PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Kapı merkezi kilit problemi

alfaoz
03/01/2017, 16:44
Merhabalar;
Şoför kapımı uzaktan kumanda ile kilitleyip açamıyorum. Önceleri bazen çalışmıyor bazen çalışıyordu şuan tamamen çalışmıyor. Anahtarla manuel olarak kilitleyip açıyorum. Anahtarla açıp kapatırken de bazenleri anahtarı çevirdiğimde şoför kapısını açıyor diğer kapılar açılmıyor ancak kapıyı koldan açtığım zaman açılıyor bütün kapılar ama bu her zaman olmuyor. Genelde anahtarla açtığımda ya da kilitlediğimde tüm kapılar açılıp kapanıyor.
Bu sorun neden kaynaklanır ne yapmam nereye bakmam gerekir acaba? Geçenlerde kapının döşemesini söktüm ama nereye bakacağımı kestiremediğimden ve vakitsiz söktüğümden (hava kararıyordu) geri topladım. Yakın zamanda tekrar dağıtmayı planlıyorum fikir verirseniz sevinirim.

Ezeldenberi
03/01/2017, 17:10
Tekrardan söktüğünüzde dört kapının kilit sistemini wd40 veya kontak spreyi ile bi güzel temizleyin, sonra da sıvı gresle mekanik aksamı yağlayıp deneyin. Yakın zamanda aşağıdaki konu size yardımcı olabilir.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/62412-kapilar-kilitlenmiyor.html

halilimo
03/01/2017, 21:58
Kapi korugundeki kablolar kopmus. Bir elektrikciyi ugrayin. Benden 40 tl aldilar. 5 kablo kopuktu.

volkan1065
04/01/2017, 01:14
Tekrardan söktüğünüzde dört kapının kilit sistemini wd40 veya kontak spreyi ile bi güzel temizleyin, sonra da sıvı gresle mekanik aksamı yağlayıp deneyin. Yakın zamanda aşağıdaki konu size yardımcı olabilir.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/62412-kapilar-kilitlenmiyor.html

Zafer hocam kesinlikle kilit sistemine WD40 ve sıvı gres uygulamıyoruz. WD 40 içerideki elektronik swıch aksamını bozuyor. Normal sıvı greste kilidin mekanik aksamını toz kaptırıp çamurlaşmasına yol açıyor ve bozuyor.

Kilit sisteminde çamur gibi gres piliği varsa dıştan güzelce temizlenebiliyorsa temizlecek eğer sökülmeden olmuyorsa sökülüp meaknik aksam mazot yada tinerle temzilenecek. Elektronik swıch kısımıda yagsız kontak spreyi ile temizlenmesi gerekiyor. Yağlama işlemini transmisyon dişli yağları var toz kapmayan su itici özelliği olan bunlardan kullanılmalı yada hiç bulamadınız wurthün silikon sıvı gresi var ondan kullanılması gerekir. bu şekilde yaparsanız uzun yıllar sıkıntısız kullanırsınız.

Evlerdeki kapılaradada normal sıvı yada sıvı gres yerine silikonlu olanı kullanırsanız kötü görüntüden kurtulmuş olursunuz.

Ezeldenberi
04/01/2017, 09:31
Üstad en son tüm kilitleri Würth hhs2000le iç dış yağlamıştım. Ama öncesinde daha kalın bir yapıya sahip Nano borX sıvı gresle bagaj kilidini yağlayınca aradan yedi sekiz ay geçtikten sonra bagaj lambasının geçenlerde yanmadığını gördüm.Manuel aç-kapa mekanizmasını bir iki kez aç kapa yapınca bagaj lambaları tekrardan çalıştı. Aynen söylediğinizi ( yagsız kontak spreyi ile) bagaj kilidine uygulama yapmam gerekiyor.
Sanırım yazım hatası mı oldu, hem silikon hem gres spreyi aynı üründe bir arada yok gibi...(. wurthün silikon sıvı gresi ) ayrı ayrı iki farklı ürün olmalı?

alfaoz
04/01/2017, 10:58
aslında sadece şoför kapımda sorun yaşıyorum. diğer kapılarla ilgili herhangi bir sıkıntım yok henüz çok şükür.

alfaoz
04/01/2017, 11:00
Kapi korugundeki kablolar kopmus. Bir elektrikciyi ugrayin. Benden 40 tl aldilar. 5 kablo kopuktu.
Hocam bu kablolar çelik tarzı bi şey mi yoksa elektrik kablosundan mı bahsediyoruz? Yaptıralı ne kadar oldu bi sıkıntı yaşadınız mı? Bir de bu kapı motoru ve halatı tam olarak kapının neresinden geçiyor bilginiz var mı? yalıtımı ona göre sökeyim hepsini sökmekten kurtulurum.

halilimo
04/01/2017, 13:16
Kaput acma mandalinin hemen yanindan siyah bir boru kapiya giriyor gormussunuzdur. Zamanla icindekiler kopuyor. Normal elektrik kablosu. Aracin yalitimi sokulmuyor. Hoparlor sokulerek yapilir. Hatta o boruyu tirnaklardan cikarip siyirin biraz kopuk kablolari gorursunuz hemde kontrol etmis olursunuz.

volkan1065
04/01/2017, 13:48
Üstad en son tüm kilitleri Würth hhs2000le iç dış yağlamıştım. Ama öncesinde daha kalın bir yapıya sahip Nano borX sıvı gresle bagaj kilidini yağlayınca aradan yedi sekiz ay geçtikten sonra bagaj lambasının geçenlerde yanmadığını gördüm.Manuel aç-kapa mekanizmasını bir iki kez aç kapa yapınca bagaj lambaları tekrardan çalıştı. Aynen söylediğinizi ( yagsız kontak spreyi ile) bagaj kilidine uygulama yapmam gerekiyor.
Sanırım yazım hatası mı oldu, hem silikon hem gres spreyi aynı üründe bir arada yok gibi...(. wurthün silikon sıvı gresi ) ayrı ayrı iki farklı ürün olmalı?

Würthün silikonlu sıvı gresi var. Bagaj kilidi artık randıman vermez içini söküp swich değiştrimek lazım. Bununla ilgili konum var inceleyebilirsin.

Ezeldenberi
04/01/2017, 13:56
Ürün bu olmalı Würth'ün kendi sitesinden bulabildim.

https://shop.wurth.com.tr/silikon-yagi-sprey-300-derece-500-ml

alfaoz
05/01/2017, 15:54
Ustaya göstermiştim bir sorun görememişti orada ama bir de kendim bakayım. Teşekkürler bilgilendirme için