PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aracımı teslim aldığım gün başıma gelenler

mentis
26/12/2007, 23:09
11 aralık 2007 günü işlemlerini tamamladığım aracımı bugün teslim almayı başardım. aslında 12-13 aralık gibi teslim almam gerekn aracı "sevkiyatta yaşanan bi problemden dolayı" bugün teslim alabildim. ama KARTAŞ bu süre zarfında bana kendi araçlarından birini vererek madur olmamamı sağladı.

şimdi gelelim yaşadığım sorunlara; aracı teslim aldığım sırada emniyet kemeri takılı olmasına rağmen gösterge panelindeki eminiyet kemeri uyarı ışığı yanıyodu, teslim eden kişiye durumu söylediğimde aracın hareket edince o ışığın sönüceği şeklince bilgilendirildim. aracı 50 metre kullanmadan uyarı ışığı yanıp sönmeye ve sesli bi uyarı duymaya başladım. hemen teslim eden kişiyi çağırıp durumu aktardım. aracı servise aldılar yaklaşık 1-1,5 saatlik bi uğraştan sonra aracın yazılımının eski olduğu, yeni yazılımın yüklendiği ve sorunun giderildiği söylendi ve gerçekten sorun giderilmişti. aracı aldım tekrar yola koyulucakken bu seferde direksiyonun üstündeki radyo kumandalarının ışıklarının yanmadığını gördüm. tekrar birilerini çağırıp servise çektim arabayı. geçen 1 saatin ardından parçaların arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söylediler. parça ellerinde olmadığından dolayı sipariş ettiler gelince beni bilgilendiricekler. bende aracı aldım ve evime geldim ama eve gelirkende havalandırma sisteminden garip bi fan sesi geldiğini fark ettim bakalım yeni kumandaları taktırmaya gittiğimde bu sorundanda bahsedicem...

işin doğrusu çok heveslenerek aldığım aracımdan hafif soğumuş bulunmaktayım. inşallah aracımı kullandıkça fikrim iyi yönde değişicek.

dieforyou
26/12/2007, 23:26
Aracınız hayırlı uğurlu olsun... Kazasız belasız kullanın.

Gerçi forumda işin ehli olan arkadaşlarımız var onlar konuya daha profesyonel açıdan bakacaklardır. Fakat benim fikrim, daha önce sıfır otomobil alan arkadaşlarımın da bu şekilde ufak tefek sorunlar yaşadığıydı.

Sorununuzun en kısa zamanda halledilmesi temennisi ile...

Kazasız seyirler...

Linos
26/12/2007, 23:46
Cihan, hayırlı olsun öncelikle aracın. Sanırım, yaşanan gecikmeden dolayı, son kontrollerde bir aksaklık olmuş. Yeni arabada sorun çıkmasını çok fazla önemseme. Her markada olabilir. Önemli olan çözülebilir sorunlar olması... ;)

Grande Punto'nu keyifle kullanman ümidiyle...

grande26
27/12/2007, 00:04
Aracınız hayırlı olsun.Malesef bir takım sorunları ,gördüğüm kadarıyla bir çoğumuz yaşıyoruz.Ancak bir sürü para sayıp(ki çoğumuzun yıllarca çalışıp didinip ,dişimizden tırnağımızdan arttırıp ortaya koyduğumuz birikimlerimiz bunlar) böyle saçma sorunlarla karşılaşmak çok sinir bozucu.36 yaşındayım ve bu güne kadar 9 tane araç değiştirdim.Ne sıfırında ne ikinci elinde kayda değer bir sıkıntı yaşamadım.Gelgelelim benim de henüz 2 hafta önce teslim almış olduğum aracımın direksiyon motorunun arızalanıp ,kazık gibi hareketsiz hale gelmesi sonucu dün fiat yol yardımı vasıtasıyla servise götürüldü ve sipariş edilen parçayı beklemekteyim.Arkadaşlarımızın alay konusu olduk ve de en kötüsü aracı almamda rızası olmayan eşimle de papaz olduk.Neticede yalnız değilsiniz.Hoşgeldiniz..

blackmacig
27/12/2007, 00:08
dostumm üzgünüm ama bu sorunların sonu gelmicek...
tecrübe ile sabittir...

daha dur kapıların açılmıcak
garip garip sesler gelcek içerden..
cd ler takılı kalır.
vitesin geçmez..
araba tekler..
camın açılmaz..
direksiyonun kilitlenir..
tek bi iyi yanı var artık bir gp sahibisin
ne olursa olsun dayanıklı olmalısın sorunlara daha sabırlı davranmalısın..
çünki artık çok geç..

Linos
27/12/2007, 00:17
O kadar da kötümser olmayalım arkadaşlar. Mümkündür böyle şeyler. Daha çözülmemiş bir sorunla karşı karşıya kalan bir üyemize rastlamadım.

Musa, senin bu saydıkların farklı araçlarda ortaya çıkmış sorunlar. Bunu dikkate alalım lütfen... ;)

cenkeri
27/12/2007, 00:21
Arkadaşlar daha arabayı teslim almadan aldı yürüdü moral bozukluğu :whip0000: Bu sorunlar punto kullananların hepsinde yada genelinde varmı? Sorunu olmayanda sorunsuz kullandım gibi mesajlar yazarsa genel ortalama çıkmış olur. Her araba mutlaka sorun çıkarır ama bu sorunlar herkesde varmıdır?

mentis
27/12/2007, 00:33
tecrübe ile sabittir...

cd ler takılı kalır.
vitesin geçmez..
araba tekler..
camın açılmaz..
çünki artık çok geç..

aslında o kadar kötümser değilim puntom hakkında. 1,5 yıl kadar önce kuzenim aldı aynı araçtan ve gayet sorunsuz kullandı ve kullanmaya devam ediyo bu arada kendisi çokta dikkatli bir kullanıcıda değildir. belkide biz çok dikkat ettiğimiz için karşılaşıyoruz bu tür durumlarla, sakınan göze çöp batar misali:)
her arabada böyle sorunlar çıkabilir bence, bi ara kullandığım polo nun vites topuzu vidalanmadığı için yolda giderken elimde kalmıştı mesela::) ama insan milyarlar verdiği araçta böyle sorunlarla karşılaşınca canı sıkılıyo ister istemez

plastro
27/12/2007, 00:49
Hayırlı uğurlu olsun bundan sonra inşallah bir sorun ile karşılaşmazsın inşallah, ben birbuçuk aylık grande punto sahibiyim en ufak bir promlemle karşılaşmadım gayet memnunum bundan önceki aracım 2005 eski kasa punto idi ondanda memnundum.

Yalın
27/12/2007, 01:03
hayırlı olsun
bazı sorunlarla karşılaşmışsın dilerim kısa zamanda sorunlar giderilir.
en azından satış sonrası hizmeti bol olan bir arac sahihibisin rahat olun.her markada yaşanabilir.her yerde yetkili servis hizmeti olan bir araç keyifli sürüşler dilerim

serotizm
27/12/2007, 07:36
Geçmiş olsun. Talihsizlik olmuş gerçekten...
Ama bu tarz ufak tefek problemleri makul karşılayabiliriz gibi geliyor bana...
Sonuçta binlerce parça var birlikte çalışan :)
Tabii bir de teslimattan önce kontrol işi biraz savsaklanıyor benim anladığım kadarıyla. Benim aracımda da atlanmış noktalar vardı. Ama hepsi halloluyor...
Sonuçta şu anda inanılmaz keyif aldığım bir araca biniyorum ve çok mutluyum...

Aracın hayırlı olsun

Alp
27/12/2007, 08:52
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Neticede bu mekanik bir sistem her araçta olabilecek sorunlar sizin karşılaştığınız. Sabır, zaman ve servis problemleriniz çözecektir.

husso
27/12/2007, 09:10
öncelikle aracının hayırlı olması dileklerimle başlamak isterim... başına gelenler canını sıkmasın bunlar olabilecek şeyler aracın garantili ve güvence altında sorunları giderilince sende puntonun güzel taraflarından yararlanmaya başlarsın iyi günlerde kullanman dileğiyle.

Cnyt01
27/12/2007, 09:46
her aracta olabılır bıraz sansla alakalı. sımdı soyle bı durumda var , sitede 2bının uzerınde arac var. yanı 1000 de 1 bıle gorunen sorun en az 2 kısıde cıkmıstır sıtede. o yuzden goze carpıyor bence. tabı kronık sorunlar harıc .)

Korhan
27/12/2007, 15:39
Ben alalı 2 seneye yaklaşıyor. Bu tip sorunlarla karşılaşmadım hiç. 25.000 km deyim şu an. Şanssızlık.

cann
27/12/2007, 16:20
gerçi ben ikinci el aldım,ve şu ana kadar da bi problem yaşamadım.araba almadan önce girdiğim sitelerde,satılık olan grande puntolar hep az km idi.(10 bin 20 bin arası),biraz işkillenmiştim açıkcası.ama şimdi yavaş yavaş anlamaya başlıyorum sebebini.muhtemelen insanlar bu sıkıntılarla karşılaştıktan sonra satıyorlar.ama bu arada da bu problemleri halletmiş oluyorlar:),yani ikinci el puntocular bu açıdan şanslı galiba,epey bi test sürüşünden sonra almış oluyolar aracı:)

misafir3
27/12/2007, 19:24
bence yapıcagın tek sey vardıı oda aracı o sekıdle gerı teslım edıcektın almıcaktın sen sonucta sıfır arac alıysoun bence daha ılk gunden degısenı olursa o aractan bende olsam sogurum kabul etmezdım senın elınde kozların vardıı ama yınede sen bılırısın sorun cozulsundee ..

1ekim
27/12/2007, 20:20
Arkadaşlar güzel gürünümlü hoş tutumlu alımlı ve atak bir aracımız var bunda tüm GP liler gibi hem fikiriz...Aynı şekilde bir çok sorunlarıda görülen bazanda kontrol edilmeden satış noktalarına gönderildiği fikri doguran bir çok GP ye şahit olmaktayız, fakat bir GP kullanıcı siteye girip GP nin olumsuzluklarından söz ettiğinde sevgili site yöneticileri başta olmak üzere bir çok arkadaşımız; sorunlarını sinirli bir şekilde yada nazikçe yazan arkadaşlarımızı bir güzel azarlıyor.
Sevgili fiat otomobil üreticilerinin bu tür olumsuzlukları okudugunda, haberdar oldugunda biz kullanıcılara daha verimli ve sorunsuz araçlar üreteceklerine inandığımdan her hangi bir şekilde( ahlaki kurallara ve kişilik haklarına tecavuz etmeden) olumsuzlukları dile getiren arkadaşları ; önce kendini tanıt, başka araç alsaydın , zorlamı verdiler, sen kim oluyorsun, daha GP sahibi bile değilsin vb... gibi sözlerle karşılamanın doğru olmadığına inanıyorum.
Kısaca ben her yazılan olumsuzluğun en az bir iki kullanıcı tarafından yaşanıldığını görüğümde bu çıkışlara üzülüyorum.Bazan bir olumsuzluk yazmaya çekindiğim bile oluyor. Adı olumsuzluk: hata fiatındır olumsuzlukları bir tüketici olarak olabildiğince olumsuz bir şekilde yazmamızda gerekebilir.

karademir
28/12/2007, 04:13
Arkadaslar ben de aracı 3 aralıkta aldım. O dıreksıyondakı radyo kumandalarının aydınlatması olması lazım dıye dusunup duruyordum. Arac 1.4 fıre 8v 77 hp dynamıc. Bu versıyonda dıreksıyondakı radyo kumanda butonlarının aydınlatması var mı normalde? Benımkıler de yanmıyor da... :(

okinen_26
28/12/2007, 10:04
sorunlar ınsana tecrube kazandırır bence cok karamsar olan arkadaslar var sanırım bu karamsar olan arkadaslar daha once baska markalardan hıc sıfır arac almamıs arkadaslar ..ben markasını vermıycem ama arac tasıyan tırdan ındırılıp musterıye teslım edılcek arac tırdan ınerken karank yatakları sardı ve araba rampanın yarısında kaldı ve buyuk bır marka bu arac bende ordaydım gözümle gordum soyleseler ınanmazdım bu yuzden bence ufak tefek sorunlara ragmen o sınıftakı en ıyı donanıma sahıp araclardan bırısı allah herkeze kazasız belasız bınmek nasıp etsın sorunlar çözülür

brvhgt
28/12/2007, 10:29
Arkadaşlar güzel gürünümlü hoş tutumlu alımlı ve atak bir aracımız var bunda tüm GP liler gibi hem fikiriz...Aynı şekilde bir çok sorunlarıda görülen bazanda kontrol edilmeden satış noktalarına gönderildiği fikri doguran bir çok GP ye şahit olmaktayız, fakat bir GP kullanıcı siteye girip GP nin olumsuzluklarından söz ettiğinde sevgili site yöneticileri başta olmak üzere bir çok arkadaşımız; sorunlarını sinirli bir şekilde yada nazikçe yazan arkadaşlarımızı bir güzel azarlıyor.
Sevgili fiat otomobil üreticilerinin bu tür olumsuzlukları okudugunda, haberdar oldugunda biz kullanıcılara daha verimli ve sorunsuz araçlar üreteceklerine inandığımdan her hangi bir şekilde( ahlaki kurallara ve kişilik haklarına tecavuz etmeden) olumsuzlukları dile getiren arkadaşları ; önce kendini tanıt, başka araç alsaydın , zorlamı verdiler, sen kim oluyorsun, daha GP sahibi bile değilsin vb... gibi sözlerle karşılamanın doğru olmadığına inanıyorum.
Kısaca ben her yazılan olumsuzluğun en az bir iki kullanıcı tarafından yaşanıldığını görüğümde bu çıkışlara üzülüyorum.Bazan bir olumsuzluk yazmaya çekindiğim bile oluyor. Adı olumsuzluk: hata fiatındır olumsuzlukları bir tüketici olarak olabildiğince olumsuz bir şekilde yazmamızda gerekebilir.

sevgili abicim söylediklerinin bazılarına katılamıycam çünkü site yöneticilerinin böyle bir tavrı olmadı hiç ama çoğumuz o tepkileri vermişizdir bu tepkileri veren pek çok kişide uyarı almıştır yönetim tarfından yanlış anlamayın kimseyi savunmuyorum burdaki çoğu sorun bayilerin işgüzarlığından bu araç aşırı tuttu bunun içinde satlım çorbamıza bakalım diyorlar üstünede yıl sonu olunca piyasaya dayan gitsin bayiler müşteriden önceki son kontrol noktasıdır inceleyip düzelteceklerine yada fabrikaya bilgi vereceklerine amaan malı verip parayı alalım diyorlar sonrada gelsin gitsin yaparız örneğin tırdan inerken çizilen bir araç aynı gün boyanıp satılıyor bu sorunların çoğunu fıata bildirmiyorlar bile ben bugüne kadar ne sorun yaşadıysam hepsi halloldu en son bayramda bagaj lambam söndü ampül sigorta derken bulamadık seviste kilit bozuk dendi garntiden değişti işim halloldu 100 lira civarında işin iyi tarafı parçamızda bol servislerde diğerlerine göre anlayışlı

erkant
28/12/2007, 11:15
Öncelikle geçmiş olsun ama bir çok arkadaşın dediği gibi her arabada bu tür sorunlar yaşanıyor. Ben 1 Ağustos'ta GP'umu aldım, 5 aydır aracı en ağır trafik koşullarında yani İstanbul'da kullanıyorum ve 9000 km yaptım. Torbido kapağının kapanma problemi dışında hiç bir problem yaşamadım. 2002 yılında sıfır kmde satın aldığım Renault Laguna arabamda 2 gün sonra ağır bir benzin kokusu hissettim eğer motoru durdurmasaydım araba yanacaktı. Fabrikada montaj sırasında benzin hortum kelepçesini takmayı unutmuşlar ve benzin hortumu egzost borusuna temas etmiş. Yine daha önce satın aldığım sıfır km Nissan ra' da 20.000 km'de debriyaj baskı balata dağılmış ve yolda kalmıştım. Fabrika hatasından kaynaklandığını söylemişlerdi. Bu tip hataları sadece bir markaya genellemek doğru olmaz diye düşünüyorum. Tekrar geçmiş olsun...

holigan
28/12/2007, 12:35
arakadaşlar bende 3 haftayı geçirdim puntomla ve 1200 km yol yaptım tek kusur göremedim maşaallah nazar değmesin.Her markada sorun çıkabilir önemli olan bunları giderebilmektir..

fatihsen67
28/12/2007, 22:25
tecrübe ile sabittir...

cd ler takılı kalır.
vitesin geçmez..
araba tekler..
camın açılmaz..
çünki artık çok geç..

Duygularımı o kadar iyi ifade ettin ki. Bence çok kötü bir araba almışız. Arkadaşlar dalga geçiyor...

Arkadaslar ben de aracı 3 aralıkta aldım. O dıreksıyondakı radyo kumandalarının aydınlatması olması lazım dıye dusunup duruyordum. Arac 1.4 fıre 8v 77 hp dynamıc. Bu versıyonda dıreksıyondakı radyo kumanda butonlarının aydınlatması var mı normalde? Benımkıler de yanmıyor da... :(

Var tabi dostum olmaz mı?

Fuzuli
29/12/2007, 00:22
Benim GP yi almadan önceden sattığım arabam çok iyi durumda idi..
R19 bir gün yolda bırakmadı ve bir gün hararet sorunu bile yaşatmadı..Ama 10 yaşında olduğu için yavaş yavaş problem çıkarıyordu..
Çıkardığı sorunların hiçbirinin maliyeti 40-50 ytlyi kolay kolay aşmadı ama ben araçtan soğudum..Silecek bile değiştirmem gerekse sıkıntı basıyordu beni...
Sonuç aracımı satıp yeniledim..
Hep yazdığım gibi GP tercihimde %25 tasarım %25 güvenlik,servis ağı ve %50 fiyat etkili oldu..

İnsanların büyük bir umutla aldıkları haliyle de en ufak kusurun bile şevklerini kırmaya yeteceği sorunlar olabileceği..Alalı 3 ay kadar oldu..Kendi hatam ile aracın ön tampon alt kısmında oluşturduğum 2-3 çizik haricinde başka nazarlığım yok..Allah benimki de dahil olmak üzere hiçkimsenin aracına hasar göstermesin..1800km bitti ama hiçbir sorunla karşılaşmadım..Fren sistemini sırf merakten 60 ile girdiğim su birikintisinde de deneme fırsatı yaşadım..İnanılmaz güven verdi bana...

Sonuç..
Aracımız muhteşem değil, sorunla karşılaşan insanların öfkelenmelerini de anlıyorum ama bu sorunlar diğer araçlarda da olabiliyor..
Ben 1 senesi dolmadan ABS si oluğu halde sert frende çizgisinden kayıp İzmir Altınyol'da bariyere giren HB megane(Fransız üretimi) da biliyorum..Sıfır alınıp 4000 km ye varmadan değişen baskı balatasına 1 milyara yakın masraf edilen VW Bora da..
Bunlar haricinde konu içerisinde yer alan (Yalnız Kurt)Atilla abinin de belirttiği
gibi aracımı Bandırma Tofaş tan alırken aracı tekrar tanıttılar..Evraklar hazırlanırken 2 usta aracın etrafında son kontrolleri yapıyordu..Belki aceleye geldiği için konuyu başlatan arkadaşın aracında bunu yapamadılar ama yine de yapmaları gerekeni,müşteri memnuniyetine uygun olanı yapıp araç tahsis etmişler..Bu da bir şey sonuçta..

Bir ikinci olay GP sahibi olmayanların foruma yorum yazmaları bence oldukça doğal ve güzel bir şey..O zaman Ferrari sahibi olmayanlar da Fan cluplerinde yer almasınlar gibi bir şey olur..Ama GP sahibi olmadığı halde kötülercesine yazı yazan ve toplamda 3-4 mesajı olan yani olaylara sadece negatif yaklaşan üyeler de gördüm diye hatırlıyorum..İşte bunlar soru işareti..Yanlı ya da yancı mı yazıyorlar diye düşünüyor insan..Sonuçta forumun amacı paylaşmak..Bizim aklımıza gelmeyen bir fikri de önümüze sunabilir henüz GP sahibi olmayan üyelerimiz..

Uzun mesaj oldu..Ama iş yoğunluğum sebebiyle foruma ilk üye oluştaki aktifliğimde değilim..Fırsat bulmuşken konu konuyu açtı..Vesileyle herkesin Yeni yılı kutlu olsun,kazasız,belasız sağlıklı sıhhatli nice yeni yıllar dileğiyle..

aykuting
29/12/2007, 19:33
HAyırlı olsun aracınız ama hergüzelin bi kusuru olacaktır Senin araban çok güzel olduğu için biraz fazla sorun cıkartmışş hepsi gecici yine hayırlı olsun güle güle kullan

guntac
30/12/2007, 04:51
Öncelikle geçmiş olsun umarım başkaca bir sorun yaşamazsınız. araç sahiplerinin sitede yaşadıkları problemleri yazmaları toplam bir bilgi bankası oluşuyor olması nedeni ile bence de çok olumlu. elbette GP su olmayanlarda siteye üye olmalı ancak GP sahibi olmayan kişilerin zaman zaman yürüttükleri karalama kampanyaları kontrolümü kaybetmeme dahi sebep olabiliyor. haksız ve asılsız ifadeler sanırım biraz kıskançlıkla yazılıyor :)

GP muzu alalı yaklaşık 1.5 ay ve 3000 km oldu. hiç bir kusur yada hata ile karşılaşmadık. müthiş bir keyif ile aracımızı kullanıyoruz. (eşim sürekli, ben ondan sıra geldikçe) dilerim nazar deymez. umarım sizde sorunlar giderildikten sonra bizim kadar zevkle kullanırsınız aracınızı.

bu arada istatistik ne duruma ulaştı :)

Herkesi nice mutlu yıllar :)

Yalın
30/12/2007, 07:19
herkeze günaydın
zaman bulduğum vakit başka marka servislere gidiyorum her markada en az 10 15 servis içerisinde arac oluyor.
ilk işim arac kabuldeki arkadaşları seyretmek. gelen kişilerin şikayetlerini dinlemek oluyor ve görüyorum ki hiç farklı bir şey yok millet bir birinden duyduklarını arac kabulde görevli arkadaşlara hemen hemen aynı şıkayetleri yazdırıyor.
müşteri beklemeye girdiğim zaman içeride konuşulan konu yine aynı.kişi kapıdan veya ceşitli yerlerinden şikayeti olduğunu söylüyor başka biride kalkıp benimde aynı şikayetim var diyor.biraz sonrada ekliyor işte A marka yaramaz B marka aramaz C marka yaramaz vs vs devam ediyor.
ya arkadaşlar sorunsuz bir arac varsa bilelim
tabiki sıkıntılar olacak satış sonrası niye var eksikleri ve şikayetlerinizi onarmak yetkili kılınan merciler var dile getirirsiniz o merciler gerekeni yaparlar
bu sitede herkez bir emek sarfediyor kimse kimseyi kırmaz ve kızmaz niye gp sitesi var paylaşmak için heppimiz bir şeyler yazıp ve karşılığında konu ile ilgili yorum bekliğeceğiz
lütfen emeğe saygı sorunsuz bir pazar günü gecirmenizi dilerim.
zannetmeyinki bu şikayetleriniz kaale alımıyor servisteki şikayet formları tek tek inceleniyor ve gerekli calışmalar yapılıyor.kalın sağlıcakla