PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Abs Arıza Işığı

nnt
05/01/2017, 09:42
Merhaba arkadaşlar,

Aracıma sabah bindim. Çalıştırdım. 1 Dk kadar bekledim. Vitesi 1 e alıp kalmak istediğimde araçta sanki el freni çekik veya tekerde taş varmış gibi hareket etmedi. Gaza biraz yükledim 4-5 metre kadar o şekilde gittim. Sonra Geri Vitese taktım düzeld. Ekranda "Abs Devre Dışı Kılavuza Bakın" yazdı. sonra ABS ışığı yandı ve sönmedi. Şuan araçta sorun yok gibi ancak ABS ışığı yanıyor.

Daha önce başına bu şekilde aracı ilk çalıştırmada tekerleri kitlenen oldumu ?

Abs sensör arızası olabilir mi ?

Sizce sorun ne olabilir ? Tahmini masraf ne olur ?

nnt
05/01/2017, 11:26
Şimdi denedim ABS ışığı sönmüş. Bilginize olsun. Demekki bu gibi durumlarda zamanla sönüyor.

feyzullah
05/01/2017, 12:40
Şimdi denedim ABS ışığı sönmüş. Bilginize olsun. Demekki bu gibi durumlarda zamanla sönüyor.

Anlık bir hata da olabilir. Ama bir daha yanarsa bilgisayardan arıza tespiti yaptırırsanız en azından sorunun neden kaynaklandığı hakkında fikir sahibi olursunuz.

Punde
05/01/2017, 13:02
ışık yanmadan önceki durum garip değil mi?

nnt
05/01/2017, 13:28
ışık yanmadan önceki durum garip değil mi?

kesinlikle garip. Gaza yükleniyorum araba gitmiyor. Hemde yokuş aşağı konumda vites boşda araç kaymıyor. Sanki frene basık olarak arabayı zorladım. Sonra açıldı. Hava sabah 6 Derece gösteriyordu. Normalde geçenlerde -1 derece böyle bir sorun olmamıştı. Ancak 3 gündür araba yatıyordu.

Ezeldenberi
05/01/2017, 13:40
Arka fren balata takılı kalmış olabilir mi? Zamanla biriken balata tozu sistemi kitlemiş olabilir. Tüm frenleri temiz bir bakım yaptırmanız gerekiyor.

nnt
05/01/2017, 14:10
Teşekkürler. Bu ay Mtv var. Zaten mazot aldı başını gitti. Bakıma girecek bütçe kalmadı ki :)