degisti gecenlerde. Cikma bi tane almistim. Sanirim linea krikosuymus ve camla camin fitili arasinda yaklasik 1 cm bosluk kalmasina sebep oldu. Bunu da arac su aldiktan sonra farkettim. Gecen hafta sonu camciya gittim. Orda bayahi ugrastik dosemeyi soktuk. O 1 cm denen bosluktan aklinizin almayacagi kadar su giriyor.
Acaba sizin de camla fitil arasinda aralik var mi acaba?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nnt
05/01/2017, 16:35
Geçen aracın kapı döşemesini söktük. Usta cam fitilinden elbetteki su girebilir ancak alt taraftan çıkar , su tahliye deliği olduğunu gösterdi. Kapıyı açınca su tahliye deliğini gördüm altda tıkalı da değil. Gayet açık. Başka birşey var ama anlamadım.

ethemyigit
05/01/2017, 18:25
aracın arka kapı fitilllerinde cok ufak mm lık de olsa bosluk olma ıhtımalı yuksek benım eskı aracımda aynı sorun vardı arka kapı fitili üstünden
çok hafif su sızıyordu ancak hıcbıryerde su sızıntısı yok ama su sızarak arka paspasta bırıkıyordu :)
en basıt tavsıye sıcak havada sılıkon alıp o kapının tum fıtıl etrafına sızdırmazlık amaçlı sılıkon çekmek kolay gelsin :)

tab
17/01/2017, 22:28
Klima tahliye deliği tıkanmıştır, aracı kaldırın sağ ön alttan açın .