PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtar mar'da iken yanan arıza ışığı

mercymech
26/12/2016, 09:06
Cümleten kazasız belasız günler dileyerekten,

Aracım Gp 2006 1.3 90 hp dizel, 2-3 hafta önce arıza ışığı yolda giderken yandı tamirciye götürüp baktırdığımda egr arızası çıktı sildirdim eve gitmeden tekrar yandı. Geçen gün aracımı çalıştırdığımda bi tekledi öyle çalıştı sonra gösterge ışığında arıza ışığının sönük olduğunu fark ettim. Kapatıp mar pozisyonuna aldığımda arıza ışığı sönmüyor fakat arabayı çalıştırınca ışık yanmıyor.

Sizin görüşünüz nedir iyi forumlar.

Ezeldenberi
26/12/2016, 11:30
İbrahim bey, egr konusunda formda ki en güzel bakımı İsmail bey yaptırdı.
Egr arızasını, beyinden silmekle düzelmeyeceğini çok güzel bir paylaşım yaparak ortaya koyan İsmail Bey'in paylaşımını, buradan görebilirsiniz. Aracınızın yaşı ve kmsini göz önünde bulundurursak sizinde kesinlikle bu uygulamayı yaptırmanız gerekmektedir. Tabiki egr bozulmamış ise;
https://forum.grandepuntotr.com/genel/62361-monifold-temizligi-ve-egr-iptali-yaptiracagim.html

mercymech
26/12/2016, 11:43
Evet söylediğiniz gibi bende egr iptalinden ziyade temizletmeyi düşünüyorum aracı yeni aldığım için istanbulda kime teslim edebilirim acaba var mı öneriniz.

Ezeldenberi
26/12/2016, 12:16
Konuyu incelerseniz arkadaşımız egr iptalinden vaz geçmiş. Hepimizin sağlığı açısından çok doğru bir karar vermiş. İstanbul'lu arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Benim formdan gördüğüm kadarıyla RESE otoyu çokça öneriyorlar.

mercymech
26/12/2016, 12:42
Baktım konuya gerçekten güzel işçilik çıkartılmış, açıkçası gittiğim tamircide iptal edelim demişti, forumda herkes iptal etmeyi önermiş. Ama benimde aklıma yatmıyor iptal etmek hem yakıt sarfiyatı ,hemde doğaya zarar inş. yakın zamanda ilk iş temizletmeyi düşünüyorum.

SM-N9005 cihazımdan gönderildi

SinanTR
26/12/2016, 14:54
ilk seçenek temizletmek olsun

igny
26/12/2016, 15:23
İbrahim bey, egr konusunda formda ki en güzel bakımı İsmail bey yaptırdı.
Egr arızasını, beyinden silmekle düzelmeyeceğini çok güzel bir paylaşım yaparak ortaya koyan İsmail Bey'in paylaşımını, buradan görebilirsiniz. Aracınızın yaşı ve kmsini göz önünde bulundurursak sizinde kesinlikle bu uygulamayı yaptırmanız gerekmektedir. Tabiki egr bozulmamış ise;
https://forum.grandepuntotr.com/genel/62361-monifold-temizligi-ve-egr-iptali-yaptiracagim.html

Yaptığım paylaşım işe yaradı ise ne mutlu bana.

Eğer Km 150 bin civarında ve daha önce temizletmedi isen şiddetle tavsiye ederim.Temizledikten sonra aracın gerçekten 90 lık olduğunu anlıyorsun.Eger egr kurumdan tıkandı ise arıza ışığı yakabilir.