PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yarı otomatik şanzıman

quispol
22/12/2016, 13:51
arkadaslar hepinize kolay gelsin iyi çalışmalar öncelikle...yaklaşık 1.5 ay önce dualogic şanzıman robotu yağ akıtıyordu çeşitli girişimlerimle şanzıman robotunu 120 tl lik bir ücretle değiştirmeyi başardım serviste ama değiştirene kadar anam ağladı tabiri caizse...bunu nasıl yaptım pahalı bir parça derseniz fiat servisine göre bu bana yapılmış bir jest olarak yaptığını söylüyor ancak bana göre de fiat bunun kronik bir hata olduğunu biliyor ve bundan dolayı değiştirdi...neyse servis parçayı değiştirdi servise garantisi varmı dediğimde parçanın 1 hafta içerisinde sıkıntı olursa değiştiririz ancak ondan sonra garanti veremeyiz dedi tabi bende sinirlendim..dedim pardon siz ikinci el parça mı takıyorsunuz da garanti vermiyosunuz yada kaçak telefon mu satıyosunuz 1 hafta içerisinde bozulursa yardımcı oluruz ama daha sonra bozulursa biz bişey yapamayız diyo..sebebi de ben 5000 tl lik parçayı ücretsiz değiştirmişim firma bana jest yapmışmış....dedim geçin siz o işi madem öyle bana bi kıyak yapın şu far ampulleri 10 tl bi değiştirin dedim babanızın hayrına milletin anasını ağlatıyosunuz 100 tl lik parçaya 1500 tl istiyosunuz bana mı jest yapacaksınız muhattabım siz değilsiniz eğer bisey olursa 1 yıl içinde mahkemede görüşürüz dedim ve ordan ayrıldım...yasadığımı yazayım dedim allaha emanet olun hepiniz

Ezeldenberi
22/12/2016, 14:05
Ersin bey, gözünüz aydın. Bundan sonra da inşallah sorunsuzca binersiniz. Fiat'a gelince de zaten söylenecek söz yok! Yeni takılan parçaya bir hafta garanti bayaaa iyiymiş!!!!

igny
21/03/2017, 17:10
1.3 dizellerdede kronikmi bu robot olayı acaba bende başvurdum ama ret aldım kronik değil diye peşine pek düşmedim

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aCk
08/01/2018, 02:31
robot yağı 100.000 km de bir değişecek tamam değiştiririz ama robotta bir sorun varsa ve darbe veya kullanıcıya bağlı değilse yaşanan problemi çözmeleri gerek kimse sonuçta durduk yere parasını çarçur etmek istemez bi ürün satıyorsanız da arkasında da durmanız gerekiyor tüketici haklarına saygılı olunmalı kanaatindeyim özellikle de servislerdeki bana göre çok abartılı olan fiyat politikalarından çok rahatsızım yağ değişimi için talep edilen meblağ çok yüksek tamir konularında zaten hemen parça değişicek tamir olmaz demeleri de servislerin eksileri bence.neyse ki probleminiz hallolmuş umarım bundan sonra bi sıkıntı yaşamazsınız