PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg fazla yakma

Han
25/12/2016, 22:00
Aracımın yakıtı şehir içinde son zamanlarda lpg'de 30 kuruşu gördü.soğuktandır falan dedim çok üstünde durmadım ama performansta hatrı sayılır bi düşüş olunca sanayinin yolu göründü.sabah gittim bilgisayara bağladı yaklaşık 15 dakikaya yakın ayarıyla uğraştı tüm ayarı gitmiş ve eski versiyonmuş,versiyon son sürüme güncelledik lpg filtresini değiştirdik,lpg enjektör temizleyici tankın içine sıktık benzin enjektör temizleyicisinizi depoya döktük.gün içerisinde performans resmen arttı düşük viteslerde hızlanma ve toparlanma iyileşti ama ne yakıcak onu daha ölçmedim yakında bildiririm toplam maliyet.120 tl.

feyzullah
25/12/2016, 22:17
Bujileri de değiştirmeniz performansı artırabilir. Ateşleme sistemi, buji komple kontrol edilse iyi olur. Lpg filtrelerini de bu kapsamda değiştirmeniz gerekir

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ethemyigit
25/12/2016, 23:59
merhabalar:
tankın içine sıktığınız lpg enjektör temizleyici markalı bir ürün mü acaba ben aradım nette vs ürünü bulamadım
şimdiden teşekkürler

Han
26/12/2016, 10:38
merhabalar:
tankın içine sıktığınız lpg enjektör temizleyici markalı bir ürün mü acaba ben aradım nette vs ürünü bulamadım
şimdiden teşekkürler

Ürünün markası motto lpg yakıt katkısı ve sistem yağlayıcı olarak geçiyor arabaya gaz doldurur gibi tankın içine basıyosun

Han
16/01/2017, 19:49
lpg bakımının hemen ardından motor yağı ve filtreleride değiştirdim akabinde fullediğim depo 335 km.de bugün bitti yeniden fulledim 33.30 litre aldı ( şehir içi ve 500 metreye bir trafik ışığı )olan mersinde dur kalk şeklinde elde ettiğim değer son lpg zammı ve hava şartlarınıda göz önünde bulundurusak lire fiyatı 2.61 tl shell gaz km bazında 25.9 kuruş yakmışım sizce nasıl?

feyzullah
16/01/2017, 23:13
Yaklaşık 10 litre tüketmiş. Bahsettiğiniz koşullardaki güzergah için anormal bir durum gözükmemekle birlikte tüketim biraz daha düşürülebilir diye düşünüyorum.