PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Sağa Çekiyor

thr
10/12/2016, 18:34
Arkadaşlar geçen sene araba sağa çekiyor diye rot yaptırdım hala sağa çekiyordu ama lastikler eşit değildi diye önemsemedim. Bugün kış lastiği taktırdım sıfır lastikler ve arkasından rot yaptırdım(resminide ekledim)34346 ama araba ısrarla hala sağa gidiyor. 10 metre düz gidiyor sonra yola sığmıyor araç. Sizce bu neden olabilir başka bir sorun olabilir mi böyle bir sorun yaşan oldumu ?

Tekniker
10/12/2016, 22:22
Benzer bir sorun benim aracımda da vardı. Lastik değişim zamanı gelmişti lastik değiştirirken jantlarıda yeniledim. Jant lastik aldığım yer rot balans yaptı. Tamam dedim sıkıntı geçmiştir. Denediğimde aynı şekilde hafif hafif sağa çekme yapıyordu. Ustada baktı rot ayarın çok güzel jant ve lastiği ön arka bir sürü kombinasyonla denedi biraz daha düzeldi fakat yinede hafif sağa çekiyordu. En son türkiye yollarında biraz sağa eğim var bu kadar normal dedi olayı kapattı:)
Fakat ben başka rot balanscıyada gittim oda sıkıntı yok dedi. Sonra aynı yolda arkadaşım arabasıyla denedim benimki kadar olmadığını farkketim. Daha sonra forum sitelerinde dolaşırken aynı sorunu yaşayan birine denk geldim. Bursa da bir yer tavsiye etmiş. Oraya gittim adamın direk dediği araç sağamı çekiyor. Ve yaptığı rot ayarı ile aracım düz gitmeye başladı. Bu kadar yazmamın sebebi bu rot balans olayını herkes yapamıyor. Yada elindeki makinalar iyi değil. Bence iyi bir rot balanscı bulup sorunu halledebilirsin. Selamlar.

tafo0911
11/12/2016, 11:36
Bu durum city direksiyon kalibrasyonunun bozulmasi sonucunda da olabiliyor. Benim aracimda da ayni sorun mevcuttu ve yetkili serviste yapilan city direksiyon kalibrasyonuyla sorun ortadan kalkti.

thr
11/12/2016, 21:45
arakadaşlar bugun yine gittim aynı yere rot lara baktı tekrar rotlar bozulmuş. Bu normalmi ya bir günde rot nasıl bozulabilir? sizce vidalarda gevşek mi olabilirmi? zaten saçma sapan konuşuyor bir kaç güne düzelir diyor :D kardeş o city kalibrasyonu pahalı bir olaymı ?

feyzullah
11/12/2016, 21:59
arakadaşlar bugun yine gittim aynı yere rot lara baktı tekrar rotlar bozulmuş. Bu normalmi ya bir günde rot nasıl bozulabilir? sizce vidalarda gevşek mi olabilirmi? zaten saçma sapan konuşuyor bir kaç güne düzelir diyor :D kardeş o city kalibrasyonu pahalı bir olaymı ?

Siz en iyisi ustayı değiştirin. Önce iyi bir ayar yaptırın olmadı sonra kalibrasyon işini servisten sorarsınız.

tafo0911
11/12/2016, 22:47
2 yil once yanlis hatirlamiyorsam 40TL vermistim city direksiyon kalibrasyonuna.

thr
12/12/2016, 18:24
2 yil once yanlis hatirlamiyorsam 40TL vermistim city direksiyon kalibrasyonuna.

saol kardeş :)

ORS15
12/12/2016, 20:02
Aynı sorunu bende yaşadım, kaçtane rotçu dollaştım olmadı, en sonunda fiyat yetkili servisi haliç oto bakırköyde ismail usta var , rot ayarını makineye bağlamadan fabrika verilerine göre yaptı sorunu çözdü araç şimdi ok gibi oldu.gidersen benim yönlendirdiğimi söyle yardımcı olurlar.

punto1414
13/12/2016, 10:37
Aynı sorunu bende yaşadım, kaçtane rotçu dollaştım olmadı, en sonunda fiyat yetkili servisi haliç oto bakırköyde ismail usta var , rot ayarını makineye bağlamadan fabrika verilerine göre yaptı sorunu çözdü araç şimdi ok gibi oldu.gidersen benim yönlendirdiğimi söyle yardımcı olurlar.

city direksiyon kalibrasyon ayarını her rotçu yapabiliyormu?haliç oto rot ayarına ne kadar ücret istiyor?

ORS15
13/12/2016, 10:53
city direksiyon kalibrasyon ayarını her rotçu yapabiliyormu?haliç oto rot ayarına ne kadar ücret istiyor?
City direksiyon kalibrasyonu her rotçu yapamaz,bence yetkili servisler yapabilir. Rot ayarı için ne kadar ücret ödedim hatırlamıyorum

punto1414
13/12/2016, 15:10
aradım sordum rot ayarı 35+kdv rot-balans 70+kdv
bence çok pahalı

cavalier79
13/12/2016, 15:52
Sorunu çözeceklerse değer , defalarca farklı yere gitmekten sonuçsuz kalmaktan iyidir.

thr
13/12/2016, 20:48
peki sizce bu rot neden bu kadar çabuk bozulur? Bir gün önce yaptırdım ertesi gün yine bağladık makinaya yine bozuk çıktı. Sizce adam yapamadığından dolayımı olur bu ?