PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic sorunu !

mygoodies88
17/12/2016, 23:10
1.4 fire grande puntom var benzinli ve gazlı. yarı otomatik. sabahları havalar sogudu soguyalı 10 dakka çalıştırmadan vites n den 1 e geçmiyor. ön taraftan tak tak tak ses geliyor ve vites geçmiyor.hararet yarıya geldıgınde gecıor. sanırım yağ kaçırıyor.ama 10 dakka arabayı ısıttıktan sonra gayet düzgün çalışıyor.bu problemi yaşayan eminim olmuştur.bu arabamın gazıda geç geçiyordu gittim bugun hallettim gazı lakin usta bi kısım ıslaklık var dedi arabada.acaba yağmı kaçırıyor baktır dedi.şimdi ben ne yapmalıyım
1- bu sorunun cozumu hakkında hangi yetkili servise gitmeliyim ?yada önce bir ustayamı göstereyim tekirdağda .açıkcası gazı yapan usta yetkili servis şişirir fiyatları dedi.
2-arabayı aldıgım ınsan baskı balatayı degıstırdıgını soylemıstı.alırkende ustaya baktırdım alabılırsın ama otomatıklerı sıkıntılı bunların demişti? yanı baskı balata yenı gibi.sorun ne olabilir.
3- bide antrfriz olarak bende mavi var bu yanlışmı? bugun gazcı usta keske kırmızı olsaydı dedi

ouzh34
18/12/2016, 02:49
5 ileri dualogic te vitese geçmeme kronik tir.fiat bunun kronik olduğunu bilir,bu sorunu para vermeden yaptıran çok sayıda forumdaş mevcuttur.

mygoodies88
18/12/2016, 07:57
Arac 2007 model ben 4. Sahibiyim yinede sikayetvar.com a mi yazim diyorsunuz. Ben aslinda cozumun diger kisminida ogrenmek istiyorum

MKavruk
18/12/2016, 17:46
Merhabalar Oğuz Bey. Belirtmiş olduğunuz kronik arızanın adı nedir acaba? Forumda arattım lakin bulamamış olabilirim. Şanzıman yağı ve robot yağının değişimi ile vites geçişleri ciddi oranda iyileşiyor, değişm zamanı geldiyse ya da yaklaştıysa tavsiye ederim.

Punde
20/12/2016, 17:38
Hocam akü ile ilgisi olması da mümkün...

comanchee
21/12/2016, 10:36
hocam vites çatallarında yamulma olabilir.vites çatalı robota bağlı bir nevi koldur.robot hareketi ile vitesin atılmasını sağlar.bunlar zamanla yamuluyor.ayrıca robotun hidrolik yağına da baktırın zamanla azalabiliyor onuda kontrol ettirin.genelde servisler bu ufak tefek şeylere bakmıyorlar komple değişim yaparak millete masraf açıyorlar.

bekir0606
24/12/2016, 22:23
aynı sıkıntıyı ben de yaşadım. -10 15 derecelerde vites, asr, start stop, hill holder devre dışı uyarısı veriyordu ve araç anca ısındıktan sonra haraket ediyordu. geçen hafta özel servise gittim. robotun yağ seviyesi minimumun altına inmiş, yağı tamamladılar. 2 haftadır sıkıntı yaşamadım.