PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trafik tescil belgesi hakkında (YARDIM)

buzmavisi22
26/12/2016, 22:10
Arabamı yeni aldığım için bende yeni şoför sayılırım hani soracağım bazı sorular komiğinize gidebilr fakat bilmeme ayıp değil öğrenmemek ayıptır :D diyerek giriş yapıyroum arkadaşlar ;

geçen aracımı muayeneye getirdim... Fenni muayeneden geçtim egzozdan kaldım (TÜVTÜRK iş işten geçince anladım egzoz olayını) herneyse esas sorum şudur ki arkadaşlar Tüvturk te ki kadın benden aracın trafik tescil belgesi yok dedi ruhsatım mevcut duruyor fakat trafik tescil belgem yokmuş benim ondan haberim bile yoktu dedim ne yapmam gerekiyor suan muayene olamacakmıyım kadın dedi trafiğe gideceksiniz 100 tl vereceksiniz çıakrtıp alacaksınız. biz mauayeneyi yapacağız dedi. aracı satın aldığım kişi bana tevır teslim işlemi sırasında cuzdanını verdi fakat yanlış hatırlamıyorsam sigortacı benim cuzdana sigorta kağıdını koyarken düzenlerken birşeylerin yırttığını hatırlıyorum bunlar fazlalık lazım olmaz sana diye acaba lazım değil diye o trafik tescil belgesini mi yırttı şimdi ben ne yapacağım trafiğe gidip 100 tl bayılacak mıyım ? zaten fenni muayeden geçtim egzozdan geçemedim baska yerde egzoz yaptıacağım 44 tl de yandı :(

buzmavisi22
26/12/2016, 22:15
ek olarak arkadaşlar

aracın 2. sahibiyim ...Ruhsatım var cuzdanımda sigorta kağıdım var egzoz pullu kağıdım duruyor.... trafik tescil belgesi işini anlayamadım trafik polisi kontrol etse ceza yermiyim hani kafam çok karıştı

Punde
26/12/2016, 23:54
Aracı alali ne kadar oldu?

khanunl
27/12/2016, 01:00
ek olarak arkadaşlar

aracın 2. sahibiyim ...Ruhsatım var cuzdanımda sigorta kağıdım var egzoz pullu kağıdım duruyor.... trafik tescil belgesi işini anlayamadım trafik polisi kontrol etse ceza yermiyim hani kafam çok karıştı

2 adet ayrı ruhsat sayfası varmı elinizde ?

buzmavisi22
27/12/2016, 02:33
Aracı alali ne kadar oldu?

aracı alalı 1 ay olacak hocam

buzmavisi22
27/12/2016, 02:34
1 adet var, ruhsat oda plaka araç cinsi rengi vs noter imzası var baska yok hocam

punto1414
27/12/2016, 09:13
usta aracın hayırlı olsun.notere gittin alım satımı yaptın araç tesciline ilişkin geçici belge verir noter sana,bildiğim kadarı ile 1 ay geçerli geçici ruhsat yani..Daha sonra ya posta ile yada kendin trafik şubeye gidip senin adının soyadının adresinin yazdığı ruhsatını alırsın..benim anlamadığım muayenesiz araçmı aldın sen?
muayeneye gittin,geçtiysen pulu nereye yapıştırdı?oda geçici evrakmı verdi?egsoz muayenesi basit bir işlem onu kafana takma.

khanunl
27/12/2016, 11:28
usta aracın hayırlı olsun.notere gittin alım satımı yaptın araç tesciline ilişkin geçici belge verir noter sana,bildiğim kadarı ile 1 ay geçerli geçici ruhsat yani..Daha sonra ya posta ile yada kendin trafik şubeye gidip senin adının soyadının adresinin yazdığı ruhsatını alırsın..benim anlamadığım muayenesiz araçmı aldın sen?
muayeneye gittin,geçtiysen pulu nereye yapıştırdı?oda geçici evrakmı verdi?egsoz muayenesi basit bir işlem onu kafana takma.

Ek-1 ile yapmış olabilir.

SinanTR
27/12/2016, 16:28
satış sonrası yeni ruhsatınızı 30 gün içinde almalıydınız almadıysanız sıkıntıya düşebilirsiniz ruhsatınızı alın yeniden gidin muayeneye

onun haricinde egsoz muayenesi için tüvtürk teki egsoz muayene istasyonunu kullanmayın onun yerine dışarıda egsoz muayenesi yapan yerlere gidin

buzmavisi22
27/12/2016, 20:33

teşekkür ederim aracı alırken 2. el yani muayenesi 27.12.2016 ye kadar geçerli idi ben ayın 24.12.2016 da muayneye soktum fenni muayane onaylandı kağıt verildi tüvturkten hafif kusurlu olarak onaylandı geçti. 2018 e kadar geçerli yazıyor. bu ruhsat bende duruyor ama bir tane daha kağıt varmış oraya hatta egzoz kartında ki bilgilerde ona işleniyormuş onu tam bilmiyorum kadın dedi 100 tl karşılığında 1 hafata içinde çıkartmanız gerekiyor dedi bende yarın trafiğe gideceğim önce egzoz yaptıracam sonra trafiğe gidip o kartı alıp artık egzoz bilgilerinide gireceklermiş bakıp trafiktekiler
(bu egzoz emisyon kartını demiyroum yanlış anlamayın)...

cüzdanımda bulunan evrakları size söylüyorum arkadaşlar ARAÇ TESCİL BELGESİ , TMMOB MAKİNA MÜH.ODASI MOT.TAŞ. LPG-CNG RUHSATI , ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI EGZOZ EMİSYON RUHSATI , ZORUNLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI..

buzmavisi22
27/12/2016, 20:36
satış sonrası yeni ruhsatınızı 30 gün içinde almalıydınız almadıysanız sıkıntıya düşebilirsiniz ruhsatınızı alın yeniden gidin muayeneye

onun haricinde egsoz muayenesi için tüvtürk teki egsoz muayene istasyonunu kullanmayın onun yerine dışarıda egsoz muayenesi yapan yerlere gidin

hocam ruhsatı aldım trafikte çıkardım tc no yazıyor adres yazıyor karekod var araç plakası yazıyor motor no şaşe no falan yazıyor bunun yanında bir tane daha kart varmış o yokmuş hocam 100 tl gibi birşey çıkıyormuş 1 haftaya yarın gideceğim onu almaya kadın dedi ki o bahsettiği ismini bilmediğim şeyi 1 hafta içinde çıkart biz aracınızı muayneye sokacağız dedi ama çıkartın dedi onu bilmiyorum işte ney o o neden bende yok nasıl daha onceden verilmedi ya da eksiğim hatam nerdeydi

arenas
27/12/2016, 21:07
Sizin ruhsatta araç cinsi M1 mi yazıyor?Bi ara M1 yazmayanlara sorun çıkartıyolardı,o yüzden sizden onun değişimini istemiş olabilirler mi acaba?

Sent from my iPhone using

buzmavisi22
29/12/2016, 02:41
Arkadaşlar sorunu halletim trafik bürosuna gittim Sürücü Belgesi Kart Bedeli 108,50 TL ye çıkarttım aracın fenni muayenesi hakkında bilgi yazıor yani cüzdanımda 1 adet ruhsatım ve sürücü belgesi kartı mevcut ilginiz için teşekkür ederim

SinanTR
29/12/2016, 20:52
önelikle hayırlı olsun sizin adınıza sorunu çözmüşsünüz iyi ama siz aracı alırken o muayene yazılan yaprağı size vermediler mi vermedilerse niye vermediler bu yüzden biraz karıştı konu