PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima yönlendirme arızası

Han
16/12/2016, 17:47
Arkadaşlar aracımın kliması manuel geçenlerde klimayı yönlendiren düğmeyi ayak kısmına üflesin diye cevirdim ve bu esnada göğüsten tok diye bi ses geldi ve düğme tam ortada kaldı şimdi sola doğru dönmesinde ve yönlendirmede ayak ve yüze üflemede bi sıkıntı yok ama sağ tarafa cam yüz ve sadece cama üfleme olan kısımlara dönmüyor sanki bişey düğmeyi sıkıştırıyor gibi neyse sanayii de bi ustaya gösterdim pedalların oraya yattı bişeyler yaptı cama falan üfledi ama o şekilde sabitledi kapattı abi göğüsü komple sökmek lazım perde sıkışmış dedi.300 tl para istedi bende yaptırmadan çıktım.bu tarz bi durumla karşılan çözümünü bilen varsa yardım lütfen34357

SinanTR
16/12/2016, 18:01
genelde göğüsü söküyolar sökmeden yapılırmı muamma ama esas mesele sökülen göğüsü düzgün takamayıp sonradan heryerden ses gelen arabalar bilirim iyi araştırın derim

yetkili servise danışın derim bu konuda

Han
16/12/2016, 18:04
Sanayiideki ustaya pek güvenemediğim için göğüse dokundurtmadım zaten servisin yolu göründü bana o zaman

Han
23/12/2016, 15:41
biraz önce aracımı servisten aldım detayları paylaşayım daha önce sanayii deki ustaların göğsü söküp takmaya 300 tl istediğini yazmıştım zaten.yetkili servise arabamı dün bıraktım önce klima düğmelerinin olduğu paneli söktüler orayla ilgili bi sıkıntı olmadığını göğsün sökülüp bakılması gerektiğini sölediler onayımla birlikte göğsü söktüler.göğüs içindeki yönlendirme perdelerinin bir kaçının tırnakları kırılmış bunları yenisi ile değiştirmek yerine onardılar ve sorunsuz bi şekilde montajladılar açılmışken göğüs detaylı şekilde temizlendi yağlanması gereken yerler yağlandı panelde patlak 2 ampul vardı onlar değişti ön cam havalandırma ızgarası kırıktı o tamir edilip silikonlandı ve göğüs sorunsuz şekilde yerine takıldı.çok memnun kaldım işçilik ve ilgiden sanayideki fiyattan daha uygun bi fiyata'da halletim.

punto1414
23/12/2016, 17:20
biraz önce aracımı servisten aldım detayları paylaşayım daha önce sanayii deki ustaların göğsü söküp takmaya 300 tl istediğini yazmıştım zaten.yetkili servise arabamı dün bıraktım önce klima düğmelerinin olduğu paneli söktüler orayla ilgili bi sıkıntı olmadığını göğsün sökülüp bakılması gerektiğini sölediler onayımla birlikte göğsü söktüler.göğüs içindeki yönlendirme perdelerinin bir kaçının tırnakları kırılmış bunları yenisi ile değiştirmek yerine onardılar ve sorunsuz bi şekilde montajladılar açılmışken göğüs detaylı şekilde temizlendi yağlanması gereken yerler yağlandı panelde patlak 2 ampul vardı onlar değişti ön cam havalandırma ızgarası kırıktı o tamir edilip silikonlandı ve göğüs sorunsuz şekilde yerine takıldı.çok memnun kaldım işçilik ve ilgiden sanayideki fiyattan daha uygun bi fiyata'da halletim.

o kadar anlatmışsın eline sağlıkda ne kadara yaptırdın :D

SinanTR
23/12/2016, 22:22
hangi serviste yapıldı ve fiyat ne kadar acaba bende merak ettim bu dertten çok muzdarip olan insan oluyor